קול ששון וקול שמחה, קול חתן וקול כלה. אבל מה עם המוזמנים? כנראה שתמצאו אותם או בבופה או ברחבה, אבל למרות שהרבה תופסים את החתונה בתור אירוע של החתן והכלה, החלטתי להתייחס הפעם להתנהגות שלנו – האורחים. לפניכם מדריך קצר ושימושי לגבי עשה ואל תעשה בחתונות, לפי סדר כרונולוגי ומתוך ניסיון של שנים. החכימו לפני שאתם חוגגים!

via GIPHY
קבלת פנים – או "אני מהצד של הכלה"
עשה
: הגע בזמן (לפחות חצי שעה לפני החופה), שלשל את הצ'ק לתיבה, אמור שלום למכרים, בדוק את דוכני המזון ודאג לאכול מספיק לחם ובשר בשביל לרפד את הקיבה לאלכוהול.
אל תעשה: הגע מתי שהדוכנים נסגרים והתעקש שימלאו לך את הצלחת בכל טוב, שתה כאילו אין חופה ובצע סמול-טוק עם מכרים לא מוכרים בפה מלא קבבי קינמון.

via GIPHY
חופה – או "למי יש טישיו?"
עשה
: תפוס מקום טוב במרכז, היה מוכן עם המצלמה בסמארטפון ועד אז דבר עם החברים על נושאים שלא נורא אם הם יקטעו ברגע שהכלה מתחילה לצעוד בשביל אל החופה. כשהכוס נשברת, שחרר "קולולו" עסיסי עליו התאמנת מראש וגש לברך את הזוג המאושר.
אל תעשה: אמור לצלמים לזוז כדי שתהיה לך זווית לסטורי באינסטגרם, אמור אמן לפני שהברכה מתחילה, נשק את כל משפחת החתן והכלה, דבר עם החתן המאושר על החיים בזמן שכל האולם והעולם ואשתו וכלתו רוצים להגיד מזל טוב.

via GIPHY
סעודה – או "זו הגשה לשולחן או שאני אשכרה צריך לקום?"
עשה
: התפנק על המנות הראשונות, בדוק עם כולם אם הם צריכים משהו מיוחד/להעביר להם מהסלטים, השאר טיפ כאות הערכה על התיזוזים שנעשו בשבילך.
אל תעשה: אל תבקש סטייק למנה ראשונה וג'ריקן וויסקי, אל תיקח את הלחמים לעצמך ותכריז שהחומוס הזה שלך מעכשיו, תן למלצר טיפ אמיתי ולא משפט שקראת בפייסבוק.

ריקודים - או "תרקוד כאילו אף אחד לא רואה"
עשה
: תן לזוג הטרי זמן לרקוד לבד והצטרף עם בת זוג משלך, דאג להרים את האווירה ורקוד בקצב הסמבה, או המזרחית, או הלועזית. מה שיש שם.
אל תעשה: התפרץ לריקוד הזוגי כדי להתלהב מהעשן, רקוד כאילו 300 איש לא רואים אותך כי זה די הקונספט של חתונה. אל תדרוש מהדיג'יי שירים של אבי ביטר.

via GIPHY
בונוס: הצ'ק
עשה: שים סכום שלכל הפחות יכסה את העלות שלך, והוסף בהתאם לרמת הקשר ביניכם. אם אתה בא עם +1, הכפל את הסכום בהתאם.
אל תעשה: אל תביא מתנה. ולא, סט פורצלינה זה לא משהו קביל ולא נכנס בתיבה, צ'ק דחוי לשנת 2023, כיסוי שמספיק בערך לכוס מים בבר בקבלת הפנים.

via GIPHY
זהו, אחרי המדריך המקוצר לאורחים, כנראה שתעמוד בדרישות ואולי אפילו תהיה מסמר הערב. אם החלטת לעקוב לפי מה שאתה לא אמור לעשות, צפה לניתוק קשרים ואפשרות לפינוייך מהאזור על ידי כוחות משטרה.
וזכור! מה שאתה לא רוצה שיעשו בחתונה שלך, אל תעשה לחברים שלך. 

מחפשים רב? דיג'יי? צלם? קייטרינג? כל הספקים המומלצים מחכים לכם באפליקציית wedit!

להורדת אפליקציית wedit לאייפון לחצו כאן >> 
להורדת אפליקציית wedit לאנדרואיד לחצו כאן >

// אלעד פרג'ון

לעוד אלעד >>

 

Your email was successfully saved