יזמות, נישואים ואלוהים ישמור

...מתים שתצטרף למועדון החברים שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

[mailchimpsf_form]

...מתים שתצטרפו לקהילה שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

מה הסטטוס שלך?

יזמות, נישואים ואלוהים ישמור

15 מרץ' 2016 | גל ג׳יבלי

מדד ההשפעה

תקריאו לי
פסקול לפוסט

החוק הראשון ליזם המתחיל (בספר שלי): עם חברים לא עושים עסקים!
כאשר מקימים סטארטאפ (בדרך כלל), זו יציאה מאזור הנוחות שלכם לאזור חדש ולא מוכר, אז למה בעצם לחזור ל־Comfort Zone ולגייס חברים?
אז מה עושים? רוקמים קשר חדש, כמו כשמכירים בחורה (או בחור).

דייטים
מתחילים בגיוס הון אנושי, מתחילים לחפש בנרות את האנשים המתאימים, חברים של חברים (אבל לא חברים), מכרים של מכרים וכן הלאה. לאחר שנמצא אותו אדם קובעים פגישה ויושבים על כוס קפה\בירה. ראיון אישי קצר, שנראה שאנחנו בכלל מתאימים וחושבים דומה.
אפשר לקבוע כמה דייטים, להבין מי האדם העומד מולנו, לחקור עליו קצת בפייסבוק ולראות תמונות שלו (או שלה) מתאילנד וכדומה.

tumblr_o2izomV6x41qf71zwo1_500

הצעת נישואין
ראינו שהבנאדם מגניב וזורם איתנו באותו ראש ואנחנו רוצים אותו בצוות שלנו, מה השלב הבא?
השלב הבא הוא להציג בפניו את הרעיון, עד כמה שאנחנו מסוגלים ורוצים לחשוף.
אפשר להחתים על NDA, ישנם נוסחים בסיסיים ברשת. כך למעשה נזרוק את החכה ונראה אם הוא יענה להצעה.

הכתובה
אחרי שהצגנו את הרעיון והצד השני חשב קצת וחפר והחליט להצטרף אלינו לצוות, עוברים לשלב הסכם המייסדים. בשלב זה למעשה מכינים מסמך (אפשר אצל עורך דין שיעשוק בכמה אלפים) אשר למעשה מגדיר מה ה־Title של כל אחד, מה תחומי האחריות של כל אחד, חלוקת אחוזים, מהות המיזם, הסכם גירושין (איך נפרדים ומה מגיע לכל אחד בעת הפרידה. כשיש הסכם גירושין הרבה יותר קל להתחתן כי כל אחד יודע בדיוק מה מגיע לו) ועוד.
לאחר שאנחנו חתומים על הסכם מייסדים אפשר להתחיל לרוץ!!! (כמובן שיכול להיות מצב של יותר משני צדדים בהסכם מייסדים, בהנחה שהצלחתם לגייס עוד אנשים).

חיי הנישואין
אז מתחילים לקבוע זמן איכות ביחד. פעם, פעמיים, שלוש בשבוע יושבים בשעה קבועה (מומלץ לא לשים הגבלת זמן) כל פעם במקום אחר ומתחילים לעבוד. לצייר, לשרטט, למחוק, לחקור וכדומה. אין פה מקום ל"לא אחי, היום אני קצת עייף אז בוא נקבע למחר?", אין דבר כזה! הסטארטאפ הזה זו התחייבות של כולם, זו עבודה נוספת ומי שלא מסוגל להתחייב לכך מראש, עדיף שלא יצטרף.

צאצאים
החלטתם שיש בידיכם מידע חסר תקדים, למה לא להעמיד לכם צאצאים? הולכים ביחד לעורך דין בענייני פטנטים (או בקיצור עו"פ) ומתייעצים לגבי רישום המוצר או האלגוריתם כפטנט. עו"פ מחוייב לסודיות מתוקף הפסיקה (עו"ד אחרי הכל) לכן אין צורך ב־NDA מול עו"פ. פטנט נותן לכם כוח מיקוח ומראה על רצינות בפני המשקיעים (על פטנטים אולי בפוסט אחר).

tumblr_o0g7dgb3LW1r0mbpqo1_500

המשכנתא (במידה וההון העצמי לא מספיק)
וואו, הדמו כבר ממש בשלבי סיום או שאולי אפילו כבר התחלתם להפיץ את המוצר ולשמוע תגובות של אנשים, עכשיו הגיע הזמן למצוא משקיע ראשון. מכיוון שישראל היא מדינה קטנה למזלנו (תלוי את מי שואלים) בטוח מכירים מישהו שמכיר מישהו. אבל לא כל אחד מתאים, אנחנו רוצים את המשקיע הראשון שבידיו לא רק הכסף אלא גם הידע בתחום, הצלחות מאחוריו וחזון לפניו. כמו משכנתא מהבנק, מחליטים במשותף לאיזה בנק פונים, מה תנאי המשכנתא, מהו גובה ההחזר ועוד.

טיפ: זוכרים את ה NDA מקודם? משקיע רואה עשרות סטארט-אפים ביום, אם לכל אחד הוא יחתום על NDA הוא יישאר מחוסר עבודה, אז אל תצפו שיחתום, הוא מחוייב לסודיות מתוקף תפקידו ומעמדו.

אז שיהיה לכם במזל טוב!!!

// גל ג'יבלי

MAVEZE TO GO

חייבים שתצטרפו למועדון החברים שלנו!
רוצים להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תנו לנו לעדכן אתכם..כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

tumblr_mxmk8bVgpW1shcqiqo1_500
גל ג׳בלי

גל ג׳יבלי

יזמות, נישואים ואלוהים ישמור

עושים אקזיט

החוק הראשון ליזם המתחיל (בספר שלי): עם חברים לא עושים עסקים! כאשר מקימים סטארטאפ (בדרך כלל), זו יציאה מאזור הנוחות שלכם לאזור חדש ולא מוכר, אז למה בעצם לחזור ל־Comfort Zone ולגייס חברים?

 • הזמן

  07:00

 • המקום

  בתוך זה

 • הטמפרטורה

  חורפית

 • המוד

  ספירת מלאי