אחד הדברים שחבריי, בייחוד אלו שמכירים אותי לעומק, מתגעגעים אצלי, הוא פה הג'ורה שלי. כן, אני מבין, זו תכונה שבדרך כלל אנשים לא מסמפטים בחבריהם, אבל אני בנאדם כל כך רגוע, וגם כשאני פותח את הפה שלי, לרוב זה ללא כוונות ממש רעות, ולרוב אני יותר משעשע מאשר להעליב.

לא יכלתי כמעט לעשות את זה בשנים האחרונות. עד גיל 30 התפרנסתי מלשחק פוקר, כך שלא היו לי קולגות לעבודה שעצבנו אותי. את הלימודים כבר סיימתי, וגם עכשיו במקום עבודתי, אני ממש מחבב את האנשים שנמצאים איתי. כתוצאה מכך אני פשוט לא מכיר אנשים שמביאים לי את הג'ננה לרמות שאני רוצה לפתוח עליהם.

אני אפילו זוכר שכשהלכתי לאודישן של האח הגדול (כן כן, זה קרה. הם פנו אליי) והמלהקת שאלה אותי למה אני רוצה את זה, אמרתי לה בכנות - "אני רוצה לעצבן אנשים. אני כל כך נחמד, ופעם הייתי מעולה בלעצבן אנשים, ואני רוצה לחזור לזה!". זה אמנם לא קשור, אבל אספר לכם איך התפתח שאר הראיון (רק כדי להראות שאני לא משקר):

היא - "אבל אתה נראה כל כך סימפטי, גם כל החומר שיש לי עליך מראה את זה".
אני - "אז זה מה שהסקת מהראיון איתי? שאני בחור די נחמד ונראה שאני משקר ולא יכול לעצבן אנשים בקלות?"
היא - "כן".
אני - "וזאת העבודה שלך? לאבחן אופי של אנשים על פי ראיון של 5-10 דקות?" (פרצוף משתומם)
היא - "כן".
אני - "אז את לא כל כך טובה בעבודה שלך, אה?"
היא - "תודה רבה לך שבאת היום, אולי נהיה איתך בקשר..."
אני - "אז את עדיין חושבת שאני לא טוב בלעצבן אנשים?" (מחייך וסוגר את הדלת).

אז אני בהחלט נהנה לעצבן אנשים, אותם אני נהנה לעצבן (אני יודע שזה נשמע כאילו אני חוזר על עצמי. אבל זה לא). ולא פחות מכך - אני אוהב לפתוח עליהם ג'ורה שמרוקנת את כל המרירות שלי. ולכן, ללא הקדמות נוספות - רוטב סרירצ'ה אש ולהבה של ישראל אהרוני...

מר ישראל אהרוני, תקשיב לי ותקשיב לי טוב - אין לי הרבה עקרונות בחיים. ממוסר אפשר לשכוח, לכל חוק של התנהגות יש יוצא מן הכלל וערכים זו בכלל מילה מגונה בעיניי. אבל לקרוא למשהו חריף, כשבמציאות לדבר הזה יש דרגת חריפות של רוטב ברביקיו של הבורגר ראנץ', זה לעג לרש לרטבים החריפים ולשפה העברית, ממנה אתה לוקח ברשעות מילים לתאר את ה"חריף" שלך.

איפה מס השקר? אגרת בדיה?? היטל כזבה???? מה קורה פה?!?!?! זה לא חריף!!!! ולא הייתי מתעצבן אלמלא ה"אש ולהבה שלך". חבוב, לא יודע אם הידע שלך לגבי אש מבוסס נטו על המזרקה בכיכר דיזינגוף (השם ייקום דמה), אבל זה לא חריף, זה לא אש וזה אפילו לא פושר.

ולנתונים:
זן פלפלים: צ'ילי אדום
תכולה: 450 מ"ל
מחיר: 17.90 שח
ארץ מוצא: תאילנד

חריפות: 1.5 קורצונים.
זה באמת חריף כמו רוטב ברביקיו של הבורגר ראנץ'. פשוט לא טעים כמוהו.

חדות הטעם: 2.5 קורצונים.
מהבחינה הזו זה כמו רוטב צ'ילי זול ולא ממוקד.

מרקם: 4 קורצונים.
נו יופי. זה כמו לארגן אמבטיה עם אחלה קצף, אבל בטמפרטורה של 15 מעלות. מה אכפת לי שיש לך אחלה מרקם אם הטעם שלך פח אשפה?!?!

וורסטיליות: 7 קורצונים. או 1.
אתה יכול לשים את זה על כל דבר. זה יהיה מגעיל ולא פרקטי באותה הרמה.

ציון סופי: 2.5 קורצונים. ואני מרגיש שגם פה אני לארג'.

הדבר הכי פחות מעליב שאני יכול להגיד על הרוטב הזה הוא שבתור רוטב צ'ילי תאילנדי עדין או בתור ברביקיו מקולקל של הבורגר ראנץ', מדובר בגרסה בינונית מינוס. וזה כשאני במצב רוח טוב.
מר אהרוני, אתה לקחת את הלקסיקון שלנו, אוכלי החריף, מתוך מניעים עסקיים נלוזים. הכל כדי לרפד את כיסיך בעוד קצת מרשרשים. אתה מעורר בי יותר כעס משפרופסור חצרוני מעורר אצל האריות של הצל. ולנו, אוכלי החריף, יש זיכרון ארוך.

בשבוע הבא - כל דבר אחר. בחיי שאפילו מטבוחה של סלטי צבר הייתה עדיפה על הזוועה הזו.

// אורן קורץ

Your email was successfully saved