unnamed
הבלוגרים של "מה וזה" בשיתוף יקב רמת הגולן נותנים לכם הצצה לחיי הזוגיות שלהם ומספרים איך זה להיות בן או בת זוג של אנשים עם המקצועות המגניבים ביותר. והפעם: אנשי מכירות!

בשביל להיות בת זוג של סיילזמן את צריכה להיות בן אדם מאוד מאוד מיוחד. סיילזמנים הם אנשים שלא רואים בעיניים (בייחוד אם העמלה שלהם יותר גבוהה מהשעתית). לסיילזמן אין אלוהים אחד, יש לו רק אמונה אחת והיא שתמיד אפשר למכור. בחורף, בשרב, בפנים, בחוץ, ואפילו קרח לאסקימוסים. הכול בראש.

Optimized-image3 (1)

מה שבעיקר שלמדתי מניסיוני הקצר עם סיילזמנים, הוא שזה מאוד קשה לנהל איתם מערכת יחסים (אלא אם כן את גם סיילזמנית). יש לכך כמה סיבות:

1. הפלרטוט זה חלק מהמקצוע.
הוא תמיד יתחיל עם אחרות. זאת העבודה שלו. אז לא משנה כמה את בן אדם קליל ולא קנאי, תדעי שהיום בבוקר הוא הסתכל על לקוחה בדיוק באותו מבט שהוא מסתכל עלייך כשאת לובשת את השמלה הכי יפה שלך. ואם הוא עומד לסגור מכירה, אז השמלה יושבת על הלקוחה אפילו יותר טוב. סיילזמן טוב יגרום לכל אחת להרגיש מיוחדת.

2. אפרופו שמלה, אם אתם באמצע מסע קניות ואת שואלת אותו "איך השמלה נראית עליי?", אל תאמיני לו כשהוא אומר לך "וואו. פשוט וואו. אומייגאד אומייגושנס, מעולם לא נראית טוב יותר", כי באותו רגע הוא מדבר בתור הסיילזמן שהאינטרס שלו הוא רק להמשיך הלאה לחנות של הספורט. מצד שני, הוא תמיד יגיד לך מה שאת רוצה לשמוע.

3. העיקר שתשמחי.
אנרגיות חיוביות זה דבר מאוד חשוב במכירות. אם עובר עלייך יום רע, אל תערבי בזה את הבן זוג שלך לפני סוף היום. את צריכה להיות האישה התומכת ולהמשיך לפרגן לו גם אם הולך וגם אם לא. לא להסיח את דעתו בבעיות לא חשובות (ובינינו, את יודעת מה חשוב ומה לא). מה שכן, אם את בדאון, הוא תמיד ידע על איזה כפתור ללחוץ כדי להקפיץ לך את האנרגיה.

4. לא לקחת שום דבר ללב.
רגשנות יתר זה לא מושג מוכר בעולם המכירות. לא קיים דבר כזה איש מכירות שלוקח ללב (רק במקרים מאוד קיצוניים). ולכן אוברדרמטיות לא תשחק אצלו משחק ולא תעורר אצלו אמפתיה. במקרים כאלה הוא יציב מולך מראה, ועם הזמן תלמדי להתגבר על מצבים בלי להתעכב עליהם יותר מדי.

image2 (1)

5. מודעות עצמית. הסיילזמן מאוד מודע לעצמו. הוא מודע לריח שלו, למראה שלו, לחולשות שלו, לחוזקות שלו, ולכן הוא גם מאוד ידאג לטפח את עצמו ותמיד ידאג להשתדרג ולהיראות מתוקתק. שזה תמיד פלוס.

6. אנשי מכירות הם המקשיבים הכי טובים.
לא רק שהם יודעים להקשיב, הם יודעים להכיל את המידע, לעכל אותו, ולהגיב בהתאם. בניגוד ל־90% האחרים של הגברים שבניגוד אל הסיילזמנים לא מבינים רמזים.

7. סיילזמן טוב יודע להשאיר את האגו מאחור. אם יש לו משהו להגיד הוא יגיד לך את זה בפרצוף, בלי מסכות. הוא נמצא בראש שאין לו מה להפסיד. אם תרצי ואם לא, הוא תמיד יהיה כן אתך.

8. אסרטיביות שווה סקס אפיל.
כבר שמעתם את המשפט "סקס מוכר". אז אותו דבר עם אסרטיביות. להיות אסרטיבי זה דבר סקסי. אין יותר שווה מגבר שבטוח בעצמו. פשוט תצטרכי לתת בו אמון ולסמוך עליו שמכל הבנות שמתחילות אתו הוא רוצה דווקא אותך.

9. סיילזמן הוא בן אדם אהוב באופן כללי. הוא מסוגל להתחבב על כל אחד, מסבתא שלך ועד אחיך הגדול. הוא חברותי ומצליח למצוא את הקשר המשותף ויודע על איזה כפתורים ללחוץ כדי ליצור חיבור.

10. תמיד לפנק. לפנק. לפנק.
יתרון גדול בלהיות עם איש מכירות הוא שיש הרבה כסף בעסק. הרבה כסף אומר הרבה מתנות.
ומי לא אוהבת שמפנקים אותה? ;)

image1 (2)

// הילה גבאי

 

Your email was successfully saved