לכבוד: בעלי הדירות בתל אביב
הנדון: המזגן לא עובד

הרשו לי להתחיל בלהציג את עצמי: אני אמיתי ויסמן, זה שמשלם לכם שכר דירה כבר למעלה משנה. אז נכון , לעתים מרגישים שהשכר דירה גבוה בשביל מה שמקבלים (בלשון המעטה), אבל כצעיר שרוצה לגור במרכז תל אביב ולנוכח הכאוס שמתחולל בתחום הדיור ברחבי המדינה, עליי לשאת בתוצאות ולהתמודד עם הבעיה (ז"א, לדפוק שעות נוספות בעבודה ולהימנע מכל סוג של חיים). השאלה שלי לכם היא כזאת: למה, כאשר המזגן לא עובד, אתם מתגלים לי כאנשים עם נטיות סדיסטיות?

כעת אפנה לבעל הדירה האישי שלי. אל תטעה, אני באמת שמח ומפרגן לך, בעל דירה יקר, שאתה זרעון בר מזל שכל הבניין שייך לו. אך כאשר ישבת וחשבת את מי להעסיק כ"אב הבית", מה חיפשת? אדם שרוט במיוחד? או שהעסקת מישהו נורמטיבי בתנאי שהוא יתעלל בדרי הבניין?
זה מתחיל בשיחות טלפוניות שעוברות סינון ונגמר בכך שהוא חוזר אליי רק כאשר אני שולח לו קללות ואיומים.

IMG-20160412-WA0034

משם זה ממשיך לצרחות בטלפון של חצי שעה שהוא אומר לי "מההה, אבל אני תמיד עונה לך" וכמובן שלא נשכח את השיחות עם המזכירה שלך שמפצירה בנו "הוא בחו"ל", מי זה הוא? יש לך שם בכלל???

אני לא אשכח גם את הפעם שכל הקקי צף במקלחת ונאלצתי ללכת עם החלוק לשכנים מלמעלה כדי להתקלח, וגם אז, כשכל המקלחת שלנו מוצפת קקי של האורחים מהמסעדה למטה, אתה עדיין מתווכח בטלפון על כך שאתה תמיד עונה במקום לפתור את הבעיה.

אני לא יודע מי אתה, בעל דירה יקר, אבל יש לי תחושה שאת האנשים ששכרת שינהלו את העניינים מצאת במרתפי הדאנג'ן בערב הכי קינקי שהיה או בחנות ספרים ליד "חמישים גוונים של אפור". התחושה הכללית שלנו היא שאתם מקבלים סיפוק מיני מלשמוע שאנחנו מיוזעים במקלחת קקי או שנמסנו בקיץ.

observation-deck-381232_640

אסיים את המכתב בטון חיובי, בתקווה שקצת מהחיוביות הזו תעבור אליכם ואבקש ( ז"א אתחנן), שלפני שאתה מעלים לי שוב את השכר דירה באוגוסט, תהיו בני אדם עם קצת חמלה, ותתנו לי לעבוד קצת פחות שעות, אולי חלילה אמצא חיים...

ובחייאת... בפעם היחידה שאני צריך אתכם, תהיו מקצועיים.

// אמיתי ויסמן


 

Your email was successfully saved