הידיעה שבסוף הכל שלי, מלווה אותי כל החיים.
אולי בגלל התחושה הזאת אני מרגיש שאין לי מה לדאוג יותר מדי, הרי אני בן יחיד והכי קל  לי להגיד: "אמא אפשר בבקשה?". 
אמא יש רק אחת ובמקרה שלי גם "ילד" יש רק אחד. אז הנה אני מודה ומתוודה - אני מפונק! אבל, ויש אבל גדול ומשמעותי, אני לא עצלן.

אני רגיל לקבל כל מה שאני רוצה, אבל אני גם יודע להעריך את זה (בדרך כלל), אולי בגלל היותי בן יחיד מפונק ולא עצלן אני לא מפחד לעשות שינויים וכשקצת נמאס לי אז אני פשוט משנה - זה יכול להיות כל דבר; אזור מגורים, סוג עבודה, סביבה חדשה.
הסיטואציה שלי מורכבת, בן יחיד שכל כמה חודשים יש לו חלום אחר, נוסיף לזה שאף אחד לא לוחץ עליי להתחתן ולהקים משפחה, אף אחד לא שואל אותי "נו מה עם ילדים?" 
ופתאום גיל עשרים ותשע מרגיש מאוד לא כמו עשרים ותשע. 

לפעמים אני מדמיין לעצמי איך זה היה לחיות עם אחים... שאפשר לריב איתם על מיטה או על תשומת לב מההורים. אחים שאפשר לדבר איתם על הכל כי הם פשוט אחים שלי, דם שלי. שיהיה לי אח גדול לבקש ממנו כסף ואחות קטנה ללוות לחוג ריקוד.

לפעמים ממש בא לי אחים ואז פתאום כשאני מתעורר מכמה זה יכול להיות מקסים אני נזכר במשפט המחץ של אמא יעל "מזל שיש לי רק בן אחד".
טוב, צודקת, לא פשוט לאכול את כל הדבר הזה שנקרא אני. אבל מצד שני הכל באשמתך, הרי את רצית ילד ולא אני.
יאמר לזכותה של אמא יעל שבאמת אין כמוה, היא מקבלת את כל הטירוף שלי באהבה ובהבנה. 
כי מה בעצם הכי חשוב לה? בסה"כ שאני אהיה מאושר ושמח בחלקי. 

כשהייתי ילד הרגשתי שבתור בן יחיד, אני צריך למצוא חבר אחד טוב שילווה אותי לאורך כל החיים והעדפתי שזה יהיה חבר שיישאר איתי לנצח (הולך להביך את עצמי בעוד 1.2.3...) 
קוראים לו שפי. בערך בגיל שש קיבלתי אותו, איש סגול שבאמת יודע עליי הכל והיה שם ברגעים שבהם לא היה אף אחד אחר. 

בתור ילד הוא היה הולך איתי לכל מקום ואת האמת, גם היום הוא נמצא בכל מקום שאני נמצא בו, אמנם בתוך שקית בארון, אבל לפעמים אני פותח את השקית ומסתכל עליו, לראות שהוא מרגיש טוב כי הוא בעצם סוג של אח בשבילי... אז אולי אני בעצם לא נחשב בן יחיד? 

בראייה שלי, אחים זה חיבור, קשר דם, אהבה, הידיעה שיש מישהו בעולם הזה שתמיד יאהב אותך ויהיה שם בשבילך. זו ידיעה מדהימה ומרגשת.
אבל בכל זאת למי שאין אחים כמוני, תמיד אפשר למצוא איש סגול קטן שיכול להיות אח מדהים. זה עובד לפחות עבורי 😊.

// אלירן חזן

Your email was successfully saved