מי אתה ואיפה הגג שלך נמצא? אסף רוזנברג, בן 32, מהנדס בניין ומרצה להנדסאי בניין בשנקר. גר באחד העם 68, ת"א.

מה הדבר הראשון שאורחים אומרים כשהם נכנסים לגג שלך? אני מקבל אחלה תגובות, אנשים ממש נדלקים על הגג בעיקר בגלל העיצובים המיוחדים, הרהיטים שאני בונה בעצמי והמערכת ההידרופונית שבה אני מגדל צמחי תבלין וירקות. 

איזו מסורת יש בגג? לאט לאט נוצרו מסורות. יש מנגל וגם מעשנה בגג, אז מדי כמה שבועות אני מרים ארוחה לחברים או למשפחה, וביום העצמאות באופן קבוע. 

מה הדבר הנוסף שהייתי מוסיף לגג שלך? הייתי מרצף את כל הגג בדק עץ.

מה הדבר שאתה הכי נהנה לעשות בגג? לארח חברים, להסתובב בגג בבוקר ברגע שאני מתעורר, לעשות עבודות נגרות בערב.

מה היה לך הכי חשוב כשעיצבת את הגג? לא עיצבתי את הגג בבת אחת, העיצוב של הגג נוצר תוך כדי שלוש השנים בהן אני גר בדירה הזאת. מדי פעם אני נדלק על רעיון חדש ואז אני בונה מה שצריך. הדברים שמנחים אותי בעיצוב בדרך כלל זה יצירתיות, פונקציונאליות ואסתטיקה.

טיפ אחד למי שרוצה לעצב גג אורבני? לעשות את זה עם זמן וסבלנות, לתת לזמן להראות לך את הדרך לעיצוב.

מי מתארח בגג? בעיקר משפחה וחברים.

איך אתה מארח? בד"כ מדובר על ארוחות סביב המנגל/מעשנה או בישולים במטבח. במונדיאל ערכתי הקרנות של המשחקים בגג, ואני וכמה חברים הכנו מנות לפי המדינות.

הרגע הכי קסום שלך בגג? היו הרבה רגעים קסומים, אבל המשמעותי מבניהם היה בערב אחד שבו ערכתי מסיבה בגג. ציפיתי שאולי יגיעו 150 איש, אבל מפה לשם הגיעו 350 איש ונוצר מצב קצת לא נעים עם בעלי הבניין. בעקבות המסיבה קיבלתי מהם מכתב לפיו אני צריך לפנות את הדירה תוך שבוע. הרוחות נרגעו אחרי זר פרחים והתחייבות שלא אערוך יותר מסיבות בגג.  בזכות ההצלחה של המסיבה אני ועוד חבר המשכנו לעשות מסיבות, ויש לנו הפקה שנקראת Concret Sunset - אנחנו עורכים מסיבות POP UP בכל מיני מקומות מעניינים בעיר. 
המסיבה הבאה תהיה ביום שני הבא – זו תהיה הפקת סילבסטר שתהיה בבניין השכן, וכולכם מוזמנים!

רוצים לזכות בעיצוב הגג, הגינה או המרפסת שלכם? לחצו כאן >>
אזהרה: מכיל אלכוהול - מומלץ להימנע משתייה מופרזת.


// אסף רוזנברג

Your email was successfully saved