כאמריקאי במקור ואכלן בכנפיים, מצאתי את עצמי בתל אביב משוטט בחזרה לאוטו רעב (כמה מפתיע), אחרי יום הולדת של ידידה קרובה הכותבת בדף העונה לשם תפארת. החלטתי לסטות טיפה מכיוון החנייה לכיוון אמריקה, ולא, לא אמריקה בורגרס שנחשב, לפחות מבחינתי, להמבורגר הטוב בתל אביב, אלא מסעדת אמריקה.

אמריקה יושבים באבן גבירול 26 ומרגע הכניסה משדרים וויב של דיינר שכל מי שביקר באחד במהלך טיוליו ביבשת הענקית הזו מכיר. היות ואני אמריקאי מלידה החלטתי לצלול עם הראש קדימה לתפריט ולנסות גרסה שונה למנה שאני מאוד אוהב. חמוצים מטונים, שנקראו שם Fat Man Pickles. החמוצים הגיעו בציפוי מה שנראה כמו ספק שניצל ספק אצבע, ולידם חרדל צהוב של חברת היינץ' שכולנו מכירים מהילדות. בכנות, לא עפתי מהמנה כראשונה,מאבל היא לא הייתה כזו נוראית. היא חוסלה בהנאה ומהחמוצים היה בהחלט ניתן לקבוע כי חומר הגלם טוב.

אחרי החמוצים עברנו לעניין האמתי, ההמבורגר. אמריקה מציעים מבחר לא קטן של סיילדרים שזה בערך המבורגר שני ביסים ועד כמה שנראו מגרים. אני.באתי.רעב.

ההמבורגר של אמריקה נקרא Big Kahuna ומגיע עם גבינת צ'דר, אננס מקורמל, בצל מקורמל, חסה קצוצה, רוטב אמריקה(?) ורוטב ברביקיו. לצד ההמבורג מגיע צ'יפס או crisps כמו שהם קוראים לזה באמריקה. במבט ראשון חשבתי שעבדו עליי - המבורגר קטן ולא מגרה, אבל, ויש אבל גדול! כשנתתי את הביס הראשון בחיי שהופתעתי. המבורגר עסיסי לצד לחמנייה יציבה שמחזיקה את כל העסק במקום. האננס והבצל החמיאו בצורה מושלמת לרוטב האמריקה (שאין לי מושג ממה הוא מורכב) ורוטב הברבקיו. הפנים השוקיסטיות של הברמן, בעודי מסיים את ההמבורגר בשלושה ביסים אמרו את מה שצריך להגיד.

אי אפשר לסיים ארוחה כזו בטון לא מתוק, ובגלל שלא הצלחתי לבחור, החלטתי כמו תמיד ללכת על הכל. לקינוח לקחתי את ה Corn Flakes Ice Cream שזו גלידת קורנפלס עם רוטב באטר סקוטש שזה משהו שמאוד מזכיר את מה שאנחנו מכירים כריבת חלב. מנה מאוד מתוקה וטעימה שתבוא לך בטוב בכל סיטואציה של סיום ארוחה ולצערי, לא מספיקה לבנאדם אחד.

בין brain freeze אחד למשנהו, גם טעמתי מהמנה השנייה - Mexican chocolate chilli mouse & sweet nachos מה שאומר שקיבלתי מוס שוקולד צ'ילי כדיפ סמיך ומתוק עם קיק של חריף, לצד נאצוס מתוקים בציפוי קינמון. זה עד היום הקינוח הכי מוזר שטעמתי, ככה שאני לא כל כך סגור בנוגע אליו. מצד אחד הנאצ'וס הגאוניים כשבכל ביס אתה מקבל כאפה מחדש. אתה מצפה לנאצ'וס המוכר ומקבל חוויה שמזכירה דגני הבוקר. מצד שני מוס שוקולד צ'ילי שמדי פעם נתן קיק חזק מדי בלשון ויש צורך לשתות משהו או לאכול עוד כף של גלידת קורנפלקס על מנת לנטרל את הטעם.

בכל מקרה שתי מנות שראוי לנסות, במיוחד למי שמחפש שינוי מרענן בפה וקינוחים שיאתגרו את סיום הארוחה.

מקווה שנהנתם לקרוא והפה שלכם מלא ריר. אני הייתי בן שלינג ועכשיו אתם רעבים :)

// בן שלינג

Your email was successfully saved