כולם יודעים לקנות בeBay, הרי מה הבעיה? יש שם הכל ויש מבחר גדול אז בטוח שאמצא את כל מה שאחפש.


היי חברים, זה הולך לשני הכיוונים העניין הזה.
אז מה זה "העניין הזה"? העניין הוא שמשום מה כולנו יודעים על eBay, כולנו ביקרנו שם וכולנו שמענו על "ההוא שמוכר באיביי את החיים שלו" (הוא ביקש 3.5 מיליון דולר אם אתם מעוניינים) אבל איך קרה שלא כולנו מוכרים בeBay?


בעולם שלנו כולם מנסים להביא הכנסה נוספת, אז למה שלא תנסו למכור את כל מה שמסתתר לכם בבויידם? בבית של ההורים? אנחנו יודעים - אין לכם תשובה טובה…


אז הנה, הכנו לכם תשובות לכל השאלות שבטח יעלו לכם כשתבינו שאוסף הפוגים שלכם (כולל הפצצים, כן?) שווה לא מעט, ושהכרטיס ששמרתם מההופעה של מייקל ג׳קסון בגני יהושע יכול להיות שווה כמו חצי שכר הדירה שלכם! רבע אם אתם גרים בתל אביב…


גם הגיים בוי שלכם שווה משהו... גם הגיים בוי שלכם שווה משהו...

דבר ראשון ומעל הכל - איך נראה המוצר שלכם? בנו דף מוצר יפה, מושקע, יצירתי. תנו את כל הפרטים הרלוונטים בהתחלה, אל תתחכמו, אל תפספסו פרטים. תחשבו טוב-טוב איזה תמונות אתם בוחרים, חשוב לזכור שכמוך יש מליונים, אז תמונה טובה אולי שווה אלף מילים אבל יותר מזה - תמונה טובה יכולה להיות שווה מכירה טובה…


הכותרת: כן, אין מה לעשות ובהמשך למה שכתוב לעיל - אתם לא לבד שם ב-eBay וחשוב שתנצלו כל דרך להתבלט, ומה יותר בולט מכותרת טובה? אז: "למכירה פוגים" - לא… "לאספנים בלבד! פוגים נדירים עם פצץ הזהב" - זה כבר נשמע טוב יותר.


למה אני לא מצליח למכור? רוצים למכור את אוסף הפליימוביל שלכם? זה נחמד, אבל אולי כדאי לבדוק קודם אם יש ביקוש. eBay, כמו בכל שוק, עובד לפי היצע וביקוש. לפני שאתם מתחילים למכור עשו חקר שוק, ישנם כלים רבים שיעזרו לכם בעניין, בפורטל המקומי של ebay.


תסתכלו על לוח השנה, עוברים דירה? אז נכון, אתם יכולים לתרום את הבגדים בויצ"ו אבל הם לא משלמים חשבון חשמל… בימים אלה בגד הים מ-2008 יכול להימכר בקלות. מצד שני, את פליז ה-north face שקניתם בנפאל יהיה קשה מאד למכור בקיץ.


Steve Johnson on flickr מה אתם כבר לא צריכים? Steve Johnson on flickr

מארזים. אנחנו עדיין בפוגים? עזבו פוגים - מה עם כל אלבומי פיטר אנדרה ו-ווסטלייף שמעלים אבק? אל תמכרו אותם בנפרד, הכינו מארז מיוחד והציגו אותו בפייסבוק כ"פריט אספנים" - הדבר ימשוך אליכם קונים ספציפיים שיש סיכוי שקיאן איגן הוא אליל נעוריהם.


פידבק פידבק פידבק! בסופו של יום גם eBay היא רשת חברתית. תמיד (אבל תמיד) תנו פידבק על הקונים, כך תעלו את הסיכויים שלכם לקבל פידבק חיובי בחזרה ובעולם של eBay פידבק חיובי הוא תעודת הכשרות של המוכר. בדרך כלל קונים נזהרים לקנות ממוכר שאין עליו פידבקים, עוד קצת מכירות ועוד פידבק אחד או שניים ומשם הכל פתוח. שיטת הפידבק של eBay מעלה מוכרים וקונים אמינים גבוה יותר בשלבי החיפוש.


רוצים לראות איך הבלוגרים שלנו הצליחו? >>


רוצים לעשות את זה בעצמכם >> לינק


Your email was successfully saved