כולנו משקיעים

...מתים שתצטרף למועדון החברים שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

[mailchimpsf_form]

...מתים שתצטרפו לקהילה שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

מה הסטטוס שלך?

כולנו משקיעים

13 אפר' 2016 | גל ג׳יבלי

מדד ההשפעה

תקריאו לי
פסקול לפוסט

טכנולוגיה היום היא קצת כמו השקעה בשוק ההון, זה ממש כמו לבחור באיזו מניה להשקיע. רק שאנחנו לא מדברים על השקעה כספית שהיא קרה ומחושבת, אנחנו ממש מדברים על זהות אישית. פייסבוק או מייספייס? אינסטגרם או מובלי? IOS או אנדרואיד? פי.סי או מק? Picasa או Flickr והרשימה עוד ארוכה. הבחירה שלנו די מגדירה את מי שאנחנו, זה לא אני קבעתי אלא מחקרים רבים בתחום.

בעבר, טכנולוגיה אחת הכתיבה את הקצב והחידושים בעולם, היום אנחנו מוצפים בטכנולוגיה וחברות שמחר עלולות להיסגר ואיתן כל המידע ששמרנו והזהות שיצרנו באותה רשת. אז איפה כדאי לשמור את המידע שלנו? באיזו רשת חברתית להשקיע? איזה מחשב/סמארטפון לקנות ולהתרגל אליו?

12megapack042015-773x515

לפני כתשע שנים פתחתי חשבון פייסבוק, כשעוד לא היה כלכך ברור לאן כל הסיפור הזה הולך.
כמו הרבה שעמדו במצב שלי, עברה בראשי המחשבה "רגע, אבל יש לי מקושרים ומייספייס כבר, למה אני צריך פייסבוק?" ופה בעצם נכנס שיקול ההשקעה. במה להשקיע? איפה לשים את התמונות? איפה לייצר סטטוסים?

דוגמה נוספת: לפני כשנתיים היה לי חשבון אינסטגרם בנוסף לחשבון מובלי. התאהבתי במובלי והשקעתי שם את מלוא מרצי ואת התמונות הטובות ביותר שלי רק בכדי לגלות שבסופו של דבר אין שם מספיק משתמשים,‪ ‬יחסית לאינסטגרם באותה תקופה.

מיותר לציין שחשבון המייספייס שלי נסגר לפני כשמונה שנים, חשבון המקושרים חי עד הרגע האחרון ללא פעילות במשך שנתיים, ואת התמונה האחרונה שלי במובלי העליתי לפני שנתיים. אני חייב להודות שהיה נחמד לראות את התמונות במובלי ולהיזכר ברגעים שלא העליתי לאינסטגרם והתמונות האלה כבר לא קיימות במחשב.

בכל מקום שתסתכלו, ישנו צומת שאנחנו צריכים לבחור ימינה או שמאלה. אבל בניגוד למסעדה שבה נחליט לאכול היום בערב או האם להעלות תמונת דאק פייס או תמונה עם אף ואוזני כלבלב –
מדובר בהשקעה של ממש, התמסרות, מתן מידע, הרגל, יצירת קשרים ועוד.

bird-s-eye-view-cars-crossing-crossroad

ידוע שההיסטוריה חוזרת על עצמה בשינוי מיקום ומשתתפים. כמעט כל טכנולוגיה הפכה ל”לא רלוונטית” בשלב מסוים בחייה וקמה במקומה טכנולוגיה אחרת. אבל היום כבר לא מדובר בהחלפת מס’ ה־ICQ באימייל של המסנג’ר, או החלפת מס’ נייד סלקום במס’ נייד אורנג’, היום אנחנו מדברים על ויתור על זהות שלמה שאנחנו יוצרים לעצמנו ברשת מסוימת. זהות שמגדירה אותנו כלפי חוץ ועושה לנו יח”צ הרבה יותר חזק ומשפיע ממה שאנחנו עושים בחיים האמיתיים.
למעשה הפכנו מ”משתמשים” בטכנולוגיה ל”משקיעים” בטכנולוגיה.

בקיצור, אני זזתי להחיות את ICQ – תמצאו אותי ב 62413866.
יאללה ביי.

// גל ג'יבלי

MAVEZE TO GO

חייבים שתצטרפו למועדון החברים שלנו!
רוצים להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תנו לנו לעדכן אתכם..כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Total
גל ג׳בלי

גל ג׳יבלי

כולנו משקיעים

עושים אקזיט

בעבר, טכנולוגיה אחת הכתיבה את הקצב והחידושים בעולם, היום אנחנו מוצפים בטכנולוגיה וחברות שמחר עלולות להיסגר ואיתן כל המידע ששמרנו והזהות שיצרנו באותה רשת. אז איפה כדאי לשמור את המידע שלנו? באיזו רשת חברתית להשקיע?

 • הזמן

  08:00

 • המקום

  בתוך זה

 • הטמפרטורה

  נעים

 • המוד

  ערני