קודם כל, תירגעי. זה יסתדר. אני מבטיחה לך.
זה אמנם נראה כמו משהו אמורפי עם מלא כיווני אוויר, חשמל סטטי וקצוות מהגיהנום אבל את עוד תלמדי לעבוד עם זה, רק אל תיכנעי לכימיקלים מחליקים מיותרים, מניסיון.

אז הכנתי קורס מזורז עבור כל מי שלא נולד/ה עם תלתלים, כדי שתבינו מה אנחנו עוברות ומה זה בעצם אומר להיות מתולתלת:
להיות מתולתלת זה להתרגל שחם לך מדי בקיץ, שסבבה לך בחורף, שצעיפים זה אוברייטד ושגשם הוא השטן.
זה להתרגל שנוגעים לך בשיער בלי רשות, כאילו זה איזה חפץ שבמקרה מחובר לראש שלך שבמקרה מחובר לגוף שלך ובמקרה הוא את. נו ביגי, סתם פלישה לפרטיות אבל היי, בשביל להיות יפה צריך לסבול, לא?

מצד אחד, עם תלתלים את תמיד נראית צעירה יותר. אז אולי לא ימכרו לך אלכוהול, אבל היי – אף אחד לעולם לא יקרא לך "גברת"! מה עוד אפשר לבקש בחיים האלה? בעיקרון פחמימה פשוטה, אבל זה לא הנושא שלנו כרגע. מצד שני, את עלולה להיתפס כלא רצינית, לא אחראית, ילדותית מדי ושאר מחמאות. אבל קחי את זה בכיף, תחייכי לזה. אנשים מחדירים פלסטיק לגוף כדי להיראות צעירים, וכל מה שאת צריכה זה רק לזכור לחפוף כל יום אי זוגי.

להיות מתולתלת זה לדעת שלא משנה כמה גדולה אהבתך לתכשיטים, זמנם על ידייך קצוב כי הם הולכים להיתפס לך בשיער בכל תנועה שלא תעשי, גם אם לא עירבת בה, ובכן, ידיים. כן. זה קורה. וכן, גם כאן אני מדברת מניסיון.
ואם כבר להיתפס, תתכונני לזה שלא משנה מי ישן לידך – את תקבלי מבול תלונות בבוקר שאיכשהו השיער שלך הגיע לפנים שלו. ואת לא רוצה לדעת עוד לאן.

זה לקבל מבטים, מחמאות ואפילו פרצופים מוזרים של "זה שלך?!" (לא, הדבקתי אחת אחת) או "מה זה, איך את מסתרקת?" (מה זה 'מסתרקת'?) ושאלת השאלות – "מה זה, ראסטות?" (זוכרת את הניסיון?) תוך מישוש אכזרי לעתים, אבל תני להם, זה עושה להם טוב בין כל ים המקלות המוחלקים שהם רגילים אליהם. את משהו שונה בנוף, וזה דורש הטמעה.
תלתלים זה אופי. זו שמחה, זו חיות, זה גם עצב (ואז הם נפולים), זה להיות שגרירה של השיער שלך בכל מקום שאת הולכת אליו, לא כל שכן שגרירת תעשיית קרמי הלחות בעולם, כי לא עוברת דקה שמישהי לא תשאל אותך מה את שמה עליו או שתתעקש שאת משתמשת באיזה חומר סודי כי שלה לא כאלה והיא לא מבינה איך שלך כן. עצה שלי: wave and smile.

תלתלים זה עניין תמידי, זו תעסוקה וזו התעסקות, זאת המחמאה הכי טובה שאפשר לקבל מיד אחרי "רזית?" ובאופן כללי זה די אחלה.
תלתלים זה להסיט את תשומת הלב אלייך בכל מקום שאת נמצאת: ברחוב, בחנות, בראיון עבודה, אפילו סתם באוטובוס. לא פעם ולא פעמיים התלתלים שלי עשו בשבילי את העבודה, גרמו לאנשים זועפים לחייך אליי, הוציאו אותי מסיטואציות לא נעימות ואפילו קיבלתי נסיעה חינם באוטובוס. זה החומר ממנו עשויים חלומות, תשמעי לי. 

אבל לא אשקר לך, זה קשה לתחזוק. התלתלים דורשים הרבה תשומת לב, מזג אוויר נכון ולחות מדוייקת ואי אפשר ללכת לישון איתם אחרי מקלחת. עזבי לישון, אם אי פעם היה לך חלום כזה של שתי דקות מקלחת ואת בחוץ – תני לי לנפץ לך אותו כבר מעכשיו: רק החפיפה תיקח לך 7 דקות מטכ"ליות, אם לא יותר. אז ברוכה הבאה לעולם המקלחות הארוכות בעל כורחך, יש לי מלא המלצות על שמפואים מתאימים.
בחורות מתולתלות נהנות יותר, אז תפאדלי, כיף פה. קחי לך איזה דפיוזר, קרם לחות, מסרק תלתלים וגלייז ואת מוכנה לצאת לדרך. אבל מה שלא תעשי – לעולם, אבל לעולם אל תסתרקי על יבש. אל תנסי אפילו.

\\ גל יונה
לעוד גל >> 
 

Your email was successfully saved