גם לכם יושב סמאטרפון ישן במגירה? למה שלא תעשו מזה כסף?! הבלוגרים של מה וזה מוכרים את הטלפון ב-eBay


כל פעם שראיתי את הספר או שמעתי על הספר "הנזיר שמכר את הפרארי" תמיד דמיינתי פרק 1: הוא נכנס לאייביי ומכר, הסוף. כי בסופו של דבר, יש משהו שלא נמכר באיביי? כבר דיברו על אבנים מהירח, חול מתל אביב, פירורים מירושלים וחבלים קצרים (בדקתי, מישהו פעם מכר חצי מטר של חבל. הזוי).


בעקבות קנייה לא תואמת לצרכים שלי, החלטתי (בשיתוף החבר'ה של מהוזה ו-ebay) שאני מוכר את הנייד שלי באיביי, לא אשקר לכם, לא ציפיתי כל כך למכור כי 7 ימים להציב "מכרז" זה נושא לחוץ, באיביי אתם מרגישים איך אנשים נושפים בעורף המוצר, "watchers" זה נקרא, מטורף. לרוב, הם אלו שמציעים את המחירים בשניות האחרונות של במכרז.


אבל בואו נתחיל מההתחלה


שלב ראשון, איך קוראים למוצר שלכם? ומה שיפה פה זה שאיביי מכרו כנראה כל כך הרבה פעמים את המוצר שלכם שכל מה שהם צריכים זה כמה אותיות והם יגידו לכם בדיוק איזה מוצר אתם מוכרים, כמה הוא שוקל, מאיפה ייבאו אותו במקור ואיך קוראים לאמא של זה שהמציא אותו (הכל נכון חוץ מהאחרון).


sh1


ברגע שתכתבו את שם המוצר ואת הקטגוריה שלו, איביי יעזרו לכם ויכוונו אתכם למוצר עצמו:


sh2


שלב לאחר מכן, איביי נותנים לכם את האפשרות לעשות מכירה פשוטה או מורכבת עם המון נתונים וכאבי ראש, עצתי, כל עוד אתם לא מוכרים טיל מונחה אין טעם לעשות מכירה מורכבת.


Untitled


עכשיו, איביי מתחילים להשוויץ ומראים לכם כמה הם יודעים על המכשיר שלכם, שבתכלס? זה גאוני, כי הרבה מאוד אנשים שרוצים לקנות מכשירים, רוצים לדעת כמה שיותר! אז איביי דאגו לזה בשבילכם שלא תצא לכם מודעה "נקסוס למכירה, נו זה עם המסך הגדול".


Untitled


שלב הבא, עם כמה שזה מצחיק, אתם צריכים עוד מצלמה לרגע, הנייד שלכם צריך סשן צילומים, אל תעלו תמונות מהאינטרנט, תראו איך הנייד שלכם נראה באמת, "מהאינטרנט" כל אחד יודע, אבל ככל שתראו את המצב העדכני והנכון יותר, כך פחות תקבלו צעקות לאחר מכן. 


Untitled


שלב הבא, איך אתם רוצים לשלוח את זה?


אני אגיד לכם את האמת, לא קל הנושא הזה של המשלוח, כי בסופו של יום, מי לעזאזל מבין בזה?! אז יש כל מיני אפשרויות של "משלוח סטנדרטי" ורק אלוהים יודע מה הסטנדרט אמור להכיל אז עצתי היא, או שתתנו מחיר קטן כתוספת למשלוח לחו"ל או שתגלמו את זה במחיר שלא תרגישו שאתם בהפסד.


כמו שאתם יכולים לראות בתמונה מדובר גם על מחיר התחלתי וימי טיפול במשלוח וכו' וכו', עצתי שוב, אל תקחו את זה כ"וכו' וכו'", קראו קצת, תראו קצת מוצרים שנמכרים באותו סגנון, אותו איזור ואז רק אחרי שיעורי בית, תרגישו נוח יותר עם המספרים שתציבו, לכם ולמשלוח כאחד.


