יש לי גילטי פלז'ר כבר שנים, והגילטי פלז'ר הזה הוא האח הגדול. אני יושבת גאה מול המסך בכל ראשון ורביעי... אממ, שבת ורביעי... רגע, ראשון וחמישי. בעצם שבת ושלישי... כן, זהו, חמישי שבת וראשון (השינויים בימי השידור ממחישים יפה את חוסר ההחלטיות שמאפיינת את העונה הזו). 
אם עוד מישהו חוץ ממני צופה בעונה הזו, החלטתי לעשות לנו סיכום קטן לקראת השלבים הסופיים יותר של המשחק. ואם למישהו יש פייבוריט להציע לי, אני אשמח לשמוע:

מחזור חייו של הרועי המצוי
נדמה לי, או שכבר 70+ ימים ואנחנו רואים את רועי ומריה מסתובבים במעגלים, כמו תקליט שבור? זה מתחיל ככה:
1.    תתרחק ממריה – הדיירים השונים בבית יושבים עם רועי ואומרים לו צ'מע, בחור, זה לא מתאים, לבחורה יש חבר כבר שבע שנים, אתה עושה עליה מניפולציות, אתה חייב להפסיק עם השיחות האלה לתוך הלילה, יאללה תתגבר יא קרצייה. רועי מהנהן, מסכים, ומשיל כמה דמעות.
2.    רועי מתרחק ממריה – רועי מבצע עם מריה "שיחת פרידה", מסביר לה שהם חייבים להתרחק אחד מהשניה, שהגיע הזמן שיתחילו להתרועע עם אנשים אחרים ולהפסיק לשבת בפינה ולדבר על הרגשות שלהם. מריה מהנהנת, מסכימה, ומזילה כמה דמעות.
3.    רועי מתוודה על אהבתו – למחרת (ולעתים גם באותו יום ממש), רועי מושב את מריה שוב, מספר לה שהיא אהבת חייו, שבחיים הוא לא היה מאוהב ככה, שהרגשות שלו גדולים ממנו, שהוא לא יודע מה לעשות, שהוא מיוסר ושקשה לו. שניהם מהנהנים, מסכימים, ומשילים כמה דמעות, ומשם בחזרה לשלב 1. כל פעם מעייף, מתיש ומתמסכן יותר מהפעם הקודמת. נחנקנו. 
 צילום מסך מערוץ רשת 13

ישראל מתבלבל בריאליטי
בואו נדבר רגע על ישראל. נראה כי ישראל בלבל את טופס ההרשמה של הישרדות עם זה של האח הגדול. האח הגדול, התכנית שמבקשת ממך להשיל את כל השכבות, מול הישרדות, התכנית שמבקשת ממך להתכסות בכמה שכבות. ישראל בעל מאה הפרצופים מנסה כל מיני דרכים חמקמקות כדי להגיע אל המיליון ולצאת אחרון מהבית. 

הוא התחיל בהצטיירות כדייר עם פאסון, שלא מלכלך את הידיים ברכילויות ומלטף כל נקבה תורנית. משם עבר אל אסטרטגיית הזוגיות בבית, ולאחר שזו נכשלה נחרצות נראה שלאחרונה הוא מנסה לזרוק הערות עוקצניות לעבר כל העולם ולחרחר ריבים. אולי באסטרטגיה הבאה הוא גם יוכל לזרוק איזה עצם על הסיפור שלו, ולהשתמש בקצת יותר מילים מאשר למלמל כמה משפטים לא מובנים ולסיים ב- "איך אני איתך?" האלמותי. 
 צילום מסך מערוץ רשת 13

עוד כמה רשמים 
יש עוד כמה דיירים שלמדנו להכיר ולאהוב. סימה אני-עברתי-הכל-בחיים שמסוגלת לבכות גם אם תגידו לה שהגבינה במקרר התקלקלה. מירב-אני-שרופה-עליך שתכלס צריכה לזכות באוסקר על המשחק במשימה הסודית (אבל מה זה אומר על המשחק שלה בבית?), תומר פגעתי-אני-מצטער-לא-התכוונתי-למה-את-לא-מקבלת-את-ההתנצלות-שלי, שלזכותו ייאמר שנראה כי הוא כן עובר איזה משהו בבית, ואליאב אני-כל-כך-חמוד-אבל-לא-מעניין, באמת נשמה טובה. אהה והחדשים, אבל ממתי מתייחסים לחדשים? 
  צילום מסך מערוץ רשת 13

פייבוריט, מישהו? 
אני חושבת שהבעיה האמתית שלי עם העונה הזו של אח (בין היתר, כמובן), היא העובדה שקשה למצוא דמות להזדהות איתה וללכת איתה רחוק. יש כמה דיירים חביבים ומצחיקים, כמו אליאב או מירב, אבל אף אחד מהם לא באמת מצליח לעבור את סף העניין או הרגש. ואם הייתה דמות שלפחות היה כיף לשנוא, אז גם היא הודחה... 
לפחות נשארנו עם הלוק היומי של אביבית, וזה מה שחשוב. (זאת רק אני, או שהיא עשתה סעיף בחוזה שמחויבים לשדר אותו?)
 
אריברדצ'י!
צילום מסך מערוץ רשת 13

// אור הוכמן
 

Your email was successfully saved