אתה גרהם בל הבא, למה אתה מחכה?

...מתים שתצטרף למועדון החברים שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

[mailchimpsf_form]

...מתים שתצטרפו לקהילה שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

מה הסטטוס שלך?

אתה גרהם בל הבא, למה אתה מחכה?

28 אפר' 2016 | גל ג׳יבלי

מדד ההשפעה

תקריאו לי
פסקול לפוסט

תנו לי לתאר לכם סיטואציה מחיי היום יום של כל אחד מאיתנו, יזמים, שכירים, עצמאים, ילדים ומבוגרים – כל אחד ואחד מאיתנו. אתה יושב בבית קפה, הרצאה, משרד, בית – פתאום נדלקת הנורה מעל ראשך ואתה עוצר הכל. כפי שכתב טורוס, אתה חושב שהוא האחד, זה שאפשר להכיר להורים.

לאחר שטחנת את הרעיון החדש והמגניב שלך מכל כיוון, כבר התחלת לחשוב על האם תחתום מול גוגל או פייסבוק או שאולי בכלל יאהו, הדבר הבא שעולה לך לראש הוא: "איך אף אחד לא חשב על זה לפני? אני הראשון שחושב על זה, אז כנראה שאני גאון!".

lights-light-bulb-idea

כנראה שאתה גאון בלי שום קשר (כל אחד צריך טפיחה על האגו מדי פעם), אבל יש לי חדשות בשבילך… חשבו על זה לפניך! ואם לא לפניך, בדקות הקרובות, בקצה השני של העולם, יושב יפני, סיני, היספני, אמריקאי או רוסי וחושבים בדיוק אותו דבר כמוך!

תגידו שזה קארמה, אנרגיות באוויר, טלפתיה אבל אני אגלה לכם שזה לא אף אחד מאלו. לא משנה אם אתם מנכ"לים של חברה גדולה או מלצרים בבית קפה, אם חשבתם על זה, כנראה שזה משהו נצרך, משהו שאנשים משתוקקים לו (לפחות אתם חושבים כך). כולם בטוחים שהרעיון שלהם ישנה את העולם, את דרך החשיבה של אנשים, יגרום לכולם להסתכל מחדש על הצורה בה הדיו נשפכת על הדף.

ברגע שמתעורר צורך כלשהו, אנשים ימצאו לו פתרון. בין אם זה יהיה צורך שמישהו כבר ענה עליו ואנחנו פשוט לא מודעים לפתרון הזה, בין אם זה צורך שאחרים עוד לא מבינים שהם צריכים אותו.

אא

הטלפון הומצא בידי…? גרהם בל, או שאולי זה היה אנטוניו מאוצ'י? או אולי פיליפ רייס? כל אחד מהם נתפס כממציא הטלפון במקומות שונים בעולם. תחשבו על זה – לפני עידן הטלפון, הדרך היחידה לתקשר הייתה באמצעות מכתבים, אז איך גרהם בל, אנטוניו מאוצ'י ופיליפ רייס חשבו כולם על אותו דבר באותה תקופה ועמלו עליו? כי זה היה דבר נצרך, דרך להעברת מידע בצורה מיידית.

אפשר ללכת יותר אחורה מזה, לתקופה שבה הומצא הגלגל. איך הטכנולוגיה החדשה הזו עברה בכל העולם עוד לפני עידן הטלפון? פשוט חשבו על המוצר הזה באותו זמן כי היה בו צורך. אז אם חשבתם על משהו, תתחילו לברר, לעשות הכנות, לפתח (רעיונית ומעשית) אבל אל תבזבזו יותר מדי זמן, כי עוד מישהו כבר חושב על זה ועלול להקדים אתכם.

אני עברתי שלושה רעיונות שהתחלתי לפתח רעיונית ופתאום גיליתי שמישהו אחר עומד להוציא את אותו המוצר בדיוק. בהתחלה חשבתי שגונבים ממני רעיונות והפסקתי לשתף אנשים, היום אני מבין שאני פשוט חושב כמו כולם, מבין את הנצרך ומנסה לייצר אותו.

waste_paper_bin_free_photo1-690x457

מי שיצליח זה לא בהכרח מי שיוציא את המוצר ראשון, יש שאלות אחרות שקובעות מי יצליח:
– מי עונה טוב יותר על הצורך שהוא רוצה לפתור?
– מי ישווק את המוצר טוב יותר?
– למי יש צוות חזק שעומד מאחורי ויודע להגיב טוב ומהר לשינויים בשוק?
– מי מוביל את המוצר?
– מי תומך במוצר (כלכלית ומה שנקרא “משקיע אסטרטגי”)?

מעתה ניתן לקרוא לי גם גל (גרהם בל) ג’יבלי.

// גל ג'יבלי

MAVEZE TO GO

חייבים שתצטרפו למועדון החברים שלנו!
רוצים להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תנו לנו לעדכן אתכם..כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ראי
גל ג׳בלי

גל ג׳יבלי

אתה גרהם בל הבא, למה אתה מחכה?

עושים אקזיט

יש לי חדשות בשבילך… חשבו על זה לפניך! ואם לא לפניך, בדקות הקרובות, בקצה השני של העולם, יושב יפני, סיני, היספני, אמריקאי או רוסי וחושבים בדיוק אותו דבר כמוך!

 • הזמן

  08:20

 • המקום

  מעל כולם

 • הטמפרטורה

  חם למות

 • המוד

  לטס טוק דוגרי