יום האישה הגיע, ואין דרך לציין מסורת של 108 שנים מאשר לדבר על נושא שקיים פחות מעשור. השחקן החדש הזה מככב יותר ב-364 ימים, ונהיה לעתים, גם דרך חיים אצל לא מעט נשים. נכון, התופעה לא רווחת רק אצלכן, אבל היי, היום זה היום שלכן! אז שבו, שתו לכן איזו כוס יין, תתרווחו, תקבלו איזה מסאז' בכפות הרגליים (הכותב לא מתחייב לעשות מסאז' בכפות הרגליים לכל אחת - א.פ.) ותנו לי להסביר לכן למה פילטרים זה דבר מיותר, בטח לכן.

מה זה אמור להיות בכלל?

יש מספיק דרכים בימינו להבליט/להוסיף יופי, פילטרים היא לא אחת מהן. העובדה שהתמונה שלך בשחור לבן או שנראית כאילו חרכת אותה בשמש שטוגנה בשמן עמוק, לא מוסיפה ולא מדגישה כלום, ולרוב רק מעלימה אותך. לכל אחת יש את הדברים המיוחדים בה ולכן לכל אחת מתאים משהו אחר ואין שום סיבה שמשהו כל כך כללי יתאים לך.

תמונות לא מציאותיות

כשהייתי ילד, חשבתי שהחיים בעבר היו בשחור לבן בגלל הסרטים הישנים ששודרו בשיטה זו. מאז גדלתי, ואני קצת פחות טמבל - לפחות במידה בה אני יכול להבין שאת לא באה מיקום מקביל שבו יש רק שני צבעים או שאת לא באמת באה בצבעי וינטג'. התמונות שאני שם הן מה שתקבלו, אין שום סיבה שזה לא יהיה הדדי (אלא אם כן אתן הגלגול של צ'ארלי צ'פלין ואז אני מוכן להחליק את זה).

הסתדרנו יפה מאוד בלי זה

כנראה שכל מי שקורא את המילים הללו, גדל על מצלמת פילם או לכל הפחות מצלמה דיגיטלית פשוטה. תפסנו את הרגע טוב מאוד גם כשהיינו מוגבלים בפילם, והרבה פעמים התמונה שלא הייתה באיכות טובה או תפסה את כולם במצמוציאדה, הייתה התמונה הטובה ביותר. הפילטר הוא לא פיצ'ר שנותן לכן שדרוג כלשהו באיכות התמונה, והוא ממש לא פיתוח ששיפר את הטכנולוגיה.

במקרה הכי טוב הוא משפץ את המחשבה שלך כדי להניח שבאמת יש לך חוש צילום כלשהו - וכל צלם מתחיל יגיד לכן שיש הבדל עצום בין אותם פילטרים לבין עדשות איכותיות ומקצועיות שנחשו מה, עולות הרבה יותר מחינם.

תהיו אתן

הנקודה הכי חשובה היא שאתן פשוט יפות טבעי. אצלך זה הגומות שנוצרות בחיוך, אצלה זה השיער השופע, אצל אחרת אלו העיניים שרק גורמות לך לרצות לשקוע בתוכן, או ההיא שיש לה נמשים במידה הנכונה. יש אינסוף אפשרויות, ואנחנו רואים אותן כשאתן הכי אתן, לא כשאתן מתיימרות להיות משהו שאתן לא או מנסות להסתיר.

תנו לנו לראות מי אתן, לטוב ולרע - כולנו תמיד נאהב ונתחבר למי שחושף את מי שהוא באמת. מי שיאהב אתכן רק עם פילטרים, לא באמת יאהב אתכן. מי שיאהב אתכן בלי הפילטרים, כנראה גם יאהב אתכן בלי הפילטרים הפנימיים שלכן.

לא אכפת לנו מזה

היי, זה יום האישה, אבל עדיין, אנחנו הגברים, לוקחים חלק נכבד בחיים שלכן, ואנחנו די פשוטים לתפעול. איך אני אגיד את זה בצורה פשוטה? אף גבר לא אומר לחבר שלו "אחי, קלוט את הפילטר שלה!" וכנראה גם לא יגיד לעולם. אז בבקשה מכן, אתן המין היפה הרבה לפני שהחליטו להוסיף אופציות נוספות לתמונות בגלריה, ואת כל הזיכרונות היפים איתכן נזכור כמו שהם.

// אלעד פרג'ון

Your email was successfully saved