גם לכם יושב סמאטרפון ישן במגירה? למה שלא תעשו מזה כסף?! הבלוגרים של מה וזה מוכרים את הטלפון ב-eBayאני חכם יותר משאר בני ישראל. אני בטוח בזה, כי אחרת אין דרך להסביר איך זה שכבר שמונה שנים לא הפסדתי כסף על שדרוג האייפון שלי. הרי את ואתה בטח עשיתם את זה כמה פעמים בשנים האחרונות. ואני לא. אתם בטח חושבים שאני פשוט לא מחליף מכשיר, אבל זה לא נכון, יש לי
iPhone 5S. זה אמנם לא האייפון הכי חדש בשוק, אבל אחד לפני. שזה לגמרי בסדר לכל הדעות. 


לאנשים בישראל יש כמה בעיות שלי אין. קודם כל, מאוד חשוב להם שיהיה ברשותם את הכי טוב והכי חדש ורצוי גם שיהיה לפני כולם. וכשכולם רוצים לפני כולם, זה נהיה חתיכת מרוץ בעייתי, כי הרי כידוע - מי שקונה מוקדם יותר, משלם יותר. הבעיה השנייה של הישראלים היא הניילונים. הם אוהבים לקבל חדש מהחנות, בלי בעיות ובלי שזה היה אצל מישהו אחר קודם. האמת? אני מבין אותם, גם אני לא הייתי קונה מכשיר סלולרי מישראלי. הרי ברור שהוא ידפוק אותי וימכור לי מכשיר שבור, הרוס, חתוך שרק נראה חדש. כאלה אנחנו, קקות.


מתלהב מהאייפון הראשון שלי ב-2007 עם סלפי בית שימוש מתלהב מהאייפון הראשון שלי ב-2007 עם סלפי בית שימוש

בשנת 2007 קניתי את האייפון הראשון שלי, שעלה אז 400$ בארה"ב. מאז לא הפסדתי כסף על אייפון מעולם. ברגע שיצא הדגם השלישי בסדרה התחלתי מסורת שלא נגמרה עד היום.


שלב 1 - קניית אייפון יד שנייה, דגם אחד לפני הכי חדש, דרך eBay.


שלב 2 - מכירת האייפון הישן שלי פה בישראל.


תתפלאו - המחיר בו הצלחתי למכור את המכשיר הנוכחי שלי בארץ, היה תמיד גבוה יותר מהמחיר בו קניתי את המכשיר החדש דרך eBay. והכי חשוב - רכשתי את המכשיר מאמריקאי אמין שאפשר לסמוך עליו שאם הוא כתב שהמכשיר במצב מצוין - הוא באמת במצב כזה. 


אבל לאחר כמה שנים הגיעה התפנית. 


שוק הסמארטפונים בישראל הוצף והמחירים ירדו משמעותית; גם בגלל כמות הדגמים המתקדמים וגם בגלל מגפת הגנבות ההולכת וגוברת. בכל יום נגנבים בישראל מאות סמארטפונים שנמכרים במחירים מגוחכים. פתאום הבנתי שכבר לא כל כך משתלם למכור לישראלים. אז בפעם הראשונה נתתי מכשיר לאמא, בפעם השנייה נתתי מכשיר לאבא, וכשהגיעה הפעם השלישית מצאתי את עצמי עם מכשיר iPhone 4 מיושן שאף אחד לא רוצה.


רוצים צדק חברתי? אולי תתחילו בשדרוג השכל שלכם רוצים צדק חברתי? אולי תתחילו בשדרוג השכל שלכם

"אייפון 4? ועוד עם שריטות? פחח, אולי תמורת מסטיק בזוקה" הייתה התשובה הרווחת שקיבלתי מרוב האנשים. הישראלי המסכן, זה שלא גומר את החודש, שיצא לרחובות במחאה החברתית, וואלה לא טוב לו אייפון 4. 


אין בעיה. בואי שרל'ה, חוזרים ל-eBay.


חשבתי שאם בישראל לא רוצים לקחת את הטלפון אפילו בחינם, אז בטח בעולם כולו יהיה מישהו שיהיה מוכן לפחות לשלם עליו משלוח. אז שמתי את הטלפון במכירה פומבית תמורת 99 סנט + 10 דולר משלוח. כמו אמריקאי טוב (בכל זאת, נולדתי שם) פירטתי בדיוק את הבעיות במכשיר, סיפרתי על השריטה במסך והשברים הקטנים בחלק האחורי, לא חסכתי אף פרט.


הכל התחיל בדולר הכל התחיל בדולר

במשך שבוע שלם ישבתי וצפיתי במתרחש. אחרי שלושה ימים כבר קיבלתי הצעות על סך 20$. אחרי חמישה ימים המחיר עמד על 100$. ובתום המכירה - מאה ופאקינג חמישים דולר. 150$! 600 שקל! על אייפון 4 עם שריטה ושברים. ההצעות הגיעו מכל העולם - אוקראינה, בלרוס ואפילו אוגנדה; הזוכה המאושר היה מרוסיה וברגע שהוא העביר לי את התשלום הלכתי לסניף הדואר הקרוב אליי ושלחתי לקיבינימט את האייפון.


כרגיל, אני יצאתי חכם והישראלי יצא מטומטם. לי רק נשאר לתהות כמה מסטיק בזוקה אפשר לקנות בימינו עם 600 שקל.


Screenshot_6


הכנסו לפורטל של eBay בעברית - יש תשובות לכל השאלות >>


// גל ארנרייך


 

Your email was successfully saved