כסטודנט עני שגר בדירת שותפים ואזרח בישראל שסובל מיוקר המחיה, קיימת נקודת אור אחת - "שמיים פתוחים". או במילים אחרות - הרבה טיסות זולות! לכן, החלטתי להכין רשימת טיפים למי שרוצה לדעת איך להזמין טיסה במחיר הכי אטרקטיבי שיש .

1. להתחיל בsky scanner - האתר המדהים הזה מציע חיפוש כללי לכל יעד בעולם ואפילו סוקר מתי החודש והיום הזולים ביותר להזמנת הטיסה. פה אוסיף עוד טיפ קטן: אל תזמינו ישירות מהאתר, אלא נסו קודם להיכנס לאתר של חברת התעופה, שם תגלו שהמחיר זול בהרבה.

2. עקבו אחרי פרסומים באתרים  -  בכל יום מתפרסמות להן כתבות על האתרים הגדולים, יעדי נופש וחברות תעופה חדשות שנכנסו לתחום. במקרה כזה, לא לחכות אפילו עשר דקות, ישר להיכנס לאתר של חברת התעופה, כי בדרך כלל יש מבצעים שמסתיימים מהר מאוד! לדוגמא, השבוע הזמנתי טיסה לפאפוס שבקפריסין בסוף אפריל רק ב-180 ₪ לשני הכיוונים.

3. לא להתקבע על יעד -  אם הייתם שואלים אותי לפני חצי שנה אם אטוס ללטביה, כנראה שהייתי צוחק לכם בפנים. אבל כאשר מוצאים כרטיסי טיסה ב400 ₪ (שאחר כך ירדו ל250 ₪) באמת שאין סיבה שלא לסגור.

4. תאריכים גמישים - תנו לחברת התעופה להחליט עבורכם. את ראש השנה האחרון שחל באוקטובר, חגגתי בברלין עם כרטיס הטיסה היקר ביותר שרכשתי בעלות של 650 ₪.

5. הדבר האחרון שצריך להדאיג אתכם: שירות הלקוחות של חברות התעופה הזרות - בקיץ האחרון הייתי עם משפחתי באילת. לאילת הגענו שלושה אנשים במטוס ועוד שלושה אנשים ברכב. כאשר רצינו לשנות את אחד השמות בכרטיסי הטיסה בחזור, נתקלנו בשירות הלקוחות של חברה ישראלית, שהיה אטום ודרש מאתנו לבטל את הכרטיס בעלות מלאה ולקנות חדש.

לעומת זאת, חברות התעופה הזרות מציעות החלפת שמות במחירים סבירים, שירות נהדר ומענה טלפוני במספר ישראלי שעובר למוקד בחו"ל.

6. להסתפק במזוודה אחת (אם בכלל) - אגלה לכם סוד, אפשר ללבוש את אותו מכנס יום אחרי יום. בדרך כלל טיסות ה"לואו קוסט" מאפשרות לקחת רק מזוודת טרולי אחת ותיק יד אחד למטוס. לכן, במקרה ויש לכם כסף מיותר לשופינג, אני ממליץ להוסיף מזוודה אחת גדולה לזוג.

7. AirBnB OUT – Trivago IN -  כל עניין השכרת דירה בחו"ל זה עסק מאוד מסורבל ועלול להגיע למחירים של מלון ואף יותר. אולי למשפחות זה עדיין כדאי, אבל אני ממליץ בחום על חיפוש בטריוואגו. גם בארץ וגם בחו"ל האתר מעולם לא אכזב אותי ומציע מלונות למגוון צרכים.

לסיכום, כיום כולנו יכולים ליהנות מטיסות להמון יעדים מגניבים ומפתיעים, רק צריך לחשוב מחוץ לקופסא ולהבין שנגמרה התקופה בה חברות התעופה הישראליות עושות בנו כרצונן עם מחירים מוגזמים ושירות גרוע. הגיע הזמן שיישרו קו עם העולם. ובמידה ולא – תמיד תוכלו להיכנס לאתר של חברות הלואו קוסט ולהזמין את החופשה הבאה שלכם.

טיסה נעימה, ותביאו סנדוויצ'ים מהבית :)

// אמיתי ויסמן

Your email was successfully saved