אני אגיד לכם מה, אף אחד לא יבין אתכם באופן מושלם. ואנחנו מאוד רוצים שיבינו אותנו כל הזמן, שירגישו אותנו. אנחנו מתמודדים עם אתגרים ואנחנו רוצים שיהיה לצידנו מישהו שעושה ואומר את הדבר הנכון בזמן הנכון. גם ברגעי שמחה. אנחנו רוצים שהאנשים שלצידנו ישמחו כמונו, איתנו. אבל מה אם זה לא קורה? יש סיבה מוצדקת להתאכזב?
בכל מערכת יחסים ארוכה יש עליות וירידות. תראו לי אחת שאין לה את זה. לא כל רגע יהיה מרגש ומלא תשוקה.

אהבה, המילה הזו שקשה להגדיר אותה, שאנחנו תמיד חושבים על מה אהבה צריכה להיות ומה אנחנו מצפים מאנשים אחרים כשאנחנו אוהבים, היא הבסיס לקשר שלנו. אבל, הציפיות האלה... הן ריאליות? או אולי גבוהות מדי?
אני יודעת שזה קשה ואולי גם קצת מוזר שלא לצפות לדברים מסוימים, אתה רוצה לאסוף הוכחות לזה שאתה אהוב, שאני רואה אותך. אבל אתה יודע, בשביל זוגיות מאושרת באמת, אנחנו חייבים להאמין בחיבור שלנו גם בתקופות כאלה, פחות טובות. יש את החיים מסביבנו, הם לא מפסיקים לקרות, והם משפיעים.
צילום: דמיטרי טליאנסקי

האושר שלי הוא שלי, וזה לא יהיה פייר מצידי לתת לך את האחריות עליו. אני לא יכולה לחכות שתיזום משהו שיכול להסב לי אושר. סיפוק ריגושים זו לא המהות של זוגיות. לצפות ממך זה לרצות לשלוט בך, וזו בטוח לא אהבה. אני לא מאלה שיחפשו כל הזמן דברים לא טובים, לא כזאת שמעבירה ביקורת. למדתי להתרכז ולהתייחס בעיקר לדברים הטובים.

המאמץ שלך לעזור לי, להבין אותי ולהרגיש אותי אומר לי כבר הכל, גם אם זה לא תמיד מצליח. אכפת לך ממני. אני לא לבד. לא אומר לך שיכולת לעשות יותר, או שזה לא בדיוק מה שהתכוונתי שתגיד עכשיו. נתת לי מעצמך, ממה שיש לך לתת.

ציפיות זה לא תמיד דבר רע, כן? לפעמים הן באמת נחוצות. בכל זאת, אני לא אתן לאף אחד לדרוך עליי, להתייחס אליי לא יפה, לקבל חוסר כנות או אוותר על עצמי. הנמכת ציפיות יכולה להישמע כמו משהו לא טוב, כמו פשרה, כאילו הסטנדרטים שלי נמוכים, כאילו אני חושבת שמגיע לי פחות טוב, או שאני לא רוצה לתת מעצמי לאחרים. אבל סטנדרטים זה לא כמו ציפיות. ציפיות זה האמונה שמשהו מסוים יקרה. לא לצפות פשוט אומר לא לכעוס אם לא קיבלתי בדיוק את מה שרציתי. לא כולם יכולים להיות בדיוק כמוני ולעשות את מה שאני הייתי עושה. לפעמים האכזבה, העצבים והעצב שנדחפים בחוצפה לתוך המרחב שלנו בכלל לא קשורים אליך, אתה יודע? לא חסרים דברים מלחיצים. לימודים מעמיסים, עבודה לא מספקת, משפחה שלא בוחרים ועדיין מתמודדים...

אני מתחברת לאדם שאתה ואני לא רוצה לכוון אותך לעשות את מה שעובד בשבילי. אתה צודק, זה טבעי לצפות מהאדם שאומר שאוהב אותך שתמיד יבין אותך, ירגיש אותך, שיגיד ויעשה את הדבר הנכון. וזה גם בסדר להתאכזב לפעמים. גם זה מתווסף לרשימת הדברים שמחזקים ומלמדים אותנו. אבל אני מאמינה שאהבה אמיתית היא לעשות ולתת את מה שטוב למערכת היחסים בלי לצפות לתמורה. ו... זה רלוונטי לכל מערכת יחסים בחיים. לא רק זוגית.
אז תמשיך להחזיק את הדלת לאנשים, גם אם לא אומרים תמיד אומרים לך תודה.

צילום תמונה ראשית: Eyals BY-Photography
// דנית אללוף

Your email was successfully saved