יש כמה דברים שלמדתי לאורך השנה האחרונה: סמסטרים הם קצרים, אסור לאכול מול משחקי הכס ונטוורקינג הוא הכול. כיום, קשרים טובים יכולים לפתוח לך את הדלת הנכונה, ממש במקרה וממש במהירות. לקח לי הרבה זמן להבין שככה הדור של היום עובד, אבל בתכלס - אין דרך אחרת. נטוורקינג היה ויהיה הכרחי בכל מקצוע ומקצוע, אבל התואר שאני עושה במכללה למינהל רק מלמד אותי עד כמה שילוב של ידע והתנסות עם בניית קשרים נכונה יכול לעזור לנו המון ולתת דריסת רגל ראשונית בחיים האמיתיים.

אז מה זה נטוורקינג? החברה מהעבודה שעובדת כצלמת בזמנה הפנוי, החבר של החבר שהקים חברת תכשיטים, המרצה של הקורס בימי רביעי, אחותך הגדולה שפתחה עסק חדש: כל האנשים סביבכם מהווים את הנטוורק - רשת הקשרים שלכם. אם תיצרו לעצמכם רשת קשרים אפקטיבית, תהיו הרבה יותר קרובים להשגת המטרה הגדולה שלכם.

מיד עם פתיחת הבלוג שלי, לפני כשלוש שנים, הבנתי שאת כל תהליך השיווק של הבלוג אצטרך לעשות בעצמי בעבודת נמלים, מפה לאוזן ועם המון העתק-הדבק בין קבוצות כאלו ואחרות. הניסיונות המתמשכים האלו להגיע לכמה שיותר אנשים ולהיעזר בהם בסוף השתלמו.

כמעט כל אינטראקציה בין אדם לאדם יכולה להפוך לנטוורקינג: תערוכה, ארוחת ערב, עבודה, מפגש חברתי ואפילו במהלך טיסה. את העבודה המרכזית שלי כמנהלת תוכן של מעצבת משקפיים השגתי בעזרתה של אמא שלי, והמון הפקות לאורך הדרך נעשו בעזרת בלוגריות שונות שהמליצו עליי או על-ידי חברים משותפים בפייסבוק. עם כל זה, חשוב לזכור שהנטוורקינג לא קורה מעצמו וחלק מהתהליך הוא יצירת הזדמנויות שיובילו בסופו של דבר לקשרים. 

מבחינתי, הכניסה לתואר בתקשורת וניהול במכללה למינהל יצרה עבורי את רשת הקשרים הרחבה ביותר כיום. מלבד הידע שקיבלתי וההתנסות בשטח, המרצים עצמם וחלק גדול במיוחד מחבריי לספסל הלימודים הם כוח עזר משמעותי בעולם המדיה, אופנה, לייף סטייל ומה לא.

המרצים, שכל אחד מגיע עם ידע, שם וקורות חיים משוגעים בתחומו, הם חלק מהעולם אליו אני מנסה בכל כוחי להיכנס, הם עזרו לי רבות לאורך כל השנה – אם זה בהתייעצויות אישית אחד על אחד, דרכי התייעלות בעבודה השוטפת ואף טיפים לעתיד וזריקות עידוד במהלך הסמסטר. כך גם עם חבריי לתואר - ברגעים אלו ממש אני מתארגנת לצילומי הפקת אופנה, וחלק מהצוות הן חברות שהכרתי במכללה. 


בנוסף, הרישום לסדנאות המרכז לניהול קריירה של המכללה עזרו לי המון. בתחילת התואר, עם כל ההתלהבות וההתרגשות של המסע המשוגע הזה שנמצא בחיתוליו, חיפשתי בסיס ואיזשהו קרש קפיצה התחלתי שממנו אני יכולה לשאוב ידע בכמה שיותר תחומים – סנדנאות המרכז לניהול קריירה, שמוצעות בחינם לסטודנטים של המכללה, נותנות הצצה לתחומים שחופפים בצורה מושלמת כל אחד לתחום אותו הוא לומד. לדוגמא, אחת הסדנאות המעניינות שתרמו לי רבות היא סדנא חד פעמית בשם "כתיבת בלוג" שלקחתי בסמסטר א': הסדנא הכירה לי את עולם הנטוורקינג באופן רשמי ופתחה לי את העיניים בנוגע למה צריך, איך עושים ולמה זה חובה.

מעבר לכך, אין ספק שהרשתות החברתיות תורמות בגדול לכל תהליך הנטוורקינג שאנו עושים. את המרצה בסדנא של המכללה, שהיא בלוגרית מקסימה, הכרתי עוד לפני הסדנא דרך הפייסבוק, מה שהוסיף לי קשר נוסף וחשוב בתוך כל הרשת שהתחלתי לבנות. אם כרטיס ביקור הוא הכרחי, אינסטגרם פעיל ומעניין ואיזכורים ברחבי הרשת הם בהחלט אבן פינה בתחומי המדיה שבהם אני מתעסקת. החלפת מייל או FOLLOW באינסטגרם הם התחלה של קשר, וכל התקשורת נהיית הרבה יותר קלילה וזורמת - מה שהופך את ההמשך להרבה יותר פשוט.


דרכים אלו מאפשרות לנו לשמור על קשר ולהישאר בתודעה של כל מי שמתאים לנו מבחינה אישית, מקצועית או עסקית. אם השכלתם ליצור קשר הדדי וחם עם אנשים, השאירו את הדלתות (והמייל) פתוחות, כי אתם אף פעם לא יכולים לדעת מה ייצא מזה, אך תזכרו תמיד את הנקודה הכי חשובה בנטוורקינג: אסור להרגיש שרק אתם מרוויחים מהקשר, כי ההזדמנות שלכם לעזור כבר תגיע.

רוצים לדעת עוד? לחצו כאן>>>

// הדר ליברוס

Your email was successfully saved