מסגרת לימודים זה מקום רומנטי. מביה"ס היסודי בו הצענו חברות בביישנות, לתיכון בו התנסנו לראשונה בלב שלם ושבור ועד האקדמיה - המקום האמיתי, בו אנחנו כבר מספיק מנוסים ובוגרים כדי למצוא את האחד או האחת לכל החיים. קפצנו למכללה למינהל ושאלנו ארבעה זוגות שהכירו בה את השאלות החשובות באמת:

תכירו את שיר אשכנזי, בת 25, רקדנית ומורה למחול, ותום אבירם, בן 30, מנהל תיקי לקוחות במשרד פרסום. הם ביחד שנתיים ושמונה חודשים והכירו במסלול לתואר ראשון בתקשורת וניהול.

הכול התחיל באחד השיעורים הראשונים במכללה. שיר התיישבה ליד חברה שלה, ולידה ישב תום. באותו הרגע משהו אמר לשיר שהיא חייבת לשבת לידו, היא וחברתה התחלפו במקומות ומזל שכך! השיעור התחיל, ולאחר שהציצה למחשב שלו וראתה שהסיכומים שלו מבולגנים תיקנה לו אותם בלי היסוס, למרות שלא הכירו לפני. באותו הערב הייתה מסיבת תחילת שנה, בה הם דיברו מעט והמשיכו הלאה, לשמור קצת מסתורין להמשך...

הערב נגמר ובסופו שיר קיבלה הצעת חברות בפייסבוק מתום עם הודעה: "מצאתי אותך". הדייט הראשון שלהם התקיים בספארי, מה שהיה קצת מוזר לשיר בהתחלה אבל באותו הרגע היה מאוד מיוחד. הם התחילו לצאת באופן קבוע, ובמהלך הלימודים אהבו לשבת בבניין תקשורת על הספות, מקום מבודד שנעים לשבת בו ולקשקש. כל החברים מהלימודים ממש שמחו ופירגנו להם, ובהמשך הם עברו לגור ביחד, צלחו ביחד את כל הבחינות והעבודות של התואר ואחרי כמעט שלוש שנים של זוגיות הלכו לספארי, איפה שהיה הדייט הראשון שלהם, וליד כלוב הלמורים, שסביבו נבנתה הבדיחה פרטית הגדולה ביותר שלהם - תום הציע לשיר נישואים. נמשיך עם ד"ר אבי שניידר, ראש התוכנית לתואר שני ביעוץ ארגוני במכללה למינהל שנשוי לטל שניידר, ראש מחלקת תמחור אסטרטגי בחברת מדרטרוניק. אבי וטל הכירו לפני 15 שנה במהלך לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות, אך התחילו לצאת רק לאחר שהכינו ביחד עבודה בקורס בתרבות וארגונים מורכבים - קורס אותו אבי מלמד ב-5 השנים האחרונות. ככה סוגרים מעגל ;) הזוג הבא שלנו הם בל יוסף, בוגרת תואר ראשון במשפטים, היום דוקטורנטית למשפטים באוניברסיטת תל-אביב בתחום המשפט החוקתי, ואריאל יוסף, בוגר תואר ראשון במשפטים ותקשורת ותואר שני במשפטים. הם למדו ביחד משפטים ועוד חודש חוגגים ביחד תשע שנים, שבע מתוכן כזוג נשוי. יש להם שלושה ילדים ובימים אלו צריכה להצטרף תינוקת נוספת. 

הקסם התחיל בזכות פרופ' תמר גדרון, השדכנית של חצי מהזוגות בבית הספר למשפטים על-שם שטריקס. שניהם נבחרו לקחת חלק בקורס קיץ באוניברסיטת אוקספורד ולמעשה, חוץ ממסירה מוקדמת של המזוודות, הרגע שבו באמת התחילו לדבר (אחרי שנתיים שלמדו במסלולים מקבילים) הייתה כשנחתו בנמל התעופה הית'רו בלונדון. הם ישבו אחד ליד השני ביחד בדרך לאוניברסיטה ומאז לא נפרדו למשך כל השבועיים, בזמן הלימודים ואחריהם. 

