תקראי לו מאמי. תקראי לו נשמה. תקראי לו יפה שלי. תקראי לו גבר. תקראי לו אהבה.
תרשי לעצמך להתאהב בו. ספרי לעצמך שהוא הכי טוב שהיה לך, שהוא יתפוס אותך בזרועות האלה שאת קוראת להן ביטחון. ספרי לעצמך שהוא האי שלך, המפלט, האור בקצה המנהרה. את סופרת כמה ימים לקח לו להגיד לך כשאת כבר רצית לומר ממזמן. הוא אומר לך. הוא אוהב אותך. 

את אומרת חיים שלי, הוא אומר אני מבטיח. את סופרת את האצבעות שלו סביב המותניים שלך. תני לו לחבק אותך. את נותנת. השתמשי בו כמשענת כדי לעמוד ישר יותר. את עומדת הכי ישר שבעולם עכשיו. גם הלב פתאום קיבל צורה יותר יפה. תגידי שלא תעזבי אותו לא משנה מה. הוא אומר אני מבטיח. תקראי לו עץ, תגידי גבוה, תגידי גדול. תגידי תיגע בשמיים. הוא נופל.

אל תגידי בעיות, אל תאשימי אותו. תגידי יותר טוב, תדברי אליו יפה. בעיות הן גדולות מדי לפעמים ואנחנו לא תמיד רוצים לתקן. כן, אמרתי רוצים. תמיד אפשר הרי. זה לא תמיד קל. תגידי שיזדיין האגו. תספרי לעצמך שזה נעלם. אל תכניסי לפה סערות, הן יכולות להיות קטלניות. תשלטי בעצמך. תכיני את עצמך. 

תגידי.
תגידי… משהו.
תגידי סליחה.

תספרי לעצמך שמצבי הרוח שלך היו חזקים מדי בשבילו, כמו הוריקן. הוא יסחוף גם את העץ הכי זקן וחזק. תגידי שאת חזקה מדי, שלא כל אחד יכול להתמודד. תבכי לך. תספרי לחברות. תטחני את זה עד דק עם עצמך, עם הפסיכולוגית, עם החברות, עם הידיד הכי טוב, עם אלוהים. תחפרי עד שלא תוכלי יותר לשמוע את עצמך. תחכי לטלפון. תחכי להודעה. תאבדי סבלנות. תתקשרי בעצמך, תקראי לו יפה, תקראי לו אהבה. את אומרת מאמי. הוא אומר אני מצטער. תקראי לזה טעות. תקראי לזה לחפש אשמים. תקראי לזה נגמר.

תלכי הביתה. תבכי שוב, תאכלי גלידה, תראי את קלולס בריפיט. או את אישה יפה. או את ריקוד מושחת. אף אחד לא שם את בייבי בפינה. תספרי לעצמך שזה קורה רק בסרטים, שבמציאות הם לא באמת היו מחזיקים. תסתובבי בבית עם טרנינג וקוקו מנקה. תיפגשי עם חברה ותורידו בקבוק יין. תראי מישהו חדש. תספרי לו שאת לא מוכנה, תספרי לעצמך שזה רק ללילה אחד. תקומי בבוקר. תזרזי אותו לצאת מהבית. תסגרי את הדלת ותישבעי לעצמך שלא עוד. תעבירי עוד שבוע ותעשי זאת שוב. תביני שהוא לא האחד. תפנימי שהוא ריבאונד. תעיפי אותו.  

תחליטי להתרכז בעצמך. תלכי ללמוד משהו חדש. תחליטי שאת שווה יותר. תדרשי מאחרים. תעצרי את עצמך מלהתקשר אליו. תספרי כמה ימים לא דיברתם. תתהי מה הוא בטח עושה עכשיו ואם מישהי חדשה מתעוררת אצלו עכשיו במיטה. תספרי לעצמך שזה לא באמת מעניין אותך. תשקרי לעצמך. תאמיני לזה. תלכי לפסיכולוג או לקואוצ׳ר. תשתדלי להבין משהו קטן על החיים. תקלטי שעברו עוד כמה חודשים, תביני שאת כבר לא חושבת עליו. תתרכזי בעצמך. תעצימי את עצמך. תפסיקי לשנוא את עצמך. תאהבי את עצמך.

תעלי על מטוס. תהני בגדול. תשכחי מהכל.
תחזרי לארץ. תלכי לים. תספרי לכולם שאת מישהי אחרת.
תסתכלי עכשיו עליו. תחייכי בחזרה. תספרי לעצמך שאת לא באמת רוצה.
הוא אומר בואי לדייט. תספרי לעצמך שאת לא באמת רוצה. תלכי בכל זאת.
הוא נותן נשיקה. תספרי לעצמך שאת לא באמת רוצה אבל תחזירי לו.

תקראי לו מאמי…   
// ג'ני קויט

Your email was successfully saved