כולנו יודעים שאין זאת הפעם הראשונה שמתרחשת בגידה מתוקשרת בין כתלי בית האח, אנחנו הרי זוכרים שליהי גרינר שנכנסה לבית האח מאורסת, התאהבה בעתאי ופיתחה עמו רומן, ולמרות שעל פניו היא אמורה להיות הרבה יותר שקולה ממגי (גיל בוגר יותר ) וההתאהבות שלה בגבר זר אמורה להיות הרבה יותר חמורה (אירוסים ולא קשר קצר של אחרי צבא), עדיין קיבלנו אותה. 

נכון, הרמנו גבה, אבל אחרי שהשוק הראשוני התפוגג - חזרנו לאהוב אותה אפילו יותר מקודם.
הציבור המשיך לתמוך בדרך שלה, היא סיימה את התוכנית במקום השני והמכובד ונשארה חביבת הקהל עד עצם היום הזה. 

מגי לעומת זאת זכתה בביקורת שהלכה והחריפה ככל שהעונה התקדמה. במקום שהשוק הראשוני יתפוגג, מצאנו את עצמנו סולדים ממנה יותר ויותר וגם ההצמדות שלה לישראל לא עזרה לה במקרה הזה.
קולות הניצחון שנשמעו אתמול באלפי בתים יעידו על כך, ולא, אלו לא היו קולות ניצחון של משחק המונדיאל. 

מגי התחילה ממש גבוה. אז מה השתבש לה בדרך? 

היא השתלבה בבית תוך זמן קצר, מצאה נושאי שיחה עם כולם והכניסה חיים ואנרגיות לתכנית. 
הסתירה שהיא עוררה בנו, התחילה כשראינו את ההתקרבות האינטימית שלה לישראל ומנגד שמענו אותה מכחישה בצורה בוטה את מה שהיא עושה - כאילו לא היינו שם איתה. 
גם שהופנו כלפיה שאלות מהדיירים עצמם בסגנון "ואם זה היה הפוך?" היא המשיכה להצטדק וענתה בצורה לא כנה, שלא מתיישבת עם ההגיון, שחבר שלה סומך עליה ושהיא סומכת עליו ושהקשר ביניהם הוא כזה, "עם אמון מטורף" כך שאין שום בעיה להתמזמז קצת עם אח שלי כי כאמור, הוא אח. 

נסיונותיה של מגי להצדיק את מעשיה גם במחיר של שינוי העובדות וטשטוש שאלת המוסריות כך שתיוותר כתשובה מעורפלת - הוא זלזול טהור באינטלגנציה של הצופים וכמובן של החבר שלה בבית. מגי לקחה את המשפט האלמותי של עונות האח הגדול "מה שרואים מכאן לא רואים משם" ועשתה בו שימוש ציני ובוטה. היא הבינה שאי אפשר להוכיח את החוקים הלא כתובים שהיא ובן זוגה קבעו ורכבה על זה עד הרגע שהיא איבדה את השליטה על הסיטואציה. 
אם היא הייתה מגדילה להודות במעשים שלה כבר בשלב הזה,או לפחות היינו רואים איזשהו בדק בית שהיא עורכת עם עצמה מדי פעם- היינו מזדהים איתה הרבה יותר ומקבלים אותה אלינו. אבל ההכחשה החיצונית שלה שסותרת באופן מוחלט את המעשים שלה - השאירה אותנו ספיצ'לס, וכנראה גם את ניקיטה. 

אחרי שנכפה עליה להודות במה שעשתה ולהתמודד עם ההשלכות - גם שם היא המשיכה להדהים אותנו בניתוק ובחוסר הרצון להתסכל לשניה במראה, וניפנפה מהמצפון שלה את הפרידה מול ניקיטה כמו זבוב שהתיישב לה על הכתף. 

לא ראינו התמודדות כי לא הייתה התמודדות.

