אני שונא את חנוך דאום. את יבגני זרובינסקי. את הצינור. את ישראלים מצייצים. את חכמת הפרפר. גם את סטטוסים מצייצים שנאתי. אני שונא את כולם. אני שונא את כל אותם אנשים/עמודים שגילו את נפלאות צילום המסך ו/או הקופי-פסט ומשתמשים בפלאים האלה כדי לקדם את עצמם על חשבון אנשים מוכשרים אחרים.


שלא תטעו, אני חושב שיבגני, חנוך ואחרים הם אנשים מאוד מוכשרים ומצחיקים. יש להם אחלה תכנים מקוריים והפופולריות שלהם היא לפני הכל בזכות התכנים האלה. הבעיה מתחילה כשהם רוצים להעלות הרבה תכנים טובים ולצבור הרבה אינטראקציה, כשבפועל הם לא באמת מסוגלים לייצר מספיק תכנים טובים. אז מה עושים? משתפים! רק שהחברים והעמודים הנחמדים שלנו, נעדרו מבית הספר ביום שמרק צוקרברג לימד על כפתור ה-Share, אז הם פשוט עושים צילום מסך. עם קרדיט כמובן, כדי לצאת הוגנים עלק.

צילום מסך וככה זה עובד: סטטוסים אלטרנטיביים עושים צילום מסך לשמעון, חנוך דאום עושה צילום מסך לסטטוסים אלטרנטיביים ומתייג אותם וכן הלאה

 

לחיצה על כפתור השיתוף אולי תוריד במקצת את החשיפה של האושייה המהוללת לכל פוסט, אבל לפחות תביא להפניה הוגנת אל תוכן המקור. הבעיה היא שהמקור, לא חושב בכלל על האופציה שההפניה אליו תהיה הוגנת; הוא רק רוצה שהצינור יפרסמו את התוכן שלו והוא יחגוג כאילו כבש שער ניצחון בדקה ה-90.

אז למה אתם כל כך אוהבים את זה? מה גורם לכם, אנשים מוכשרים, ליהנות מכך שמישהו משתמש לכם בתוכן כאילו היה שלו. לזרום עם זה שכל האנשים שלוחצים שיתוף, משתפים תוכן של עמוד אחר, ולא שלכם. למה שלא תנסו למשל, להגיד לא. תבקשו מהעמוד או האדם שרוצה לשתף את התוכן שלכם, לשתף אותו באמת, כמו שצריך לשתף ולא כמו גנבים. אני מבין את השמחה מכך שעוד אנשים יחשפו לתוכן שלכם, אבל אני חושב שאתם ממעיטים ביכולת שלכם ונותנים יותר מדי קרדיט לעמודים קיקיוניים שצוברים פופולריות על חשבונכם. במיוחד גוף מסחרי כמו הצינור או אדם כמו חנוך דאום שמקדם את דמותו ואת ההופעות שלו בזכות הפופולריות הגוברת שלו.

גילוי נאות - אני אמנם לא כותב תכנים בתדירות גבוהה, אך אני בכל זאת כותב תוכן שאני מחשיב את חלקו לאיכותי. האנשים והעמודים שהזכרתי לא פרסמו תכנים שלי מעולם. אני מניח שיש מי שיחשוב שאני סתם בכיין שמתבאס שלא שיתפו את התוכן שלו, אבל הייתי רוצה שכולם יחשבו שאני סתם אחד שמתבאס שלא משתפים כמו שצריך תוכן של אף אחד. הבחירה בידיים שלכם.

// גל ארנרייך

Your email was successfully saved