ראש השנה נגמר ודקה לפני כיפור אני 2.5 קילו יותר. הצרבת תוקפת אותי על בסיס יומי והשומנים בצד רוטטים. לצערי או יותר נכון למזלי את המשקל העודף אפשר להאשים בשמונת הימים האחרונים שביליתי בברלין. למעשה הטיסה הוזמנה בינואר האחרון במחיר נמוך מאלף שקלים דרך חברת הלואו קוסט "איזי ג'ט". מסתבר שהחיסכון הוא אדיר, למעלה מחמישים אחוז מאשר חבריי למטוס.

img_20160929_134145_easy-resize-com

כדי לעשות סדר בבלגן בעיר הענקית הזו אני ממליץ לקחת סיור בעברית שנקרא "המיטב של ברלין", שם תקבלו את אחד המדריכים המקצועיים של נדב אשר ייקחו אתכם לכל הנקודות הכי מעניינות וחשובות תוך כדי סיפורים והסברים מרתקים, החל מאי המוזיאונים המדהים ועד לאנדרטה העוצמתית והחשובה (אך לדעתי לא מובנת) לזכר השואה.

1475870294107

מי שרוצה לחוות טיפה יותר את התרבות הגרמנית, רצוי שילך לקומיש אופרה, אולם הופעות ענק ומדהים ביופיו שמציע אופרות בשפה הגרמנית המשובחת עם תרגום מוזר וקטן לאנגלית שיגרום לך לאי נוחות ואחלה שנ"צ לפני מסיבה טובה.

1475870575586

מכיוון ששהינו בברלין שמונה ימים החלטנו קצת לצאת ממנה לחוש את העם וללכת לטרופיקל איילנד. מדובר בפארק מים שנמצא בתוך מתחם עצום שעבר הסבה ממחסן צבאי למתחם שעשועים ונופש מפואר שמשרת את מאות האירופאים שבאים לשם בכל יום. בתוך הפארק קיבלתי את כאפת הליברליות של העם הגרמני, אני לא אשכח איך נכנסתי בתמימותי לאזור הספא והסאונה כדי ליהנות מג'קוזי איכותי, ולפתע! אני רואה את כולם עירומים. כן, כן, שמעתם נכון, מסתובבים לכם כמו מומינים שמנמנים ולבנבנים עם כל המבושים בחוץ.

לאחר שעתיים של הלם ובריחה לאזור הלבוש יותר (שם ראיתי בורקיני ונרגעתי) התחלתי קצת לקנא בהם, כיצד הם מסתובבים להם אדישים אחד לשני עירומים, גברים, נשים ומשפחות שלמות. אוהבים את הגוף שלהם ולא מסתכלים אם הדשא של השכן ירוק יותר.
חשוב לציין שגם המלתחות בפארק משותפות.

1475870893714

את המשך השבוע דילגתי בין המוזיאונים המרהיבים (הבית כנסת החדש מומלץ!!!) לבין המסעדות והפאבים שהעיר מציעה במחירים זולים יחסית לישראל וביחס גרוע מאוד. מסתבר, שהגרמנים לא אוהבים לתת שירות, הם פשוט יחפשו איך לחפף אותך כמה שיותר מהר ולמעשה מעטים הגרמנים שיעזרו לך אם תלך לאיבוד ברחוב ולכן עדיף להסתמך על התחבורה הציבורית המעולה והגוגל מאפ.
במקרה שקיבלתם שירות טוב, ככל הנראה מדובר באזרח אוסטרלי, סלובני, רומני או כל דבר שהוא לא גרמני.

ברלין היא מרתקת, המזרח שבעבר היה בשליטה סובייטית מרהיב ביופיו והמערב משעמם להפליא. הליברליות הפתיחות והעיסוק בעצמם גרמו טיפה לקנא בכך שכל אחד יכול לחיות חייו בשקט. אך למרות שאני "אזרח אירופאי", בחיים לא הייתי עובר לשם וזה בגלל שתמיד קיימת התחושה שברלינאים מנסים "לחנך" את הזר, אם לא תגיד להם בהתחלה הלו, הם אפילו לא יטרחו לענות לך וכמעט בכל פעם שתפנה למישהו באנגלית הוא יענה לך בגרמנית בנימה שנשמעת לך "איך לעזאזל אתה לא מדבר גרמנית?!?!".

ביום האחרון של הטיול הגיע גל קור שסימן לנו שזאת שעתנו לחזור לארץ זבת חלב ודבש. אי אפשר לסכם את המסע הזה בפוסט אחד אבל בקיצור אומר שברלין זה הרבה יותר מסתם מסיבות ומוזיאונים אלא תרבות והיסטוריה שכדאי להכיר ומעניין לדעת.
את חזרתי לארץ תזמנתי לסופ"ש וזה כדי לתת לעצמי כמה ימי חסד לפני החזרה לשגרה המקוללת והדיאטה הנדרשת.

1475870830982

// אמיתי ויסמן

Your email was successfully saved