הקשיבו הקשיבו! גלידה בטעם לימון-בזיליקום, ריבת חבושים, ערמונים-טחינה, עוגת גבינה ותות ואבוקדו-תפוז! טוב, אלו רק חלק קטן ממבחר הטעמים הבלתי נגמר של הגלידריה הכי לוהטת בצפון, ואולי בארץ כולה.
זה התחיל מביקור סופ"ש סטנדרטי בבית הוריי, כשכבר בכל השבוע שחלף קיבלנו המלצות חמות על אייססלון. על אף מזג האוויר הגשום והחורפי שביקר בליל שבת בחיפה הגבוהה, לא נרגע לנו הדחף האימתני ל...גלידה! ולא סתם גלידה, אלא אחת הגלידריות הטובות שנתקלנו בהן בישראל.

מתחם של מסעדות חדשות ומרתקות נפתח לאחרונה במעלה הכרמל, בסמוך לשכונת דניה היוקרתית ולבניין האוניברסיטה המאובק. פיצריה, פסטריה, סושייה, בית קפה ואייססלון.
עכשיו אתם בטח אומרים לעצמכם שיש שם כנראה טעמי לואקר, קינדר בואנו וטעמי חטיפי שוקולד אחרים, אז לא. פה אין המצאות מערביות-ג'אנקיות אלא טעמים שורשיים, טעמים שאדוה רוקחת בדמיונה ומיישמת מיידית. כאן יש את מה שהטבע נותן, בלי חומרים משמרים ובניגוד לגלידריות מסחריות גם בלי מייצבים או מתחלבים. כאן תוכלו למצוא טעמים של אבוקדו-תפוז, פיסטוק מארץ הפיסטוקים (ולא איזה ממרח פיסטוק כמו בשאר הגלידריות), לימון-בזיליקום משוגע, קוקוס-אננס (שזרק אותי ברגע אחד לריזורט ירח הדבש שלנו בקוסמוי), טחינה-ערמונים, שילובים של מרווה, שוקולד-תפוז, קפה לבן ושוקולד, שוקולד "למקצוענים" (70% מוצקי קקאו) ועוד ים בלתי נגמר של שיגעונות מבית היוצר של בעלי המקום המקסים (שיאון) ובמיוחד של אשתו אדוה, שכאמור עומלת על הגיוון המרתק.

משהו במרקם השונה והמכשירים המושקעים שיש להכנת הגלידות כאן, מוכיחים שיש גלידות מעולות גם מעבר לרשתות המוכרות. והטעמים? באמת מרגישים את חומרי הגלם, אחד אחד. את הפירות קונים מהירקן הסמוך והופ – יש גלידה מפירות טריים. יש פה מכונות בייבוא מיוחד מגרמניה והושקעו פה כספים אדירים על האיכות והתוצרת. ניחן שהבעלים חיים את המקום ומלאים תשוקה לעשייה היומיומית. שיאון מספר לנו גם על היחס האישי, האדיב והמקצועי שהוא מקנה לעובדים, בדיוק כפי שהשקיע כמעט שעתיים רק בשבילנו במוצאי שבת עמוסים במיוחד, ובדיוק כפי שהוא רוצה שהעובדים יקדישו ללקוחות.

התורים משתרכים כל העת במבנה הצפוף, במה שמזכיר לנו מיידית את טוקיו הדחוסה, כשכל לקוח שמגיע נתקל בטעמים חדשים. כמעט ואין טעמים קבועים, כך שגורם ההפתעה משחק כאן תפקיד ניכר. כאן לא באים לטעום את מה שרגילים, כאן באים לחוות כל פעם חוויה חדשה. לכן הכל נמכר ונחטף ונשמר ליום-יומיים גג. אז אם אתם שואלים אם כדאי לבוא במיוחד ולא רק בדרך לצפון, התשובה היא כן. ואתם יודעים מה החלק הכי טוב בכל הסיפור הזה? פאקינג 6 ש"ח לכדור גלידה!
מקום שהוא חובה!

// אסף עינצ׳י

Your email was successfully saved