Untitled


אז אחרי לא קצת טפסים ומספרים, כמה דקות והנקסוס 6 שלי באוויר למכירה! (וו הו!) עכשיו רק מה שנשאר שמישהו יתייחס, בתכלס? אתם יכולים גם לא לעשות שום דבר, איביי מספיק ענקית שמיליוני הגולשים שלה יגיעו גם לנקסוס המסכן שלכם, מה שכן, לא יזיק להעלות קצת לרשתות החברתיות, פוסט קצר מצחיק בפייסבוק, תמונה מצחיקה בטוויטר, שידוך קצר בטינדר (לא בשביל המוצר, בשביל להרגע קצת מהלחץ של המכרז) ואתם בדרך הנכונה.


אלו הרגעים הכי מלחיצים בחיי:


Untitled


שימו לב לתמונה הנ"ל, 5 דקות נשארו למוצר ואף אחד לא העלה "הצעה" למרכז, אחרי שניגבתי קצת את הדמעות, כבר קיבלתי את העובדה שאני תקוע עם הנייד הזה, וכמו הרגע הזה שאתה תקוע על ערוץ הכנסת והשלט רחוק, אצטרך ללמוד להתרגל למצב הקיים לזמן הקרוב.


אך נחשו מה? מה שאתם רואים, 5 דקות לפני הסיום? פחחח, 10 שניות לפני הסיום מישהו קנה ב725$!! כלומר, יותר מהמחיר ששמתי בעצם בתור BuyitNow (שזה מחיר ה"שובר" את המכרז ומוכר אותו לגולש שהציע). מדהים, לא התרגשתי ככה מאז שמצאתי חניה בתל אביב. 


Untitled


כמו ברוב הפעמים, אחרי שתקבלו את המייל מהקונה, הוא בטח יבקש את המייל שלכם או את הפייפל בשביל לשלם ולקבל את המכשיר החדש שלו, אז הוא ביקש "תשלום", אני שלחתי, בפייפל זה נראה כך, זה מה ששלחתי לו:


Untitled


אבל לפני שתגידו מברוק ותכינו את המוצרים שאתם רוצים למכור, דעו לכם שמי שכבייכול "קנה" ממני את המוצר, התחיל עם רצף של מיילים מאוד מוזרים, מיילים של "תעשה לי טובה, אני בחופשה ולא אספיק לשלוח את זה לבן דוד שלי, בבקשה ממך, תעטוף זאת למתנה ותשלח את זה ישירות אליו, לניגריה(!)" וכשעניתי לו ש"מה פתאום" הוא החזיר לי מייל "טוב, אז דחוף דחוף שלח לדרום קרוליינה, יש לי שם בת דודה, היא תשלח לניגריה, רק תשלח מהר טוב? כי אני בחופשה ולא אספיק לחזור ואני ממש אודה לך, אגב, כמובן שאשלח לך את הכסף ברגע שאראה ששלחת". כן, הוא אשכרה ביקש ממני לשלוח קודם ואז "כי הוא מפחד שאעקוץ אותו" ורק אז לשלם, חברים, אל תתפתו ואל תחשבו שזה הגיוני, קודם שישלם, אח"כ תתמודדו עם המשלוח. 


ושזה לא ילחיץ אתכם, הרי בסופו של יום, רוב המוצרים שנמכרים באיביי, נמכרים בשניות האחרונות במכרזים, אנשים שחושבים שהם מהירים וחכמים יותר מאחרים, מה שחשוב לכם, זה לדעת שאחרי שהמוצר נמכר, לדאוג שישלמו לכם, יבינו אתכם וכמובן, תיסגר העסקה בצורה הכי אנושית שאפשר.


זיכרו, לפעמים עדיף שתרדו מכל השיטות המוזרות שיש בארץ למכור, לא כל דבר מתאים לקבוצות בפייסבוק או לאתרים, איביי מצליחים להביא טראפיק בכמויות מסחריות, כל מה שאתם צריכים לעשות, זה ללכת לפי ההנחיות הריאליות של איביי, היו אנושיים, כל השאר יקרה ברוב הפעמים מעצמו, העניין הוא רק להיזהר, לא להתפתות לכסף, אל תשכחו, הוא מגיע לכם בכל מקרה, אני בינתיים אני עושה עם הנייד שלי מה שעושים עם שפעת, מתרגלים עד שזה עובר למישהו אחר. 


בהצלחה עם המוצר שלכם!


הכנסו לפורטל של eBay בעברית - יש תשובות לכל השאלות >>


// שמוליק דורנבאום

Your email was successfully saved