בכל שנה, בכל חג מחדש אתם מתלבטים - מה נביא הפעם? מה הם הכי ישמחו לקבל? אלו אנשים שישבו מולנו בשולחן החג לאורך חודש שלם, ואנחנו הכי רוצים שהם יהיו מרוצים. בין אם אלה ההורים שהקריבו בשבילנו כל כך הרבה, הסבתות שצריך לנצל כל רגע איתן או הדודים שעשו לכם את הילדות - בחגים יש הזדמנות מושלמת להראות כמה אתם אוהבים ומעריכים אותם. ומה אומר ״תודה״, ״אהבה״ או ״הערכה״ יותר מ... כרית נוי חדשה לסלון? מממ, לא בדיוק מה שהתכוונתי.

אני חושבת שמתנות באות והולכות, אבל חוויות נשארות אתכם כל החיים. אז קבלו 10 סיבות טובות למה עדיף לכם להשקיע השנה דווקא בדברים שאי אפשר לארוז למתנה:


1. חבילה עוברת 
כמה עוד אפשר לקנות כלי מטבח, מצעים, מגבות וכל הדברים האלו שיש לנו בערמות מטורפות בבית ואנחנו רק מחפשים להעביר הלאה כ"מתנה" למישהו אחר שיתקע עם זה?

2. אישי זה הכי אחי
יש כל כך הרבה מתנות לבחור מתוכן, וכל אחד ואחת אוהבים משהו אחר. אחד רוצה לטייל בטבע, אחת רוצה לטוס, בת הזוג רוצה להתפנק, הדודה דווקא אוהבת סדנאות שוקולד - כל אחד ומה שהכי עושה לו את זה. כשנותנים משהו מותאם אישית מרגישים קרובים, מרגישים שהמתנה הגיעה מהלב. אפשר למצוא לכל בן אדם את המתנה הזו, שתגרום לו לחייך ולהעריך את המחשבה בצורה העמוקה ביותר. ומה יותר טוב מאשר לתת מתנה שהיא בעצם חוויה, אותה אפשר להתאים אישית לכל אחד ושלעולם לא תיראה אותו הדבר לשני אנשים שונים?
צילום: נאור דהרי

3. לא צריך לסחוב!
דמיינו לעצמכם סיטואציה: כולם מגיעים עם מתנות ארוזות יפה יפה עם צלופן, ואתם - בידיים ריקות. אבל אז אתם אומרים לבן אדם האהוב שלכם "פתח את הפלאפון", ושם מחכה לו החוויה שהוא רצה כל כך הרבה זמן. 

4. שדרגו את המעמד שלכם
בתור מישהי שהעניקה לאחותה חווית טייס ליום אחד, לחברה שלה הופעה של זמר שהיא מאוהבת בו ולחברה אחרת מסיבה בלתי נשכחת של דיג'יי מחו"ל, אני יכולה להבטיח לכם שלא משנה כמה שנים יעברו, הם עדיין ידברו על המתנה שלכם.

5. רכוש מתבלה, חוויות נשארות
בהמשך לסעיף הקודם - מתנות כמו כלי בית, בגדים, תכשיטים ובמיוחד שוקולדים, אלו מתנות שנעלמות אחרי זמן מה, וגם אם הן כן נשארות בסביבה, לא בטוח שתרצו שיקיריכם יחשבו עליכם דווקא בעת חיתוך בשר, בישול בשמן עמוק או לבישת חולצה עם טיקט מגרד. חוויות לעומת זאת? החוויות נשארות בלב, בגלריית התמונות, ובזכרונות המתוקים ביותר.

6. לא לארוז, בבקשה
נגמרו הימים בהם היינו מסתובבים בקניון עם כל עם ישראל (וילדיו הרבים והרועשים), אחרי שחיפשנו במשך חצי שעה חנייה ורבנו בצעקות עם שלושה אנשים. לא רק שהסצנה הזאת לקוחה כמו מסרט אימה, היא גם משולבת בלחץ ובתהיות - מה לקנות, מה יקלע בול למטרה, ושאלת השאלות - כמה זמן נחכה בתור לאריזה?! אז במקום הסנריו המסורתי והבלתי נסבל הזה - השנה נותנים מתנה שיש לה רק כלל אחד: מתנה שאי אפשר לארוז. 

7. לפתוח את השנה בטוב
תחשבו כמה כיף להתחיל שנה חדשה בעולם הזה עם חוויה מטורפת, עם הנאה הדדית ועם זכרונות טובים שילוו במשך כל השנה.

8. לסמן וי על דברים זה החיים
הרבה מאיתנו עושים רשימת יעדים לשנה החדשה. אז אם אחד היעדים של מקבל/ת המתנה שלכם יכול להיות מוגשם כבר עכשיו בזכותכם, למה לא? עזרו להם לסמן וי ולהמשיך ליעד הבא!

9. לתת זה לקבל 
אם יש משהו שלמדתי בחיים, זה "תעשה טוב ותקבל טוב בחזרה". במקום להתחשבן עם החברים כמה עלה החפץ הזה, והאם יש לי מקום על המדף לדבר ההוא - הנתינה האמיתית היא נתינה שלא מעיקה על המקבל, אלא רק נותנת לו סיבות לשמוח. אז ניסיתי את זה על עצמי ועשיתי הסכם עם חברה שלא נקנה אחת לשנייה ׳דברים׳ יותר, רק חוויות. בינתיים היא קיבלה הופעה של מוש בן ארי ואני בתמורה קיבלתי את דודו טסה מארח את נצי נצ' ואביתר בנאי. מושלם, ובלי צורך לארוז או לנגב אבק.

10. כמה שיותר יותר טוב
בדרך כלל חוויות כוללות מספר אנשים, ולכן אפשר להעניק את המתנה הזו לכמה אנשים או להתחלק בה עם מי שנתתם לו אותה - ומה יותר שווה מזה?! אין כמו זיכרון שיישאר לכולכם יחד, משהו שעשיתם, שחוויתם, שצחקתם, פחדתם והתגברתם ביחד.

לקנות מתנות לחג (ובכלל) מעולם לא היה יותר כיף. במקום להסתרבל עם קניות מיותרות של חפצים וכלים רק כדי לצאת ידי חובה, יש כאן הזדמנות באמת לפרגן למישהו שאתם אוהבים - והכי טוב - לא לעמוד בתור לאריזה בחנויות.
BUYME מציעים מבחר עצום של חוויות ומתנות, מארוחות במסעדות שף ועד טיפולי ספא, לילות במלונות, והרשימה רק מתחילה. אז הפעם, תנו מתנה שבאמת תשמח את הצד השני.
כי יש מתנות שפשוט אי אפשר לארוז... 

אני בדיוק קניתי לחברה גיפטקארד ב-BUYME לארוחה במסעדת שף, ויש לי תחושה שאני יודעת עם מי היא תלך... :)
חג שמח!

// ברנדה אזרצקי

Your email was successfully saved