לא ראינו הסבר אפילו קטן, התייחסות לקשר שלה איתו, חרטה, ייסורים על הסיטואציה. נאדה. וזה פשוט כי היא יכולה. כל עוד היא יכלה להתעלם מזה - זה מה שהיא בחרה. שום מצפון לא בעבע בה לעלות את הנושא מאז שוב, רק כשהיא הייתה חייבת, וגם אז ראינו הצטדקות נטולת אשמה ואת המשפט החוזר של הייתי עושה את זה שוב ושוב ושוב מהתחלה, כאילו זאת ההגדרה של אותנטיות. 

אחרי שהבנו שמגי לא מתכוונת להתחרט או לתת לנו הסברים שעומדים בקנה אחד עם המעשים שלה, ראינו אותה מפתחת אובססיה קשה לישראל. ושוב, גם כאן, קיבלנו את זה בסלחנות אצל דיירים בעונות קודמות (דנית, איילה ועוד). העניין הוא שמגי לקחה את האובססיה צעד אחד קדימה והחליטה שכל מה שהיא מקדמת בעצמה חייב להיות זהה לישראל. 
 

ישראל ומגי - ביחד או לחוד?

A post shared by האח הגדול (@bigbrotherisrael) on


אדם בצל

נסיון ההזדהות שלה לישראל עבר את גבול הטעם הטוב ומצאנו דיירת עם ים פוטנציאל שהפכה להיות חסרת זהות, רק כדי לחזק אצל ישראל את ההבנה שהם מתאימים. זה כלל להשתמש בביטויים שלו, לחקות את שפת הגוף שלו, לתת הרצאות מעייפות בכל פעם שעולה שיחה בין ישראל לבין מישהו אחר וכל זה ברוח "אנחנו" כאילו היא מסכמת את חדשות הבית מהצד המקובל. השיחות עם ישראל הפכו להיות חסרות תכלית. ככל שהיא הציגה את עצמה כמי שהיא רוצה להיות בעיניו ואיך היא, כאדם, בצורה יבשה ("אני כזאת", "זה קטע אצלי") ככה היא הלכה והתרחקה מהאותנטיות שלה. 

ראינו את זה בלא מעט קטעים שהיא נפגעת מדברים של ישראל כלפיה, אבל היא לא משתפת את מה שהיא באמת מרגישה, אלא מציגה תגובות ריקות מאותנטיות כדי להמשיך להשמיע את מה שהיא חושבת שישראל רוצה לראות ולשמוע בלי גרם של מה שהיא חושבת באמת. קיבלנו פוליטיקאית במסווה של כנות, שבפועל מציגה דמות פיקטיבית.
החשש שלה לחשוף את מה שבאמת עובר לה בראש התעצם לפחד השרדותי שאפילו ישראל קצת התחיל לדשדש ולהתעייף מזה וחיפש את מגי עם הזהות הנפרדת, ששונה ממנו. 

גם בראיון עם לירון וייצמן, ההזדמנות האחרונה שלה כביכול להפגין אותנטיות אחרונה, לכאוב, לבכות, להתבלבל, להעלות את החששות שלה מכניסת הדיירות החדשות - היא עדיין בחרה להציג לנו את המסכה של הביטחון העצמי, דיברה על ישראל כמשהו בטוח למרות שברור לה שהקשר שלהם נגמר שם, אם הם בכלל יפגשו אחרי שהוא יצא ללילה חד פעמי. 
אז כן, מגי עשתה את כל הטעויות האפשריות בכניסה ללב הקהל וזה עלה לה בהדחה כואבת (למרות שהיא לא מראה) ובמצעד בושה שיקח לה זמן לצאת ממנו. ואנחנו הצופים, נחגוג את הניצחון הקטן שלנו שאף דייר לא יצליח לזלזל לנו באינטגנציה בצורה כל כך בוטה, ולהתקדם במשחק על חשבוננו, גם אם הוא יפה תואר, כריזמטי, ומלא פוטנציאל. 

תמונה ראשית: צילום מסך מתוך "האח הגדול", רשת 13

// אוראל בן שמעון

Your email was successfully saved