איך אמרתי "לא" לפייסבוק

...מתים שתצטרף למועדון החברים שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

[mailchimpsf_form]

...מתים שתצטרפו לקהילה שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

מה הסטטוס שלך?

איך אמרתי "לא" לפייסבוק

22 פבר' 2016 | גל ג׳יבלי

מדד ההשפעה

תקריאו לי
פסקול לפוסט

לפני כמה ימים פנתה אליי בחורה נחמדה מאד מאירלנד, בפרופיל שלה היה כתוב שהיא עובדת בפייסבוק (נו אתם יודעים, כמו כל הפרחות), אבל לא – היא באמת עובדת בפייסבוק! היא פנתה אליי אחרי שעברה על הפרופיל פייסבוק, אינסטגרם ו־LinkedIn שלי וחשבה שאני מתאים ל־DNA של פייסבוק. אחרי התכתבות קלה של כמה ימים, קבענו שיחה טלפונית.

יום רביעי, השעה 18:28, יש עוד שתי דקות לשיחה! הלב דופק (בדיוק רצתי לרכבת), אני לא יודע מה עתיד לקרות (האם גם היום הרכבת תאחר?) והכי חשוב, האם תהיה לי קליטה במהלך כל הנסיעה לנהל את השיחה החשובה הזו?

WBWKY1FQ2I

המהות של ההצעה היא תפקיד Backend בחברת פייסבוק, תפקיד שכולל מן הסתם גם את כל מה שמסביב כדוגמת הרשת של Whatsapp ו־Instagram. לאחר ששמעתי את כל הפרטים על המשרה ודרישות השכר נענו בחיוב, כל שנותר לי לעשות הוא לעבור שישה ראיונות (חמישה מהם טכניים), ואני מעתיק את מקום עבודתי למשרדים ברחוב רוטשילד!

איזה כיף זה יהיה להתרווח באחד החדרים המגניבים שם, לאכול גורמה לצהריים ולעשות סיעור מוחות עם מי שככל הנראה שולט ברשת שהובילה אתכם לפוסט הזה.
אז… החלטתי לוותר.
למה? אתה משוגע? זה פייסבוק? מה נסגר אתך? (אלו חלק מהתגובות שקיבלתי על הסירוב).

ההסבר פשוט מאד: קודם כול, אני יודע שאני עושה משהו נכון בקריירה שלי – מישהי שעובדת בחברה שאולי 80% מהאוכלוסיה בעולם המודרני היו מוכנים לעשות הרבה בשביל ראיון בה, פנתה אליי. שמעתי על מנהלי מוצר שמוכנים להיות מתכנתים, מתכנתים שמוכנים להיות עוזר אישי ועוזרים אישיים שמוכנים להיות שטיח הכניסה – העיקר לעבוד בפייסבוק.
אני גם יודע שאני עושה משהו טוב בחיים האישיים שלי (היא עברה על הפרופילים) כי אני משדר בדיוק את מה שאני רוצה לשדר, שזו האמת שלי, אני.

בסוף השיחה איתה ולאחר מחשבה רבה שהקדשתי לנושא, ניצב מולי תמרור ענק המורה לי לעשות פרסה ולחזור למציאות. היא הייתה נחמדה, השיחה הייתה כיפית, הקונספט קסם לי, והיא אפילו הפריכה כמה תובנות שגויות שהיו לי על העבודה בפייסבוק.
למרות זאת, הבנתי כמה אני אוהב את עולם הסטארטאפים.

הסיבה שהחלטתי ללכת לעולם הסטארטאפים היא למעשה הרצון שלי להיות גם בפרונט, להיות אחראי ושותף על המוצר שמגיע ללקוח ועל חוויית המשתמש בדיוק כמו שאני אחראי על ה־Backend שמשרת את הלקוח. אני יודע שלמרות שמדובר ב"פאקינג פייסבוק", היכולת שלי להשפיע על המוצר הפונה אל הלקוח היא מאוד נמוכה.

tumblr_o0ljpaGPtN1rrjedqo1_500

הנושא הזה מתקשר בדיוק למשולש הקדוש, כי מצאתי משהו שאני טוב בו, אני עושה ממנו כסף ואני מאוד מאוד אוהב. כשהקול שלי נשמע ונלקח בחשבון בידי המתכנתים, המנהלים, הסמנכ"לים והמנכ"ל – אני יודע שאני נמצא בחברה טובה (גם ברמה האנושית).

אני משתדל לא להתחרט על מה שאני עושה. גם במקרה הזה אני עושה זאת בלב שלם ובטוח שלא אתחרט על כך. יום יבוא והסירוב הזה יראה לי בערך כמו הסירוב לעוד משולש מהפיצה (תזונה נכונה Sucks!).

אל תדאגי, עדי סופר תאני, אנחנו עוד ניפגש, הקפה עליי!

// גל ג'יבלי

MAVEZE TO GO

חייבים שתצטרפו למועדון החברים שלנו!
רוצים להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תנו לנו לעדכן אתכם..כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

1974093_10153118147020238_8194565337480813719_o
גל ג׳בלי

גל ג׳יבלי

איך אמרתי "לא" לפייסבוק

עושים אקזיט

איזה כיף זה יהיה להתרווח באחד החדרים המגניבים שם, לאכול גורמה לצהריים ולעשות סיעור מוחות עם מי שככל הנראה שולט ברשת שהובילה אתכם לפוסט הזה. אז... החלטתי לוותר

 • הזמן

  09:00

 • המקום

  העולם האמיתי

 • הטמפרטורה

  מתחמם

 • המוד

  בהיי טבעי