הטוב, האהוב והמשתלם

...מתים שתצטרף למועדון החברים שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

[mailchimpsf_form]

...מתים שתצטרפו לקהילה שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

מה הסטטוס שלך?

הטוב, האהוב והמשתלם

01 פבר' 2016 | גל ג׳יבלי

מדד ההשפעה

תקריאו לי
פסקול לפוסט

לפני כמה שנים מצאתי את עצמי בצומת דרכים שרוב החברים שלי לא עמדו בו, באיזו מסלול קריירה אני אבחר? חברים שלי לא עמדו מול הדילמה הזו כי הם פנו לאקדמיה: רפואה, אדריכלות, הנדסה וכדומה. היה ברור שמה שהם לומדים זה מה שהם הולכים לעשות בחיים. חלקם עשו זאת בגלל שהם אוהבים את התחום או כי זה תחום משתלם, חלקם היו "דגים מתים" וזרמו לאן שהנחל לקח אותם וחלקם בגלל שאמרו "אני גם ככה טוב בזה".

מכיוון שאני פחות מאמין בעולם האקדמי היו לי כל כך הרבה אופציות, שלא ידעתי במה לבחור. ואז גיליתי את המשולש הקדוש (אני מדבר על משולש אמיתי, שאפשר לצייר משלושה קווים – אל תכניסו לי מילים לפה!). הטוב, המשתלם והאהוב הם הקודקודים, כאשר המטרה שלי בחיים הייתה למצוא את מרכז המשולש הזה.

Concrete prism as a background or wallpaper. 3D rendering

במה אני טוב? אני יודע קצת מכל דבר ולכן יכולתי לנווט עצמי לכל כיוון (בשביל חלקם הייתי צריך תואר וחלקם לא). אני מבין בטכנולוגיה, במשפט, בעסקים, בפסיכולוגיה (אבל היי, לא באנו לדבר עליי… או שכן?) אבל במה אני באמת "טוב"?

מה יהיה לי הכי משתלם בעתיד? איפה ארוויח יותר כסף ואיפה אוכל להתקדם במהירות. בכל מקום מתחילים מלמטה, השאלה היא "כמה מהר מגיעים לדרגים הגבוהים ומתחילים להרוויח הרבה (מה בכלל ההגדרה ל'הרבה'?) כסף?" אפשר להרוויח כסף מכל דבר!

מה אני בכלל אוהב לעשות? מה לא ישעמם אותי גם אם אעשה אותו עוד שנים רבות, במשך כל יום ואפילו ארצה להשקיע בו את זמני הפרטי?

plants on piles of euro coins

plants on piles of euro coins

אז בעצם נוסחת המשולש היא:
אם אתה טוב במשהו ואוהב אותו – תלמד לעשות ממנו כסף
אם אתה אוהב משהו והוא משתלם – תלמד לעשות אותו טוב
אם אתה טוב במשהו והוא משתלם – תדאג שלא ישעמם אותך

המרכז של המשולש הזה הוא ה־G-Spot שלנו ואליו כולם מנסים להגיע, אבל לא כולם משקיעים מספיק מאמץ למצוא אותו. מאז שהבנתי את המשולש והנוסחאות שלו אני אומר "תהיה טוב במשהו שאתה אוהב וזה ישתלם" וכך מצאתי את עצמי מכוון לעולם היזמות.

ידעתי שאני ממש טוב בטכנולוגיה (מה שנקרא בעגה העממית "מחשבים"), ידעתי שזה תחום משתלם (למי שבאמת טוב בו), ידעתי שמה שאני אוהב זה להמציא, לחדש, לשנות ואסור לשכוח שאני חייב אתגרים מתמידים כדי לא להשתעמם. כל מה שנותר לי לעשות כרגע זה להבין איך אני לוקח את הידע והאהבה שלי ויוצר מהם משהו משתלם.

עבדתי בחברות גדולות, קטנות, סטארטאפים גדולים וקטנים ואני עדיין בשלב הלמידה וההתמקצעות במה שאני די טוב בו ואוהב. לא רחוק (אני מקווה) היום שבו אני אקים משהו, אני יודע שאני אוהב את זה ואני יודע שזה משתלם, כל מה שנותר לי כרגע זה להיות ממש ממש טוב בזה ולצאת לדרך.

spot-862274_640

אני מאוהב בעולם היזמות ולדעתי זה עולם קסום שכל הזמן משתנה. אין דבר כזה "לאחר את הרכבת" בכניסה לעולם הזה. זה State of mind שברגע שאתה נמצא בו, אתה בפנים, זהו!
לא חייבים להיות בעלי סטארטאפ או אחרי אקזיט בשביל להיקרא "יזם".

לסיכום, תקדישו את הזמן שלכם למצוא את ה־G-Spot של המשולש הקדוש שלכם (מישהו זוכר שאני מדבר על משולש עם 3 קווים ישרים?). זה יכול לקחת זמן אז אל תוותרו אחרי חצי שעה!
אני מבטיח לכם שזה ישתלם לכם (וגם יהיה נעים).

// גל ג'יבלי

MAVEZE TO GO

חייבים שתצטרפו למועדון החברים שלנו!
רוצים להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תנו לנו לעדכן אתכם..כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Set of young man's portraits with different emotions on gray background
גל ג׳בלי

גל ג׳יבלי

הטוב, האהוב והמשתלם

עושים אקזיט

אם אתה טוב במשהו ואוהב אותו - תלמד לעשות ממנו כסף. אם אתה אוהב משהו והוא משתלם - תלמד לעשות אותו טוב. אם אתה טוב במשהו והוא משתלם - תדאג שלא ישעמם אותך

 • הזמן

  09:05

 • המקום

  במקום טוב

 • הטמפרטורה

  מתחמם

 • המוד

  תוך כדי תנועה