הייתה זו שעת בוקר מוקדמת, וההתרחשות שבחוץ הצליחה לצנן במעט את הבאסה של העקירה מהמיטה. אני אוהב גשם, תמיד אהבתי, בטח ובטח כשהוא מלטף ולא יורד בעוצמה חזקה מדי. בחיים לא אבין אנשים ששונאים את החורף, להעדיף את הקיץ מילא, אבל לשנוא את החורף? מתי הוא כבר מספיק להזיק? הרי בינינו, אין ממש "חורף" בישראל. הוא מגיע רק בדצמבר ובאמצע מרץ כבר אורז מזוודות. לזה יש להוסיף את העובדה ש- מים הם "חיים" ו-"ברכה", מה הקריטריון להימצאות חיים על כוכב לכת? מים! מאדים נכנס למועדון.


ובאותו בוקר, בעודי צועד מרוצה בין הטיפות ,נגלתה התמונה לנגד עיני, היה הלם ראשוני, אולי אשליה ויזואלית כלשהי, אבל הדבר התברר כנכון.


לא נתתי ל-חלם לפגוע לי במצב רוח, אנוכי משהו, בטח לנוכח העובדה שבקיץ האחרון שידר רדיו מוסיכיף תשדירי שירות של רשות המים בנושא האיסור על השקיית גינות. לא שהסכמתי חלילה עם האיסור המגוחך, שהכריח אותי לסחוב שני דליי מים מהבית במדרגות כדי לשטוף את האוטו. אבל כשנתקלים ב-חלם צריך לעשות רעש ולהפוך עולמות על מנת שהוא לא יופיע בשנית, בטח במדינה כמו ישראל, שעושה רושם שכל צעד נכון נעשה בה רק משום רק משום שלפני כן קרה אסון שדפק אותנו ורק ממנו למדנו. אבל ללא יסורי מצפון המשכתי לצעוד בין הטיפות לכל אורך היום הגשום ומלא בכל טוב.


חלם גדול, לא הייתה זו אשליה ולא חלום


למרות ששפעתי בהנאה חורפית, עדיין אין זה אומר שהמצב היה מושלם, והוא יכול להיות מושלם. בחורף תוכל ליהנות מהגשם והקור לא יפריע אם התלבשת טוב ויהיה לך נעים כמעט בכל הגוף, רק כמעט. יש איבר אחד שנשאר קפוא, וחמימות שלו ברמה מספקת חסרה להשלמת הפאזל - כפות הרגליים. תחושת העונג הפוטנציאלית אינה זרה לי - במשך שנים נהגתי להצמיד את כפות הרגליים למפזר חום שבחדר, עד שהפסקתי להשתמש בו ובמכשירי חימום בכלל, כשהבנתי שמעבר החצי שנייה בין החום שבתוך החדר לקור שבחוץ גורם לי לחלות בשפעת פעם ב-שלושה שבועות. אבל המכשירים בלאו הכי עוזרים רק בחלק מהמצבים. דרוש משהו שיגרום לרגליים להזיע בשיא הקור, בכל מצב ומקום, נכון - גרביים חשמליות.


יותר נעים מחוץ למטריה


אני חובב גדול של קופונים, ולנכוח העובדה שהם מהווים גן עדן לגאדג'טים, איני מבין איך עדיין לא מצאתי שם מוצר שכזה, גם לא באיביי, באף מקום. אמנם רכשתי ביגוד תרמי, חולצות וגם גרביים (נכון, דרך קופון), אבל גרביים תרמיות לא עושות את העבודה ברמה הרצויה, הן אמנם מונעות מקור לחדור, אבל הן לא מחממות. גרביים חשמליות זה גאדג'ט כל כך פשוט שבאופן מוזר עדיין לא הומצא. יש כל כך הרבה שטויות אחרות שיצאו לשוק, לדוגמא, לפני שנה נתקלתי בקופון מעניין של מאוורר מיוחד, שהתיימר לשים סוף לעינוי הכי גדול של הקיץ- הכבשן שאליו הופך האוטו שלך אם אתה נכנס אליו בשעות היום (אפרופו סלידתי מהקיץ).


תאורת הרחוב פסקה. כשהחורף .חונק מאהבה


את המאוורר היה צריך להציב על החלון וזה התיימר לשאוב את האוויר הלבתי שבתוך האוטו ולירוק אותו החוצה. מה שהתברר לאחר הרכישה זה...שלא סוגרים את החלון עד הסוף, שכן המאוורר צריך פתח להוציא את האוויר, ואת המרווח של לא פחות מ-5 ס"מ אמור היה למלא פס אלסטי מפלסטיק שהגיע בערכה, גנבים חשו מאוימים ממנו.


אבל גרביים חשמליות זה סיפור אחר לגמרי, המצאה מושלמת, 12 ואט בכל גרב (עם חיבור טעינה ל- USB כמובן) יוכלו לגרום לכף הרגל להזיע בשיא הקור. אין תענוג יותר גדול מזה, ממש ג'ים קארי בסרט טיפשים בלי הפסקה, היה לו זוג כפפות מיותר.


// סלי סבג

Your email was successfully saved