מכשפים ומכשפות שגדלו בשנות ה90 - אני קורא לכם להתאחד! לא, אני לא מדבר על חנונים שהלכו להוגוורטס ולא על מי שלמד את כשפיו מ"הובוס, ספר הקסמים הגדול". אני מדבר על נביאת האמת האחת, שנלחמה בגזענות בבני הכלאיים ויצגה אותנו בכבוד כששיגרה את עצמה מערוץ 3 לשידורי הערב של ערוץ הילדים מוקפת קומדיות רומנטיות לבני תמותה בלבד.

סברינה ספלמן הייתה האהבה הראשונה שלי. היא אמנם הייתה מבוגרת ממני במספר שנים, אבל דברים כאלה לא מפריעים לי עד היום. בלונדינית חייכנית ויפהפייה, אינטליגנטית, מלאה בחוש הומור וכוחות על טבעיים. וחתול מדבר. ההתמודדות שלה עם טלטלות גיל ההתבגרות וההכשרה לכשפנות היו השראה עבורי כתלמיד בבית הספר היסודי שהתמודד עם דברים דומים. עד היום אני מתמוסס לגוש רירי של נוסטלגיה נעימה כשאני נזכר בסצינות בלתי נשכחות. אפילו בסדרה המצויירת צפיתי, בניגוד מוחלט להסללה המגדרית שלי ואולי קצת אחרי הגיל בו הייתי אמור להפסיק לראות מצוירים.

via GIPHY

אבל לפני כמה שבועות בני שטן ב"נטפליקס" החליטו להשחית את זכרונותיי ולהחליפם ב"הרפתקאותיה המצמררות של סברינה". הסדרה חזרה מהמתים בכישוף אפל וכמו בכל כישוף אפל היא חזרה כצל מעוות ואומלל של עצמה. הקומדיה-פנטזיה-רומנטית הקלאסית שגדלנו עליה הפכה לסדרת מתח-אימה-קריפית בביצוע עלוב. השחקנים גרועים, הבימוי גרוע, האפקטים באותה הרמה של הסדרה הקודמת (שצולמה כ12 שנים לפני כן). יש דם ומפלצות במקום בדיחות, ופורנו קינק רך של ילדים בני 16 (כולל מזמוזי גייז חפוזים) במקום רומנטיקה אמריקאית קומית עדינה של סיטקום קאלט. הבחירה בשחקנית נערית עם גבות שחורות ושיער פלטינה לא תורמת לעיכול המראות הקשים, אגב.

היחיד שעובר "הרפתקאות מצמררות" בסדרה זה הצופה, שכבול אליה בקללת הבינג' מהשטן ולוחץ באופן לא רצוני שוב ושוב על "לפרק הבא" ואז כמובן על "דלג על ההקדמה" כי גם היא, אגב, עלובה. העלילה מביכה, מנסה להציג דילמות התבגרות שכולנו חווים וגורמת לנו להרגיש חלחלה דומה לזו שהייתה לנו כשעברנו אותן כילדים בכיתה ח'.
אני אמשיך, לצערי, לצפות בסדרה. כי אני לומד לפסיכומטרי, אז אם כבר לראות סדרות - זה באנגלית, עם כתוביות באנגלית והרבה ווקביולארי מאתגר.
ואולי גם כי זה מותח רצח ואני מת לדעת איך זה נגמר.

via GIPHY

// דר עופר

Your email was successfully saved