רק לא את המחשב

...מתים שתצטרף למועדון החברים שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

[mailchimpsf_form]

...מתים שתצטרפו לקהילה שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

מה הסטטוס שלך?

רק לא את המחשב

20 יונ' 2016 | גל ג׳יבלי

מדד ההשפעה

תקריאו לי
פסקול לפוסט

מתי זה קרה? האם מישהו מסוגל באמת להצביע על היום בו הכל התחיל? אותו יום בו נהיינו תלויים באלקטרוניקה וקצת אורות בוהקים שנקראים מסך? מתי קרה אותו מעבר, אותו יום, בו הפסקנו להיות תלויים באלבומים פיזיים והתחלנו להיות תלויים באלבומי פייסבוק שהם למעשה אואזיס של המספרים 0 ו-1?

היום, כל חיינו הם דיגיטליים לחלוטין, מי מאיתנו לא שם לב לזה? (אתה? איפה היית ב-15 שנים האחרונות?). אלבום תמונות = פייסבוק, פרופיל = דף אינטרנטי המייצג את מי ומה שאתה, צמד המילים "תעלה אותה" = זה למעשה אישור רשמי לכך שיצאת טוב בתמונה ואתה מאשר לפרסם אותה ברבים. גיבוי = ביטים שנצרבים על חתיכת ברזל, כספת = איפה שאנחנו שומרים את כל הסיסמאות שלנו, מסמך = וורד, תשלח לי… = מייל, הודעה, וואטצאפ וכדומה. וכמובן שאפשר להמשיך…

Screen Shot 2016-06-16 at 4.43.15 PM

שמעתי אנשים אומרים "אני לא סומך על הטכנולוגיה, אצלי הכל רשום בדף ועט". אז לאותם אנשים (וגם לכם האנשים הריאליים) אני רוצה להציג שתי סיטואציות, ולפי התגובה שלכם נדע האם אתם תלויים או בלתי תלויים.

סיטואציה #1: פורצים לכם הביתה, גונבים לכם את הדרכונים, קצת מזומן שהיה מוחבא מאחורי התמונה בסלון, אולי טלוויזיה (מה תעשו בלי המירוץ למיליון!?!??!) וקצת תכשיטים של סבתא. לא מצדיק את המעשה מן הסתם אבל זה קורה לא מעט. מזמינים משטרה, הביטוח מפצה וממשיכים בחיים.

סיטואציה #2: פרצו לכם לג'ימייל כי החלטתם שהסיסמאות Password99 או 12345678 הן סיסמאות חזקות (יש לי חדשות בשבילכם, הן לא!). לאחר שהשיגו גישה לחשבון הג'ימייל שלכם, כנראה שיש גם גישה לחשבון הפייסבוק, אינסטגרם, סנאפצ’ט ואולי גם לאתר הפורנו החביב עליכם. אה כן, גם הצליחו בעזרת אותם פרטים להיכנס לכם לדרופבוקס ול Google Drive. אולי אפילו ל iCloud עם כל התמונות וה Notes מהאייפון, אולי אפילו לחשבון הבנק (כי לשמור את הקוד לכספומט בתור "אראלה מפעל הפיס" לא באמת עובד!).

אם המצב השני עורר בכם חלחלה, תחושת פרנויה ורצון עז להשתמש בסיסמה ‪^‬DGhry‪%‬T356dDTR‪"‬", כדאי שתתחילו לחשוב מחדש על החיים שלכם. בבית יש לכם 2-3 מנעולים + אזעקה על החלונות, דלתות, לייזרים ועמייאטים. אז למה למחשב אין לכם סיסמה? למה הסיסמה למייל שלכם היא 123?

IMG_0025

רובנו נחרדים אפילו מהמחשבה של לפרמט את המחשב. יודעים למה? מסיבה אחת פשוטה – אנחנו אפילו לא יודעים איפה כל הדברים שצריך לגבות נמצאים, אבל אנחנו יודעים שהם שם צרובים על פלטת ברזל בתוך הקופסה השחורה ההיא. בנבכי ההארד דיסק מסתתרים להם קבצים ותיקיות שבמהלך הימים קיבלו את השם "1" או "25‪.‬10‪.‬2008" וכדומה, גם על הקבצים האלה אתם תחשבו כשיגנב\יאבד לכם המחשב ופתאום תצטרכו אותם.

אז מה עושים? כנראה שכלום. רובנו לא מזיזים את עצמם לבצע גיבוי לחומרים החשובים, לשים סיסמאות חזקות שלא ייפרצו, לשמור על קצת אבטחת מידע. ולכן רובנו אנשים רגילים שחשופים לפריצות אלקטרוניות הרבה יותר מאשר פריצות לבתים. כל המידע הכי רגיש שלנו נמצא במחשב שלנו ובמכשירי הסמארטפון.

אז אם כבר נכנסתם אליי הביתה באישון ליל, וזה אחרי שעילפתם את שני כלבי הרוטוויילר בגינה והצלחתם להתגבר על הלייזרים ומריה הקדושה, קחו הכל, רק לא את המחשב. כי יגיע היום שבו אצטרך מסמך חשוב ואזכר שהוא היה שמור במחשב תחת השם "חשוב מאוד 07‪.‬01‪.‬2012".

IMG_8572

// גל ג'יבלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Screen Shot 2016-06-16 at 4.43.09 PM
גל ג׳בלי

גל ג׳יבלי

רק לא את המחשב

עושים אקזיט

כדאי שתתחילו לחשוב מחדש על החיים שלכם. בבית יש לכם 2-3 מנעולים + אזעקה על החלונות, דלתות, לייזרים ועמייאטים. אז למה למחשב אין לכם סיסמה? למה הסיסמה למייל שלכם היא 123?

 • הזמן

  09:02

 • המקום

  בתוך הראש שלך

 • הטמפרטורה

  מתחמם

 • המוד

  לטס טוק דוגרי