1. מי אתה? שמי יואל אוליברו, בן 27 מראש העין. אני מוונצואלה במקור ועליתי ארצה בשנת 2010. כיום אני בוגר תואר ראשון של המכללה האקדמית לישראל בר"ג בתחום ניהול מערכות מידע, אותו סיימתי בהצטיינות. בזכות לימודיי אני עובד כיום בבית תוכנה בתפקיד תומך ומטמיע מערכות מידע.

2. למה בחרת ללמוד דווקא במכללה האקדמית לישראל בר"ג? בחרתי ללמוד במכללה האקדמית לישראל ברמת גן כי חיפשתי מקום שבו אוכל ללמוד תואר שגם מעניין אותי וגם יאפשר לי לעבוד במשרד מלאה. היה לי חשוב ללמוד ולעבוד בו זמנית מסיבות כלכליות, כיוון שקשה כיום להתקיים ממשכורת של משרות סטודנט ולכן האופציה הזו נראתה לי הטובה ביותר. בנוסף, חיפשתי מקום שלא יהיה רחוק פיזית מהבית שלי כדי שלא אצטרך לשכור דירה במקום מרוחק.

3. מה למדת ולמה בחרת ללמוד דווקא מקצוע כזה? למדתי תואר ראשון בניהול מערכות מידע. בחרתי בזה מכיוון שאני בן אדם שמאוד מתחבר לתחום המחשבים מגיל קטן ורציתי ללמוד מקצוע שקשור לזה. כשהתחלתי לחפש מקצועות שונים נתקלתי במקצועות כמו מדעי המחשב/ הנדסת תוכנה, אך רציתי משהו שונה שכולל בתוכו גם הבנת תהליכים עסקיים ומציאת פתרונות ממוחשבים לבעיות - לא רק לשבת מול מחשב ולתכנת. ניהול מערכות מידע זה תחום שמשלב תכנות יחד עם הבנת תהליכים עסקיים של ארגון ומציאת פתרונות לבעיות מורכבות בדרכים יצירתיות. לכן, לאחר פגישת הייעוץ במכללה הבנתי שזה מקצוע שמאוד מעניין אותי ויכול להתאים בדיוק למה שחיפשתי.
 
4. במבט לאחור, היית בוחר במקצוע אחר? לא. אולי הייתי לוקח קורסים נוספים בתחילת התואר כדי להשלים ידע.

5. למה אתה הכי מתגעגע בלימודים? לאווירה עם החברים בכיתה, היה כיף לראות את כל החברים וללמוד איתם אחרי יום ארוך בעבודה.

6. האם שמרת על קשרים עם חברים/מרצים מהתואר? עם רובם לא שמרתי על קשר, יש בודדים שאני עדיין משוחח איתם. יחד עם זאת אני בטוח שאם יום אחד אצטרך עזרה במשהו אני אוכל לסמוך עליהם.

7. מהו הקורס שהכי אהבת בתואר? כל הקורסים בשפת תכנות.8. כמה זמן לקח עד שהתברגת לשוק העבודה לאחר התואר? במהלך השנה הראשונה לתואר כבר התחלתי לעבוד בחברה בתחום מערכות המידע, דבר שנתן לי יתרון אחרי הלימודים בחיפוש עבודה וצמצם לי את הזמן של צבירת ניסיון.

9. איפה אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים מהיום? בעוד כחמש שנים אני רואה את עצמי עם תואר שני ועובד בתפקיד ניהולי בתחום מערכות מידע בחברה גדולה.

10. מה הדבר הכי חשוב שלקחת איתך מהתואר? יש הרבה דברים חשובים שלקחתי מהתואר אבל נראה לי שהדבר הכי חשוב זה שהבנתי מה מעניין אותי ובמה אני רוצה לעסוק.

גם אתם רוצים ללמוד במכללה האקדמית רמת גן? לחצו כאן >>

// יואל אוליברו

Your email was successfully saved