איך אני אוהבת אותך? ככה, פשוט.
מתקשר לאמא כמה פעמים בשבוע, כי הנאמנות הראשונה היא למי שנתנה לך חיים, אחר כך למי שכבשה אותם.
נוהג באוטו קצת ישן כי אין לאף אחד כסף אמיתי, ולא נולדנו בשביל לאגור אותו.
מחזיק לי את היד בכביש כי לנצח אני אפחד מכבישים סואנים ומחושך, אז אל תכבה את האור.

אוהב את הכלבה שלי לפני שאתה אוהב אותי, כי יש דברים גדולים משנינו, וזו היא. ביום שהיא תאשר אותך, אני אדע שזה נכון לי.
יוצא מהבית בכפכפים וחולצת סוף מסלול צנחנים או בקו"ם, כי זה לא באמת משנה לי במה נלחמת ובטח שלא אכפת לי איך אתה אוהב להתלבש. אל תתגלח גם, זה ממש לא הכרחי.
אוכל מהסיר ישירות, לא מעביר לצלחת. בטח שלא אוכל עם סכין ומזלג בנימוס, רק כשצריך.

אוהב אותי מפוחדת, חרדה, לא הגיונית, היסטרית, רדיקלית לפעמים – בכל התצורות הכי גרועות שלי. בכל הנקודות שאני מנסה להסתיר עם המון חיוכים והמון זיוף. 
תהיה החבר הכי טוב שלי. תדע לזקק את האמת המדוייקת שלי מתוך אותו זיוף הכרחי שלמדתי לעטות עליי עם השנים לא כי רציתי - כי ככה למדתי. ככה גדלתי, ככה העולם חינך אותי. תחנך אותי אחרת.

שום דבר בך לא יהיה ישר, רק הלב. האף עקום, הידיים מאסיביות וגסות, השיער פרוע והמוח מלא גיצים של מחשבה, רעיונות, התפרצויות של יצירה ופליאה. אתה גם יכול להיות קירח, זה בכלל לא משנה לי.
תהיה חכם, שנון, תהיה מבריק, תחדש לי. תמתח את גבולות היכולת השכלית שלי, זה הכי עושה לי את זה. שב איתי על הקצה של הכאב, איפה שעוד רגע אני נופלת, ותיפול יחד איתי אם צריך. אל תחזיק אותי, אני יודעת ליפול נהדר ולקום מצויין. תהיה איתי בנפילה ותחגוג איתי את הקימה. את השיבה לחיים.

תאכל את החיים, אבל ברוגע. אל תהסס לעשות כל מה שהאיש הקטן בלב שלך רוצה. תתמסר לבעיטות שלו. בוא נשחק כדורגל בלבבות שלנו - בין הרצונות שלי למאווים שלך. 
תן לי להרגיש שאני יודעת את כל כולך. את כל הסודות הטמונים ואת כל מה שאף פעם לא תגלה לי כי זו זכותך המלאה. אני רוצה לדעת שאני בבית, ובבית אני יודעת הכל.
אני אוהב אותך כשתהיה מלוכלך, מבולגן, לא מסודר. אני גם אכעס, אבל זה יעבור לי. אל תשאל אותי יותר מדי, אני אוהבת לפעמים שקובעים לי עובדות; זה מאתגר אותי לעמוד בהן.

תאתגר לי את השכל לפני שתאתגר לי את הגוף. אני קודם כל מתאהבת באינטלקט. בעיניים שלי הגוף שלנו הוא כלי, ולהשתמש בו זה קל. בשכל זה קשה יותר, בטח שבלב.
אני אוהבת אותך ככה שכשאני אסתכל על הפנים שלך, דבר ראשון בבוקר, אני ארגיש מוגנת ואדע שאני בטוחה. אני בבית שלי ואין לי אחר. אני אפסיק לחפש בית, אפסיק לחפש רשימות; מעולם לא חיפשתי. תרתי אחרי קסמים, אחרי הפתעות, גיצים של פלא. כל חיוך, חיווי, כל איבר, כל מילה שנאמרה לי ראיתי בה עולם, אבל לא מספיק כדי לבנות ממנו בית. אני אוהב אותך כשתהיה לי בית.

// גל יונה

// גל יונה

Your email was successfully saved