לפני שאתחיל לפרט אודות טהונה נתנאלוב (28), אפשר להבחין מיד ששמה יוצא הדופן משדר אישיות צבעונית ומסקרנת, ומהיכרותי איתה היא בהחלט מעוררת השראה. נפגשנו בביתה היפואי כדי לדבר על הסינגל  "Memories", על יצירה והשראה. 

טהונה נולדה בעיר טביליסי בגיאורגיה, ובגיל שמונה החלה לשיר במקהלת הקונסרבטוריון בבת-ים במשך חמש שנים. בגיל 12 התחילה ללמוד נגינה על כינור וב2003 החליטה לעבור ללימודים פרטיים לפיתוח קול. מאז השתלבה כזמרת וכנרת במספר רב של הרכבים ופרוייקטים ביניהם: "אנסבל תדרים", בפרויקט של מיכאל מיראל המכונה TASH TASH ככנרת, השתלבה בפרויקט אלקטרו אקוסטי .Beyondtime ועוד. ב2016 הקימה הרכב בשם Gypsy vibrations מוזיקה צוענית בנגיעות פאנק וג'אז ובימים אלו שיחררה את הסינגל הראשון שלה "Memories", אותו כתבה, הלחינה והפיקה.
צילום: חיים קמחי

על מה מדבר השיר? 
"השיר מדבר על כך שכאשר מחליטים לרקוד עם החיים אז כל התפל מתגמד ונשאר העיקר. לפעמים יש לנו חוזה עם נשמה מסויימת, אנחנו עוברים איתה אתגרים ופוגשים בעצמנו נקודות חסרות שליטה ומכך נוצרים כעסים, אבל בתוך זה יש הרבה אהבה".

אז בעצם הנושא הוא אהבה?
"זה לא שיר על אהבה רומנטית. בקליפ זה בא לידי ביטוי בין גבר ואישה אבל יכול לדבר על כל סוג אהבה ומערכת יחסים – עם הורה וילד, חבר וחברה. ברגע שאנחנו מצליחים לראות את הסיטואציה של הקשר והתקשרות מחוץ לקופסה נוצרת החמלה, כאילו אנחנו מביטים בעיניו של ילד, וקל יותר לחיות כך באהבה. הכל עניין של סטייט אוף מיינד כמו השורה מהשיר " when I open my mind I feel better"".

איך את מגדירה את הסגנון ומה ההשראה וההשפעות המוזיקליות שלך?
"אתנו-פופ-רוק. אני מגיעה מגיאורגיה והוריי יהודים הרריים (הרי קווקז), ומהשפעה מוזיקלית שהיא טורקית ואזרית. אפשר לשמוע בשיר את סאז והעוד, שניגן בצורה מופלאה בשיר יניב טייכמן, והשיר פותח בפרקשן שנקרא דף - כלי תרבויות קדום, שניגן רוני אדרי. אני מושפעת מרוק ומטאל מהבית, מאחי והוריי שהעבירו לנו את הסגנונות. 

שני המטאליסטים תומר מאש ושקד פורמן מנגנים בשיר. בחרתי לעבוד עם המפיק המוזיקלי עומר למפרט, כי בהכרותי איתו קלטתי שהוא מבין בכמה סגנונות מוזיקליים שמדברים אלי. עומר רוקנרול בנשמה, מבין מוזיקה ישראלית ומחובר לשורשיו המרוקאים. הרגיש לי שהוא האדם שיכול להביא לידי ביטוי את מה שאני מחפשת".
צילום: חיים קמחי

ספרי על הפקת הקליפ.
"מכיוון שבתיכון למדתי קולנוע היה לי את הבסיס והכיוון כיצד לגשת לקליפ ומה אני צריכה בשביל זה, וכך התחלתי בחיפוש האנשים הנכונים. ראיתי את המטרה והאנשים הגיעו והיו חלק בלתי נפרד מעשיית הקליפ. לדוגמא – חיפשתי רקדן לקליפ ובאותה התקופה גם חיפשתי לעצמי דירה. מצאתי דירה והשותף לדירה היה, נחשו מה – רקדן מדהים מלהקת המחול ורטיגו, שאנדור פטרוביץ', מהונגריה. עורך הוידאו – אורן פרידמן. ואם אני יכולה לתת משהו מהניסיון שלי – כאשר אתה רוצה משהו ומכוון אליו, דברים יכולים לקרות בצורה קוסמית. וכמובן אני חייבת המון תודות לישי בן רפאל שעזר לי בהפקה, בימוי והכוונה".
צילום: אריק צ'רנובסקי

מתוך השיחה בינינו עולים ממך דימויים רבים מעולם הרוח.
"כן, רוחניות היא אכן חלק בלתי נפרד מחיי והמוזיקה שאני יוצרת. מצד אחד אני אישה רציונלית ומעשית, ומצד שני אני מאמינה בתקשורת מעל השפה בין בני האדם". 

מה היעד הבא שלך?
"יש שיר שאני עובדת עליו בימים אלו, שיר שנכתב בעברית. אני מרגישה שזה הולך להיות שיר שילווה אותי כל חיי, סוג של מנטרה פותחת לב, עם גיטריסט שאני מאוד מעריכה. מעדיפה כרגע להמעיט בפרטים, אך בהחלט יש הרבה למה לצפות. תעקבו אחרי בפייסבוק ובאינסטגרם לעידכונים".

לעמוד היוצרת בפייסבוק
צילום תמונה ראשית: רון יצחקי

// דיאנה לויט

Your email was successfully saved