כל כך הרבה פעמים שמעתי את השאלה "אז איפה את הולכת למלצר אחרי התואר?". בדרך כלל שמעתי את זה מאנשים בגילי שלא כל כך יודעים מה הם רוצים לעשות עם החיים שלהם, שחושבים שתואר ראשון זה בזבוז זמן (שלא נדבר בכלל על תואר שני), ושעדיף ללכת לעבוד ולצבור ניסיון בשוק העבודה, "בחיים האמיתיים" מה שנקרא. 

זה לא שאני לא מבינה מאיפה מגיעה המחשבה הזאת, אבל בינינו? אם לא הייתי עושה תואר ראשון, לא באמת הייתי יודעת מה אני רוצה לעשות בחיים בגיל כזה מוקדם. כנראה שזה היה לוקח לי הרבה יותר זמן, ועד אז, הייתי מחליפה בין עבודות זמניות. לא חבל על הזמן?

אם עדיין לא עשיתם תואר ראשון או שאתם מתלבטים אם ללכת לתואר שני כדי לא "לבזבז" לעצמכם את הזמן, במכללה למינהל ישנן מספר תכניות שמשלבות בין התחומים המבוקשים ביותר בשוק העבודה, לבין לימודי התואר: פרויקט ה-INTERNSHIP ומסלול Edge-Ucation.זהו חברים, נגמרו התירוצים. עכשיו יש לכם אפשרות גם לעשות תואר וגם ללמוד תכלס את מה שצריך בשביל להצליח בשוק התעסוקה. אשכרה לרכוש מקצוע בתחום מבוקש. זה כמובן צריך להיות משהו שידבר אליכם... כך למשל, בפרויקט ה-INTERNSHIP אפשר להתמחות בחברות מובילות בעולמות התוכן הרלוונטיים, ובמסלול Edge-Ucation אפשר להתמקצע ולרכוש כלים בעולמות הנדל"ן, שיווק דיגיטלי, יזמות עסקית, תכנות ועוד הרבה תחומים אחרים ששווה לבדוק. 

אם אתם עושים תואר בתקשורת ואתם יודעים ששיווק ברשתות חברתיות זה הדבר הכי חם שיש עכשיו בשוק, כנראה ששיווק דיגיטלי יעזור לכם מאוד. הרי בסופו של דבר כשאתם מגיעים למעסיק ומגישים קורות חיים, הוא רוצה לדעת שיש לכם ידע וניסיון, ומה לעשות? התואר הוא הידע, אבל הניסיון יכול להיות חסר.

לא מעט פעמים הגשתי קורות חיים ופשוט קיבלתי תגובה שמחפשים אנשים שכבר יודעים את העבודה. אין למעסיקים זמן להתחיל ללמד אותי מאפס, הם מעדיפים מישהו שכבר התנסה ויודע מה לעשות בפועל. תחשבו שאם במהלך התואר עצמו אתם באמת תלמדו ותתנסו במקצועות המבוקשים ביותר, יהיה לכם הרבה יותר קל למצוא עבודה.

אז אם נרשמתם לתואר ראשון, החל מהשנה השנייה תוכלו לקחת חלק בשני המסלולים, לראות מה קורה בשטח, לצבור ניסיון תעסוקתי ולקבל כישורים ומיומנויות שיעזרו לכם לסלול לעצמכם את הדרך עד מציאת עבודה בחברה מובילה, או אפילו כעצמאיים.
נראה עכשיו שמישהו יגיד לכם שהתואר לא ייתן לכם כלום. 

רוצים לדעת עוד? לחצו כאן >>
// נוי ארווס
לעוד נוי >>
 

Your email was successfully saved