את בטח מכירה את המשפט הידוע "עדיפה תמונה אחת על 140 תווים". בעולם שבו כל עולל מתעד את הרגעים החמודים של עצמו, וכל בת שש עשרה הופכת למייצגת הרשמית של פני הדור (חה חה), הנה כמה דרכים שבהן תוכלי לבלוט קצת יותר מעל כולם. אזהרת מושגים-מפוצצים-שנשמעים- וואו-אבל-בתכל׳ס-פשוטים לפנייך. ולא, לא מדברים על סלפי בקורס הזה.

קומפוזיציה
הכוונה היא לסידור האובייקטים בפריים, ביחס לעצמם וביחס למסגרת. כמו תלמידים בי"א 2, גם כאן יש חשיבות למיקום ולמרחקים אחד מהשני (ומהדלת). הרעיון הוא להתייחס לאובייקטים שלך ולא לקוות שהם פשוט יסתדרו במקום המתאים. 

כלל בסיסי שיעזור הוא "חוק השלישים" (דוגמה לתמונה בעוד שלוש… שתיים… אחת…) והוא קובע כי יש למקם את האובייקט בשני השליש של התמונה, לרוחב ולגובה, או "על קצות הריבוע האמצעי מתוך תשעה ריבועים שווים המחלקים את הפריים". החוק עובד באובייקט יחיד, בשניים וגם בחלוקה של "מים-שמיים", כלומר הצבת קו האופק בשליש התחתון או בשליש העליון, אבל לא באמצע.
כלל אצבע: כמו עם גברים, תני חשיבות למרחב, ותמיד התייחסי בכבוד למסגרת (די, את לא בתיכון יותר).
פרספקטיבה
או כמו שסבתא תמיד אהבה להגיד, "בחיים, הכל זה עניין של פרספקטיבה". שימי רגע משקפי תלת ממד ותקשיבי. נקודת המבט יכולה להשתנות לגובה, כלומר מקו הרצפה (או אפילו מתחת לאובייקט) ועד למבט של ממש מעל האובייקט, אבל היא יכולה גם להשתנות במרחק מהאובייקט, כלומר בממד העומק; מקלוז אפ רצחני של הצ׳ארם החדש והמהמם שקיבלת לפנדורוש שלך, ועד לתמונת פנורמה רחבה של ניו יורק מהמעבורת עמוסת התיירים לפסל החירות.
כלל אצבע: כמו עם גברים, נסי כמה אפשרויות לפני שאת מחליטה. position:relative; top:-22px; width:44px">gel)

תאורה
כידוע, בלי אור אין תמונה, אבל יותר מדי ממנו שורף אותה. לשאלתך "איך משיגים איזון?" אענה שיש סדנאות מעולות במדבר שמשלבות גוף ונפש. רגע, מה? לא משנה. תאורה טובה תתקבל בקרבת חלון, או ביום מעונן, ואם את עדיין בקטע הזה של לצלם את האוכל שלך כל הזמן, קבלי טיפ מנצח: האירי על המנה בעזרת טלפון אחר. כך תקבלי תאורה מחמיאה להמבורגר הגנרי שאת אוכלת וכולם יהיו מרוצים.
כלל אצבע: כמו עם גברים, תמיד צריך אחד בסביבה, אבל מינון זה שם המשחק.
 

++ Colorful anarchy walking by #graffiti #artonthewall #blurry

A post shared by Barak Fogel (@barakfogel) on

עריכה
"אבל זה לא טבעי, נה נה נה" יאללה סתמי. גם האייליינר ששמת לא, ולמעשה גם טיסה בשלושים אלף רגל יחד עם עוד 200 איש בדרך לשופינג היסטרי בלונדון. בגלל שהחיישן של המצלמה (עדיין) לא מפענח את העולם כמו העין והמוח שלך, נדרשות התאמות לאחר צילום. 

"פילטר" הוא בסך הכל סט קבוע מראש של צעדים בעריכה. ניתן להשיג כל אפקט גם בנפרד בעזרת אפליקציות מתאימות. יש כאלה שמתמחות בנושא ספציפי, כמו ריטוש פנים/אנשים או צילומי נוף, ויש כאלה שיתנו את החבילה כולה. העיקר שתשקיעי קצת בלסדר את הוודג' של התמונה שלך לפני שאת מפרסמת משהו מביך.
תקני חיתוך וקו אופק, סדרי ניגודיות, בהירות וצבע.
כלל אצבע: כמו עם גברים, מה שבחרת זה בסדר, אבל כדי להפוך אותו ל"וואו" נדרשת עבודה. ואפליקציות זו אחלה דרך להתחיל.
 

Old stitches #eyeoftheneedle #vintage #rusty #sewingmachine

A post shared by Barak Fogel (@barakfogel) on

טיפ אחרון: כמו עם גברים, גם אם יש כמה תמונות שנראות טוב אבל דומות אחת לשנייה בסך הכל, בחרי תמונה אחת ולכי אתה. זה קצת מוזר שאת יוצאת עם מישהו שממש, אבל ממש דומה לאקס שלך.

// ברק פוגל
לעוד ברק >> 

Your email was successfully saved