הקיץ נגמר ובשונה משנים קודמות החגים שיחקו לטובתנו וקיבלנו את ספטמבר חופשי מחגים מה שגרם לחודש של ירידת מחירים דרסטית בין החופש הגדול לראש השנה.

משפחת ויסמן שיוקר המחייה פגע בה קשות בשנים האחרונות החליטה לנצל הזדמנות זאת ולהזמין דיל לעיר הנופש היחידה בישראל - אילת.
באילת כבר לא הייתי כמעט שבע שנים, העיר החמה שתמיד הייתה מפורסמת בזכות הנוף היפה, המחירים הזולים והמלונות המפוארים השתנתה. המלונות תקועים בשנת 95 , והמחירים עלו לשנת 3000.


לאחר נסיעה לא קצרה הגענו למלון דן פנורמה (שהוא עצמו כיפי והשירות שם למופת) אבל אין ספק שאילת נתקעה בסרט אבא גנוב 2 וההתקעות בניינטיז היא גם החסרון וגם היתרון שלה: מצד אחד מדובר בנוסטלגיה ויוקרה של פעם- האבובים, הצלילות, השיער שמסתדר, קעקועי החינה בטיילת... ומאידך היא מיושנת ולא עומדת בקצב החיים ואם היא לא רוצה ללכת לאיבוד בין כל הנופשונים הזולים ביוון צריך שמישהו שם יתפוס יוזמה ויעשה שינוי. למדתי שגם אם המלון הוא משובח ומפנק החופשה לא יכולה לעמוד רק עליו ובאמת עצוב כי איפה שתסתכל מסביב תראה גופות של בטון שבעבר שימשו כאטרקציה כושלת.

אמנם מעל פני המים הכל מתכער וסיבות לצאת מהמלון אין כל כך . אבל דווקא מתחת למים הקסם של אילת נשמר.
זו הייתה הפעם הראשונה שלקחתי את צלילת היכרות, החיבור שלי עם המים הרגיש מושלם מלידה, חשתי דולפין ובעזרת המדריכה יוליה לא פחדתי כלל. וראיתי יצורים מופלאים ומדהימים שלפני כן ראיתי רק בסדרה המצוירת בובספוג.

אילת היא כמו הילד הרע בכיתה , זה שיש לו המון פוטנציאל אבל אף אחד לא עוזר לו. אני חושב שעם מעט משאבים כלכלים ורעיונות יצירתיים בהחלט אפשר להפוך את העיר למוקד עלייה לרגל לא רק מישראל אלא מכל העולם , ליהנות מהנוף המדהים מסביב, הים הכחול הנקי והאוויר המדהים.
את הדרך חזור עשיתי על מטוס-אוטובוס בגודל מטוסה הפרטי של משפחת קרדשיאן רק עם עשרות מושבים, בלי שמפניה וללא מקום לרגליים.

// אמיתי ויסמן

Your email was successfully saved