אם אתם טסים ללונדון בקרוב, אני כבר מקנאה בכם. אבל יש בכל זאת כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת לפני - ברגע שתספרו בשקט שאתם טסים ללונדון מיד תזכו למטר המלצות מכל מי שהלך והוקסם, ותופתעו לגלות על לא מעט אנשים שחוזרים לשם שוב ושוב ושוב. מעבר לזה, תוכלו למצוא עשרות קבוצות בפייסבוק ובוואטסאפ גדושים בהמלצות שונות ובאנשים שמכירים כל פינה. באינסטגרם בכל תמונה חדשה תגלו בית קפה קסום, פאבים, מתחמי קניות ורחובות מדהימים.

וזו בדיוק הבעיה בלונדון, בניגוד לטיולים אחרים - לא צריך לחפש איך למלא את סדר היום, יש כל כך הרבה מה לעשות שפשוט לא תדעו מאיפה להתחיל. הבעיה שלי הייתה לנסות ולסדר מכל זה טיול מאורגן, לחמש בנות, בעונת הקריסמס ובערב השנה החדשה. אז איך עושים את זה?

קודם כל - תגדירו מטרות. זה נשמע מצחיק אבל לונדון היא עיר שיש בה הכל מהכל. איך אתם אוהבים לטייל? אתם חובבי מוזיאונים ואתרים? אתם אוהבים טיול רגוע? רוצים לסמן וי על לוקיישנים מהאינסטגרם? חיות לילה? או שאתם כמוני- מנסים להספיק כמה שיותר בזמן הנתון?
ברגע שתגדירו לעצמכם מה הציפיות שלכם מהטיול יהיה לכם יותר קל, מבטיחה.

מה המאסט - בגלל שיש כל כך הרבה דברים, כדאי לסווג את האטרקציות ברמת החשיבות שלהן. אני מודה, לא הספקתי הרבה מאוד דברים שרציתי לעשות כי זה היה בלתי אפשרי, אבל כן הספקתי לעומת זאת את רוב הדברים שהיו בחשיבות עליונה מבחינתי פשוט כי העמדתי אותם בראש סדר העדיפויות. ובהמשך ישיר לזה, תהיו עם היד על הדופק, התמהמתם בשופינג? תחליטו אם אתם נשארים כי כיף לכם או שאתם ממצים ועוברים לאטרקציה הבאה.

גוגל מאפס - הכלי החשוב ביותר שעליו נשענתי בטיול. לונדון גדולה וחשוב להסתכל לפני כן על המפה, להבין את המיקומים שלה, להבין איפה שדה התעופה (יש יותר מאחד), איפה אתם ישנים ואיפה אתם רוצים לבלות כל יום וכך לסדר את הלו״ז שלב אחרי שלב. גם אם אתם הטיפוס הרגוע והזורם, חבל שתבזבזו זמן על נסיעות הלוך ושוב. זה אולי נשמע מוזר ולא כיף, לבנות לו״ז לחופשה, אבל בגלל שיש המון מה להספיק אני יכולה לומר בביטחון מלא שבלי לו״ז, אפילו בסיסי, זה פשוט לא אפשרי, ושבדיעבד רק בזכות זה הספקתי כל כך הרבה.

ובנימה אישית - לונדון באמת קסומה ומהממת, אני יכולה לתת עוד המון טיפים על לאן כדאי ללכת ולאן פחות, אבל אין לזה באמת תשובה. באופן אישי העדפתי לא לסייר ברחבי הארמון או ללכת למוזיאונים אלא לחוות את העיר כמו שהיא, דרך הרגליים, דרך שווקים, בתי קפה ציוריים, רחובות ופינות מיוחדות שהאינסטגרם שלי מתקשה להכיל. לונדון מדהימה באמת, ומה שבטוח הוא שאם מישהו יספר לי שהוא טס, אני אטריד אותו במבול המלצות, כי פשוט אי אפשר שלא.

// בר שלג

Your email was successfully saved