הרבה אנשים במבט ראשון לא היו מנחשים, אבל מאז ומתמיד הייתי "טום בוי" כזאת. אמנם לא מהסוג שמשחק בכדורגל או מתעניין יותר מדי במכוניות, אבל בניגוד ליכולות שלי בחדר כושר היום, הייתי לא רעה בטיפוס על עצים ומכות למי שנגע לי באוכל. בגדים, איפור ותכשיטים אף פעם לא היו בראש סדר העדיפויות שלי, והייתי יכולה ללבוש את אותו הג'ינס ואותה הטי שרט לנצח, פשוט כי למי אכפת?

תמיד הייתי מסתובבת בתוך מעגל של חברים, בנים לרוב, ומרגישה הכי בנוח בעולם. חשבתי לעצמי שחברים בנים זה הכי טוב שאפשר לרצות ולקבל, בייחוד כשהחברים שלי הם באמת הטופ שניתן לבקש. הרי בינינו, נקבל מינימום דרמה במקסימום כיף.

 

אז כן, יש הרבה יתרונות לחברים גברים וביניהם, כנות - הם תמיד יגידו לי מתי החולצה שלי מכוערת ומתי זה פשוט לא היום שלי, פרגון - פרגון אמיתי ומכל הלב בכל פעם שאני מצליחה במשהו, כי הרי הם לא מתחרים מולי, ומנגד גם תמיכה וכתף כשאני נופלת נפילה כואבת. מצטערת בנות, אבל לפעמים חוש ההומור של גברים גובר על שלנו בהרבה. ישיבות עם חברים שלי כוללות בתוכן הרבה פעמים צחוק עד כדי דמעות והבדיחות הכי הורסות שתשמעו בחיים. ולבסוף סיבה מומלצת לכל הבנות - לחברים בנים יש עוד חברים בנים, ואני לא צריכה להוסיף מילה מיותרת.

עברו השנים, ועברו בני הזוג, התחלתי ללכת בדרכים חדשות בחיים כשחלק מהן מאלץ אותי להכיר את החברות שיש לי היום. כן זה היה קשה, וכן, נמנעתי מאוד מיצירת הקשר הזה, אבל הבנתי שזה לא כזה נורא, ואפילו יש בנות שהן די כמוני, ואני אפילו די נהנית לדבר איתן ולצאת איתן.

IMG_20160828_133356

הכרתי את החברה הכי טובה שלי כיום, וגיליתי שקיימת מישהי שאני אוהבת לבלות איתה, ולמרות שאנחנו הרבה פעמים הפכים, היא משלימה אותי בצורה נפלאה. גיליתי את היתרונות שיש גם בבחורות והבנתי למעשה שכן היה חסר לי גם הרבה פעמים את הצד הנשי שאפשר לדבר איתו, ללכת לקניות, ולבכות על כאבי מחזור וחשקים לאוכל בזמנים האלה. תמיד יישארו סטיגמות על חברויות של בנות (כן, "נשים שק של נחשים" ועוד שלל חרוזים), אבל היי, זה לא תמיד נכון.

לפני כמה ימים, לקוחה מבוגרת שהגיעה אליי סיפרה לי סיפור, ספק משל, שסוגר את לי את כל הנושא. היא ניגשה אליי ושאלה על חיי החברה שלי, ולאן בחורה צעירה כמוני יוצאת היום ועם מי. היה לי מוזר לדבר איתה על כך, אבל סיפרתי לה שאני לא יוצאת לרוב למסיבות וכאלה, אלא יותר ברים שכונתיים ובתי קפה, ושיש לי יותר חברים בנים מאשר בנות. היא חייכה ושאלה: "אבל חברות או לפחות אחת כן יש לך נכון?", אז עניתי לה שכמובן, זה משהו שכל בחורה צריכה.

הלקוחה, גברת בת 68, צחקה ואמרה: "אז אני מקווה שהיא לפחות לא בת זונה גדולה כמו חברה שלי. חמישים שנה אנחנו חברות, עוד מאז הצבא, ובת זונה כזאת עוד לא הכרתי. הייתה נעלמת לחודשים, ועושה מה שהיא רוצה ומשום מה אני אוהבת אותה בכל מאודי. הזדקנו ביחד, הפכנו אימהות ביחד וגם לסבתות, ותאמיני לי שעד כמה שהיא משוגעת אין עליה. היו לי רק חברים בנים וזה הכי טוב, אבל מאז שהכרתי את בעלי הם קצת נעלמו, גברים, לכי תביני, נכון? אבל רבקה נשארה תמיד".

Two Happy Senior Women Sitting and Chatting at the Outdoor Table with Coffee and Snacks.

// ויקה וסילנקו

Your email was successfully saved