בטח קרה לכם לא פעם, שראיתם בחורה שיוצאת עם מישהו ולא הצלחתם להבין מה הם עושים ביחד כשהם לבד? הבחור הזה, להגדרתכם- ייקרא "ערס", ואני לא יכולה שלא לתהות מדוע באמת נשים כל כך נמשכות אליהם. בכדי לא לעשות הכללות כשאני אומרת "נשים", אני אסביר את עצמי ואיך בכלל הגעתי לנושא הזה.

במערכות יחסים שהיו לי בעבר היו מקרים רבים בהם לא הבנתי מה אני עושה שם ואיך בכלל אני מסוגלת להמשך ולאהוב מישהו שונה ממני בכל כך הרבה מובנים? מישהו שמאזין למוזיקה שונה מזו שאני רגילה ומכירה, שמתבטא בסגנון דיבור שונה ובעיקר דעותיו שונות מדעותיי שלי. מה שכן היה דומה בנינו, הייתה צורת האהבה שלנו, הטוטאליות בינינו, סוג האהבה הקשוחה הזאת שידעה עליות ומורדות.

locks-of-love-colorful-close-up-picjumbo-com picjumbo

מעבר לאותה אהבה קשוחה יש עוד כמה דברים קטנים שמושכים אצל הבחורים שחולים על דודו אהרון. כמו נגיד, העובדה שיש להם ריח טוב וטיפוח הוא דבר חשוב מאוד בעיניהם. משיכה מורכבת בעיקרה מחוש הריח ולא רק מחוש המישוש, אז אם מישהו לא מריח טוב זה טרן אוף רציני.

בנוסף, יש להם ביטחון עצמי בשמיים - אמנם לפעמים קצת לא מחוברים לקרקע אבל עדיין אין ספק שכמישהו יודע מה הוא רוצה- זה מושך. ערסים הם אנשים של כבוד ובגלל שהם אנשים של כבוד הם מאוד לארג'ים - עסוקים בלפנק את האישה שלהם. אם הם מתבייתים על מישהי, הם מסוגלים לקטוף עבורה גם את הירח וזה משהו שנורא חסר לבחורים של היום, אלה שעסוקים בדפדוף לבחורה הבאה בטינדר ולא משקיעים בשום דבר.

גם הבחורה הכי "שבורה" יכולה לשלם על עצמה בדייט, זאת לא חוכמה. מה זה עוד מאה-מאתיים שקל? נשים חזקות גם יציעו לעשות זאת ויתעקשו על כך. מבחינתי זה לגיטימי לחלוטין לעשות חצי חצי, אני מאמינה כי נשים יכולות לעשות הכול בעצמן. אבל עדיין, במקום מסוים תמיד ארצה את הרומנטיקה של הפעם, לא בעניין החומרי - להיפך, בעניין האינטימי, המקרב.

gentleman-holding-a-bouquet-of-roses-2-picjumbo-com

ערסים הם גם קצת כמו שומרי ראש, ידוע שיש להם פתיל קצר, אז קיימת התחושה הזאת שלא משנה מה - לידו, את בטוחה. גם בטח שמעתם בעבר את האמרה "הפכים משלימים"? זה בדיוק העניין, אנשים שהם שונים בדרך כלל לא ישתעממו הרבה ביחד.

מעבר לסיבות הרבות הקטנות קיימת סיבה אחת מהותית שגרמה לי להבין לבסוף למה אני נמשכת לערסים. בתוך תוכי אני מאמינה כי לא משנה כמה אתנגד לצורת החינוך שקיבלתי מהוריי בילדותי לנצח אנסה למצוא בבן זוגי בחיי הבוגרים את אותה צורת האהבה שקיבלתי מאמא ואבא כילדה, הדאגה המתמדת והחונקת שלהם, זאת שמזכירה לי ניחוחות של בית לצליליה של מוזיקה טורקית.

לא משנה כמה אנסה "להשתאכנז" - לעזוב את הפריפריה, לשמוע חווה אלברשטיין, לקרוא יונה וולך ובוקובסקי, בסופו של דבר לא אוכל להתכחש לצד המזרחי שבי וכשאשמע מוזיקה מזרחית איכותית אתרגש ממנה כי מדובר באמנות שהיא לא פחות איכותית מז'אנרים אחרים.

בכל אופן, כשאני מדמיינת את עצמי עם מישהו, אני מדמיינת בחור שקט ומכיל, אני מדמיינת בחור שיכול לדבר איתי שעות על מגוון רחב של נושאים, כי משיכה היא דבר אינטלקטואלי בעיניי. זה בדיוק העניין, גם ערס, החנון או הסטלן הטיפוסי יכול להיות גם שקט ומכיל לפעמים, אז לעולם אל תסתכלו בקנקן, אלא במה שבתוכו.

https://www.youtube.com/watch?v=BXIntcazMPw

// אילנה מאטטוב

Your email was successfully saved