היא הגיעה בשעת לילה מאוחרת. ידידה, ככה היא קראה לעצמה. אני לא מאמין בזה. יש מתח, אין מתח, אני לא מעוניין. היא גם טוענת שלא. מעניין מתי זה יתפוצץ למישהו מאתנו בפרצוף. דיברנו על הא ודה. הנייד מצלצל ללא הרף משני הכיוונים, הודעות בלי סוף, השיחה קולחת, לא אתן לשום מסרון להפריע. מפה לשם, כמו כל שיחת חולין נעימה, הגענו לזוגיות.

החלטנו שהבעיה המרכזית היא שכולם רוצים זוגיות, אבל לעזאזל, אף אחד לא יודע יותר מה הדרך הנכונה לשם. לא, זה לא רק עודף האפשרויות בשוק, הערכים שנפגמו ושלל הערוצים שאפשר להכיר דרכם. פשוט שכחנו לדבר, שכחנו לריב, שכחנו לחוש, לטעום ולגעת.

הגבר (נתחיל איתנו, שלא יגידו שאני שוביניסט) שכח לחזר, להיות ג'נטלמן (זה לא מחליש אותך בעיני האישה, ההפך), לכתוב, להחמיא, לגעת, לחשוב לפני שאתה לוקח אותה לאנשהו, לסמס לה, לצלצל כמה ימים ברצף עד שתחוש בטחון בקרבתך.

ואתן הנשים (תורכן), שכחתן לעטוף ולחבק, להחזיר הדדיות, כדי שהגבר ירצה להמשיך לחזר, שכחתן להתיר את כל המגננות, כי מה לעשות, רק אז נחשפים ו"עלולים" להתאהב. כן, מה לעשות, כדי להיות בזוגיות בריאה, צריך להתאהב וגם להיפגע, זה המחיר. שכחנו. שכחנו לתקשר אחד עם השנייה.

אז החלטתי! אני לא משחק. אני פועל לפי הבטן. רציתי, צלצלתי. קיבלתי הודעה, עניתי. לא, לא חיכיתי חמש שעות, זה סתם קירר את המוט שהיה חם. והיא, היא הבינה שאני לא משחק, היא שיתפה פעולה. לא יודע, אף פעם לא הבנתי את הקטע של "טוב לי הלבד". נראה לי שמי שאומר את זה פשוט מפחד להיפגע. פוחד להיחשף, לגעת, שיגעו בו. לא מכיר בן אדם שאוהב לישון לבד, שאין לו את מי לשתף, לשבת איתו בשישי בלילה.

היא הגיעה בשעת לילה מאוחרת. התובנה כי השינוי בחיי יבוא מבן אדם אחד ויחיד, מעצמי. כיף להיות לבד. אבל כיף יותר להיות ביחד, כי טובים השניים מן האחד!

// גונן מכלוביץ'

Your email was successfully saved