2018 הייתה שנה של מלחמה.
סוף התואר הגיע ויצאתי מן המקום המוגן, המוכר והאהוב שלי אל תוך העולם הגדול והרעב, שרק חיכה לטרוף אותי. חיכה להוכיח לי כמה אני קטנה וכמה יש לי עוד ללמוד, לא משנה ממי, לא משנה איך - יש עוד כל כך הרבה לקחים שמחכים לי בסוף הסיפור הבדיוני הזה. קיבלתי עבודה שאנשים חולמים עליה ,והצעות מצוינות, והמון המון תמיכה מכולם לעשות בדיוק מה שלא רציתי לעשות, ונלחמתי - בעצמי, בדעות מסביב, במה שצריך לעומת מה שאני רוצה, והחלטתי בסופו של דבר להקשיב אך ורק לעצמי.

2018 הייתה שנה של אהבה.
כבר שבעה חודשים שכל יום העצמאות והפיתויים דופקים לי בדלת, אבל מספיק לי מבט אחד אל הגבר שלצידי בשביל להבין שאני לא רוצה שום דבר אחר, שלא משנה כמה העוגה הזו נראית לי מפתה וטעימה, אני כבר מצאתי את הטעם האהוב עליי - והוא יודע להפתיע בכל פעם מחדש, להחליף ציפויים ולגרום לי להרגיש שלא אהיה שבעה ממנו לעולם.

2018 הייתה שנה של איבוד עצמאות.
חזרתי לאמא, חזרתי לסבתא. לאוכל חם בכל צהריים, למיטה בחדר קטן שאליו כיווצתי בקושי רב את כל מה שהיה לי בדירה במשך השנים, כולל כל ההרגלים הרעים. הפסקתי לעשן סיגריות, כבר לא אפתח בקבוק יין בכל יום, אבל כן אקבל תמיכה אינסופית ופינוקים, הכי הרבה פינוקים שאפשר. חזרתי להיות הילדה הקטנה, שלפעמים כל כך כיף להיות.

2018 הייתה שנה של חגיגות.
20 שנה בארץ, חתונה של חברה קרובה, בשורות טובות מכל כיוון לאנשים האהובים עליי, קניית כרטיס טיסה להגשמת חלום, התקדמות של הקרובים אליי לקראת הגשמת המטרות שלהם, קבלת זכאות לתואר, מציאת הלב שלי בשלמותו, ומסיבות שלא נגמרות.
אך בעיקר,
2018 הייתה שנה של בחירה.
בחירה בעצמי, בחירה בדרך הקשה. לא הלכתי אחרי הכסף, גם לא אחרי התהילה, לא בחרתי במה שציפו ממני וגם לא עשיתי מה שביקשו - בחרתי להיות אני: עצמאית, חצי מובטלת, כותבת במשרה מלאה. אני רוצה להיות אחת כזו שיושבת על הלפטופ ומחפשת עבודות בפינצטה, בונה לאט לאט את בלוג חלומותיי ורק רוצה שיכירו אותי בזכות המילים ולא בזכות תמונת ציצים באינסטגרם, בזכות הרגשות ולא בזכות חוסר האמפתיה ומאבק מרפקים, אני רוצה שכולם ידעו שברנדה אזרצקי כותבת, וזו העבודה שלה, ואולי כרגע אני לא מרוויחה הרבה, אבל את החיוך שיש לי כל בוקר, שום שקל לא יחליף. 

2018 הייתה שנה של הצבת יעדים וב-2019 אני מקווה שכולם יתגשמו.
ואם כבר אנחנו כאן, יש לכם הצעות בשבילי? נשבעת, אני כותבת מעולה. בכל שנה.

// ברנדה אזרצקי

Your email was successfully saved