הבייבי שלי

...מתים שתצטרף למועדון החברים שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

[mailchimpsf_form]

...מתים שתצטרפו לקהילה שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

מה הסטטוס שלך?

הבייבי שלי

08 אפר' 2016 | גל ג׳יבלי

מדד ההשפעה

תקריאו לי
פסקול לפוסט

לא פעם ולא פעמיים (האמת גם לא שלוש או ארבע) שמעתי אנשים אומרים על הסטארטאפ שלהם "זה הבייבי שלי", האמנם? בואו נעשה השוואה קלה בין סטארטאפ לבייבי (ילד בתרגום חופשי מאוזבקיסטנית מדוברת).

במידה שאתה מתכנן אקזיט של מיליוני דולרים (או מאות מיליונים, כל אחד וכמות האפסים שחסרה לו בבנק), האם זה עדיין כמו הבייבי שלך? גם את הילד שלך תהיה מוכן למכור למרבה במחיר?

office-381228_640

במידה שאתה מתכנן לשמור אותו קרוב קרוב אליך כי זה ה"בייבי" שלך, ואתה מתכנן הנפקה בבורסה (הרי צריך לשרוד) האם זה עדיין כמו הבייבי שלך? גם את הילד שלך אתה מעוניין לחלק לציבור הרחב? שלכל אחד יהיה חלק ממנו ומההצלחה שלו, העיקר שהערך הכספי שלו יעלה?

במידה שהסטארטאפ לא יצליח, מן הסתם לא תשמור אותו כל החיים כי הוא "הבייבי" שלך (כמו הסובארו DL שעדיין עומדת אצלך בחנייה), אתה תסגור אותו ותמשיך הלאה, האם זה עדיין כמו הבייבי שלך? במקרה שייצא לך ילד לא מוצלח אתה תחליף בילד אחר?

אתמול ישבת עם כמה חברים, עישנת ושתית כמו משוגע (איזה צחוקים היה אתמול, אה?), פתאום אחד החברים העלה רעיון ובום!!! יום למחרת מתחילים לבדוק באינטרנט לגבי רישום פטנטים, קונים דומיין וחושבים על פיצ'רים לגירסה 2.0. האם זה עדיין כמו הבייבי שלך? גם עליו החלטת בישיבת סטלה עם חברים שלך? חזרת הביתה לאשתך ויאללה ילד?

מצד שני יש כמה דברים שדווקא כן דומים בין הסטארטאפ שלך לבין הבייבי שלך (האמיתי). בזמן ההריון אתה ובת זוגתך עוברים קשיים רבים ומשברים רבים, אין הריון שעובר בשלום לגמרי. גם עם הסטארטאפ אתה תחווה קשיים רבים ומשברים רבים שתצטרכו לעבור ביחד. כולל לצאת בשעה שלוש בלילה, והפעם בשביל הסטארטאפ ולא בשביל מלפפון חמוץ עם גלידה והמבורגר כ־ Side Dish.

baby-feet-402844_640

כשהילד שלך לומד ללכת כל מה שאתה עושה זה למגן את הבית ולדאוג שאם ייפול, העיקר לא על הפנים או מגובה, גם לסטארטאפ שלך אתה תעשה כמה שיותר מיגונים ותדאג שילך בזכות עצמו כמה שיותר מהר.

בקיצור, זה לא הבייבי שלך, זה הסטארטאפ שלך, ותתחיל להתייחס אליו ככזה!
בסוף יגיע לגיל 15 ויתחיל למרוד, בגיל 18 יהיה ברשות עצמו ולא יראה אותך ממטר!

// גל ג'יבלי

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

baby-784608_640
גל ג׳בלי

גל ג׳יבלי

הבייבי שלי

עושים אקזיט

לא פעם ולא פעמיים שמעתי אנשים אומרים על הסטארטאפ שלהם "זה הבייבי שלי", האמנם? בואו נעשה השוואה קלה בין סטארטאפ לבייבי

 • הזמן

  09:03

 • המקום

  על המסך שלכם

 • הטמפרטורה

  מתקרר

 • המוד

  מהורהר