יש לי חלום, ובחלומי אני מוצא נושא שכולם התנסו בו. אה, רגע.

היי, אני אלעד. אתם כבר יודעים עליי כמה דברים והפעם אני רוצה לשתף אתכם באנקדוטה חדשה - הרבה מחבריי יודעים שיש לי חלומות הזויים. אשמח לספר לכם אותם בהזדמנות אם תשחדו אותי בבירה, אבל הנה דוגמא לאחד שגרם לי לכתוב את הפוסט הזה.

בחלום הנ"ל חלמתי בין היתר שאני חוזר לחופשה בכרתים, רק שהפעם אני עד למשפט מפורסם מהסיקסטיז שחלקו התרחש באיצטדיון כדורגל + עדות של ציפי שביט בצעירותה. אני והחבר'ה חוזרים ברכבת ואני פשוט מתמוגג מהנוף הארץ ישראלי (כן, חזרנו מאי יווני ברכבת) שמתחלף כל כמה שניות לשטח אחר לגמרי. החבר שאליו אני מדבר מתחלף ומסתבר שבמציאות הזו אני בכלל בתיכון ותוהה עוד כמה טיולים כאלו יהיו, בהתחשב בכך שהיה רק אחד בשנה שעברה ועוד מעט מסיימים ללמוד. אני נזכר בטיול משנה שעברה בחוף הים שלא קרה באמת, אבל כן קרה בחלקו בחלום אחר, תוך כדי שהשעון המעורר עושה לי DreamBlock ואני קם בתחושת נוסטלגיה וערגה לזמנים שקרו ולא קרו בו זמנית.

יאפ, רובם סתמיים. חלק נכבד מהם נשכח עוד לפני שאתה מנסה להיזכר בהם, וגם אלו שכן פשוט מתמוססים במהלך היום. יש כאלו שעדיף לשכוח ומכל הקצת שנשאר הרוב לא ייחסו חשיבות. אבל היום קלטתי שמדובר במתנה שלא ידעתי שאני מקבל.

חלומות הזויים כמו החלום הנ"ל הם סיפור שכיף לספר לחבר'ה, אבל גם נותנים לחוות תקופה שנעלמה, גם אם בדמיון שווא. הם נותנים מצבים שמעולם לא חשבת עליהם ונותנים לך זווית אחרת לחיים. הם נותנים לך לחוות את המציאות ללא שום הגבלות. הם נותנים לך רעיונות פילוסופיים, מכניסים אותך למקום חדש, אבל הכל זורם לך. אתה נפגש באנשים שמעולם לא ראית, אבל אתה מסתדר איתם כאילו הכרתם שנים. גם כשאתה חולם חלום רע, אתה מתעורר ונרגע כשאתה מבין שהכל בסדר. הם נותנים לך להבין את מה שהתת מודע שלך באמת מרגיש ורוצה. הם כשלעצמם תעלומה שהאנושות מנסה לענות עליה כבר אלפי שנים, כי פה חוסר היגיון הוא ההיגיון. הם ביטוי למשהו טוב ששואפים אליו.

היום הבנתי שכמו שהגוף שלי צריך את השינה כדי למלא מצברים, כך הנשמה שלי צריכה את החלומות כדי למלא מצברים גם היא.

תודה לך, ציפי שביט.

// אלעד פרג'ון

Your email was successfully saved