הם אמנם לא למדו באותו מסלול אז לא היו להם הרבה חברים משותפים, אבל לכל מי שחזר מהמשלחת לאוקספורד זה כבר היה די ברור שהם הפכו לזוג כבר שם. שניהם די "גרו" במכללה בתקופה שלאחר השליחות, כי הם היו מעורבים בהמון פרויקטים, אז מעטים המקומות שלא היו הספוט שלהם: הספסל הארוך מחוץ לפקולטה למשפטים, החדר של קונקורד ופרופ' פרנסס רדאי, חדר מרצים בבניין משפטים - בכולם הם התנחלו באופן קבוע. 
 


הזוג הבא הם סרן ש', קצין בממר"מ בתחום התשתיות, ובת זוגו חירות, סרן במנהלת עשרים עשרים ועוסקת בפרויקט ERP. שניהם מראשון לציון ומסיימים השנה תואר ראשון במדעי המחשב במסלול בו הכירו. הם ביחד מתקופת המבחנים של סמסטר א', והכל התחיל באחד מהשיעורים הראשונים: ש' ישב בכיתה רגל על רגל וראה את חירות, שנראתה לו מאוד נחמדה, נכנסת לכיתה. חירות רצתה לעבור והוא קצת הקשה עליה כדי שיוכל למשוך אותה לשיחה. הם שוחחו כמה דקות כי הבינו שיש להם תחומים משותפים ומפה לשם, לאחר סדרת דייטים והיכרות למשפחה – התחתנו. העניין המצחיק באמת הוא שהם גרו בשכונות צמודות בראשון לציון כשבפועל מפריד ביניהם רחוב אחד, כך שהם הסתובבו באותם המקומות ואפילו להורים שלהם היו חברים משותפים. מה עוד, שלהורים של חירות יש משתלה וחנות פירות וירקות שההורים של סרן ש' היו קונים בה במשך שנים! אך הם מעולם לא נפגשו לפני שהתראו במכללה.

אם כבר הגעתם לשלב הזוגי ואתם בדרך לשלב הבא, או שאתם עדיין בחיפושים אחרי האחד או האחת, יעניין אתכם לשמוע את התובנות של דותן קורתי, בן 39, נשוי +5. דותן הוא בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול וכעת לומד לתואר שני במנהל עסקים, ובמקצועו מכהן כרב המכללה. הוא הוסמך לרבנות, עורך חופות בעיקר לסטודנטים וצעירים ומשמש כראש מחלקת דת ומסורת באגודת הסטודנטים. דותן חיתן עשרות זוגות, רק השנה ערך כ-50 חופות ורוב החתנים והכלות היו מהמכללה (לפחות אחד מבני הזוג או שניהם).

לדעתו יוצאים הרבה זוגות מהמכללה למינהל מכמה סיבות: קודם כל, גיל הסטודנטים הממוצע במכללה הוא הגיל שבו בדרך כלל מוצאים זוגיות רצינית, ולכן זה טבעי שסטודנטים יכירו ויתחתנו בתקופה הזאת. בנוסף, הקהל במכללה הוא לדעתו קהל איכותי ואנשים טובים מתחברים אחד עם השני :). מעבר לכך יש במכללה פעילויות חברתיות רבות, מה שמאפשר אינטראקציה בין אנשים ונותן הזדמנויות נוספות להכיר.

הטיפ שלו לזוגות הוא תמיד לזכור למה הם בחרו אחד בשניה. במהלך השנים באופן טבעי בני זוג משנים אחד את השני וזה בסדר, אבל תמיד צריך לזכור שבוחרים בני זוג כי הם באים להשלים משהו אצלנו. בנוסף, הנושא של כבוד הדדי הוא קריטי להצלחת הזוגיות, וצריך לזכור תמיד לתת לצד השני להיות מי שהוא ולהתבטא.

גם אתם רוצים ללמוד במכללה למינהל? לחצו כאן >>
 

Your email was successfully saved