כבר עברו הרבה שנים מאז שביקרתי בירושלים והאמת היא, שמאז השחרור מהצבא לא טרחתי להגיע לעיר ש"חוברה לה יחדיו" בעיקר בגלל עצלנות.
בנוסף, בואו נודה על האמת, העיר עולה לכותרות בתקופה האחרונה בהקשרים לא חיוביים.

אם נסתמך רק על מה שכותבים בעיתונים זו עיר לא ממש בטוחה ומאוד ענייה, אבל החלטתי לבדוק אותה בעצמי. ההגעה לירושלים קלילה ונוחה מכל מקום בארץ וגם בתוך העיר עצמה ישנה תחבורה ציבורית נגישה שמובילה לכל המקומות המעניינים והחשובים שלה.

את יומי הראשון התחלתי בשוק מחנה יהודה המפורסם. מעבר לשפע והריחות הנפלאים שנמצאים בכל מקום, המחירים מעולים ובשונה משווקים אחרים בארץ המקום מסודר ונעים להפליא אפילו בשישי בבוקר.

 

משם המשכתי לכיוון שדרות ממילא שמציעות חנויות במחירים מוגזמים ומרכזת לשם את כל הפלצנים והחיים בסרט שנשארו ובאו לרדיוס הירושלמי. אך מה לעשות, הגישה לעיר העתיקה משם הרבה יותר קלה ומועילה.

בעיר העתיקה ישנה הכנסייה הארמנית, שהיא מהחשובות בכנסיות העולם וזה מכיוון שקים קרדשיאן וקניה ווסט הטבילו שם את ביתם, נורת' ווסט. המקדש הארמני הקטן הזה הוא למעשה מבנה יפיפה שמהווה מוקד עלייה לרגל.

לאחר ששאפתי את אוויר הקרדשיאן ונהנתי מתפילה בשפה שבחיים לא שמעתי, המשכתי לכיוון הרובע היהודי והכותל המערבי. אי אפשר להתעלם מהנוף מסביב שפשוט גורם לך להרגיש חו"ל מבלי לצאת את ארצנו הקטנטונת.
והאמת שבלי ציניות, בכותל טיפה התרגשתי, אני חושב שיש משהו במקום הזה שמסמל אותנו ואת הסיבה שבגינה אנחנו חיים במדינת ישראל ולמרות שאיני אדם דתי בכלל, אני נהנה לראות את ההיסטוריה עדיין עומדת.

השמש הלכה לישון והערב הגיע ואת הלילה ביליתי ב"The Post Hostel", הוסטל צעיר, אנרגטי ויפה שממוקם בקומה השלישית של בית הדואר ההיסטורי של ירושלים. המבנה קיים עוד מתקופת המנדט הבריטי.

מכיוון שחיי הלילה של העיר בימי שישי נראים כמו חיי הלילה בתל אביב בתשעה באב, הסתובבתי בעיר, הכרתי מספר בארים נחמדים וקינחתי בבר האלכוהול המגניב במלון, הלובי היפיפה והרגשת האינטרשיונל שנמצאת באוויר. לפוסט שווה להגיע בזוגות או כיחידים, בארץ זה אולי קצת פחות נפוץ אבל במלון תוכלו לפגוש מלא תיירים שהגיעו לבד ולפתח שיחות מרתקות על כוס בירה במרפסת.

ביום שבת מרכז ירושלים נראה כמו יום כיפור. פתאום קלטתי שיירות של אנשים בלונדיניים שהולכים כתהלוכה ושרים שירי קודש.
כמובן שהחלטתי לשחק בחושחש הבלש ונכנסתי באלגנטיות לקבוצה שהובילה אותי בסמטאות הרובע הנוצרי היישר אל כנסיית הקבר.
המקום הקדוש ביותר לנוצרים , היכן שישו נצלב, התעורר לחיים ועוד נפלאות רבות. אחד המקומות הכי יפים שיש בירושלים וכשנכנסים לשם רואים מאות מאמינים שוכבים ובוכים על מות הקדוש.

לצערי, מוצ"ש הגיע וחזרתי לתל אביב בכרכרה של אגד.
בניגוד לכל מה שאומרים, התיירות בירושלים פורחת. האמת היא שלפני שהגעתי לעיר מאוד חששתי בעקבות המצב הביטחוני, אך לא כך הדבר; הרגשת הביטחון סובבת בכל מקום, מרכז העיר נקי, המלונות, המסעדות והאטרקציות מציעים מחירים הוגנים ואף טובים בהשוואה לתל אביב ואילת.
בנימה אופטימית זו, אני מודיע קבל עם ועדה: סעו לירושלים !!!

// אמיתי ויסמן

Your email was successfully saved