סופ"ש של רווקות...
נגמר השבוע. שישי בבוקר. יקיצה טבעית. אני מסתכל על השעון, למי אכפת מה השעה. לא פספסתי כלום, אין לאן לרוץ, איזה סידורים כבר יש לרווק שכמוני?! כביסה? נעשה שבוע הבא, יש לנו מספיק תחתונים. ניקיון? רווקים כמעט לא בבית. דואר? משלם הכול בוויזה באינטרנט. אוכל? נלך לאימא או שנזמין בחוץ. שתייה? וואלה... צריך לקנות! טוב נו, נקנה כבר בAMPM.

מתלבש, הולך לים עם חברים, מרכלים, נהנים, שותים, חוזרים הביתה. שנ"צ. אוי, איזה שנ"צ מדהים זה של שישי אחהצ (יש שאוהבים את השבת יותר, גם אני). קמים ב6 ככה, מגיע רגע הדין. מתלבשים, מתקלחים, נוסעים לארוחה משפחתית. האח הגדול מגיע עם האישה והאחיין היפיוף, התשומת לב שם, נרגע. שכחו מהסטטוס שלך לכמה דקות. אני משווע למגע מהאחיין, אז הולך לכיוונו, מתחיל לשחק איתו ואז כל התשומת לב עליך.

tumblr_o6o0ijz5ft1rrjedqo1_500

נפלתי ברשת! כל ההערות מתחילות: כמה תהיה אבא טוב, נו מתי תתחתן ותביא לנו נחת, כל מה שהבאת עד היום. בא לך לקבור את עצמך. מתיישבים לאכול. טוב נו, עכשיו יהיה קצת שקט. לא לא, טעיתם. מגיע הקידוש, לא לא, לא אומרים יותר לחיים, מברכים בברכת ה"שנה הזו תהא השנה שתתחתן", זו ברכה חדשה שהומצאה רק לאנשי הרווקות. "נו, יש מישהי?", זורקת לעברי סבתא. עונה לה כי אין כלום, בצורת, הכול בחוץ זבל. "אל תדאג, אתה תמצא, מי לא תרצה אותך"?

מדגדג לי לתת לסבתא את הרשימה לפי הא"ב, אבל זה ייקח עד הקידוש הבא. עונה לה שיהיה בסדר. היא מבינה שבמילים אחרות אני אומר לה, סבתא, תתקדמי! ממשיכה הארוחה, כל אחד הולך לדרכו, אני מתקדם לעבר הדלת ואז שואלים אותי בריש גלי, "נו, יש לך דייט היום?". איזה דייט, תנו לי סלון, כוס יין עם עצמי וסרט טוב ואני מרגיש באולימפוס. מה דייט עכשיו, מי דייט, למה!? עשיתי משהו רע למישהו? חוזר לביתי, נכנס לחלל החשוך ותוהה לעצמי, למה לא יצאתי לדייט.

אני מתעורר בבוקר בשבת, הנייד על שקט, ישר מבט חפוז לראות מה פספסתי, מי חיפש אותי, אולי ההיא ששלחתי לה הודעה לפני יומיים ולא ענתה עדיין, אולי להיא מהפייסבוק שפנתה אלי, אולי לשידוך, נאדה. שבת התחילה בטון צורם ומשעמם. טוב נו, אולי זה השקט לפני הסערה. איזו סערה ואיזה נעליים. מתחיל לקבוע תוכניות, למלא את יומנו הדל של הרווקות.

מבית קפה אחד, למסעדה שנייה, בדרך נוסע לבית ההורים, מפזר חיוכים לכל עבר, חוזר לשנ"צ של שבת וקם בשבת בערב. מה עושים? יוצא עם חברים. ההוא מספר על כמה שרע לו בזוגיות, ההיא מספרת על זה שחושדת בחבר שבוגד, החבר הרווק מספר שזיין כמה השבוע, לך תאמין לו, תעשה שורש מהמספר שציין ואולי חצי מזה, התנשק בקושי. יאללה, שייגמר כבר היום הזה.

tumblr_o368wknsar1un3f4ao1_500

מזפזפ בנייד ונכנס לפייסבוק, הרווקים שם פעילים מאוד. עוברים, בודקים, בוחנים, מחפשים את החצי השני. מזל שיש פייסבוק. מה עשו לפני כן, נכנסו לדפי זהב?! ראשון בבוקר, החברים מתקשרים, פוגשים קולגות, שואלים איך היה הסופש, אתה מספר באנקדוטה את כל שהתרחש. הנשוי מקנא בך " יאללה, איך הייתי מתחלף אתך", ההיא שנשואה פלוס וכל הסופש רק רצה אחרי ילדיה והייתה עם החמה המעצבנת :" אוי, חיי הרווקות, אני מתגעגעת" ואני אומר לעצמי, יאללה, איך הייתי מתחלף איתם.

הדשא של השכן תמיד ירוק יותר. לא משנה באיזה נקודה תהיה, תמיד תרצה את של השני, אז יש לי חדשות בשבילכם: חולה על הדשא הנבול והצהבהב שלי. מתמודד איתו, חי אותו, נושם ומכיר אותו. לא רוצה דשא מלאכותי ואם תבוא הפריחה בקרוב והדשא יצמח, אדע כי הסבלנות הייתה שווה את זה.

// גונן מכלוביץ'

Your email was successfully saved