סיימתם תואר ראשון בהצלחה, איזה כיף! ועכשיו מה? מבולבלים, אה? הראש לא מפסיק לקדוח באלפי שאלות - האם כדאי להמשיך לתואר שני ישר אחרי התואר הראשון? לחכות שנה? להתחיל קריירה ורק אז להתחיל לחשוב על זה?
אם אין לכם מושג מה אתם צריכים לעשות ואתם ממש מפחדים שזה יהיה בזבוז זמן אחד גדול או ידחה את הקריירה שאתם כל כך חושקים בה, אז תנו לי לספר לכם משהו. תואר שני זה ממש, אבל ממש לא בזבוז זמן


יש את אלה שיגידו לכם לחכות עם זה ולהתחיל לצבור ניסיון בשוק העבודה. הרי אין דרך טובה יותר לקבל כלים וידע חוץ מלהתנסות בשטח, נכון? אבל העניין הוא אחר. חשבתם על אילו כלים אתם מוותרים כשאתם לא עושים תואר שני? בתחומים של מחקר, פיתוח ומדעים, תואר שני הרבה פעמים הוא חלק מהדרישות לתפקיד התחלתי, ואם אין לך אחד כזה יתכן שלא יקראו לך בכלל לראיון. אבל מה לגבי מקצועות אחרים?

אני סיימתי תואר ראשון במכללה למינהל, וכשהגיעה ההתלבטות האם להמשיך לתואר שני, חקרתי וחיפשתי את היתרונות שהתואר הבא ייתן לי. אני רוצה לחסוך לכם את כאב הראש ולשתף אתכם במסקנות שהגעתי אליהן:

משכורת גבוהה יותר ויתרון על אחרים - יש תפקידים שלא חייבים בשבילם תואר שני, אבל הוא לגמרי יכול לתת לכם יתרון. תופתעו (או שלא) - אפילו בשכר. יש מקומות עבודה שהשכר בהם תלוי בהשכלה, ומי שעשה תואר שני יקבל שכר גבוה יותר. מה גם שהוא יקבל עדיפות באותן חברות לעומת מישהו שיש לו ניסיון אבל אין לו תואר שני. היום כמעט לכל אחד כבר יש תואר ראשון. אם תבדלו את עצמכם, תקבלו יתרון בשוק העבודה.


צורת חשיבה שונה - בתואר שני מקבלים ידע מחקרי וכלים שלא מקבלים בתואר הראשון - וגם לא תוך כדי עבודה. אם עשיתם תואר שני, אתם תהפכו לנכס לארגונים שרוצים לגדול בתחומים שונים. צורת החשיבה שלכם תשתנה, הידע שיהיה בידכם יעזור לכם ליזום, לחשוב מחוץ לקופסא בפתרון בעיות ולהוציא דברים לפועל.

תואר שני הוא לא כמו תואר ראשון - הוא קצר יותר, ובמקרים מסוימים יכול להימשך אפילו שנה אחת בלבד. נוסף על כך, בתואר שני צריך להגיע ללימודים מעט פעמים בשבוע - לכן תוכלו במקביל לתואר להתחיל לעבוד בתחום ולצבור ניסיון. הנה, הרגתם שתי ציפורים במכה אחת.

אז החלטתם ללכת על זה ולעשות תואר שני. מתי הכי כדאי לעשות אותו?
היתרון הברור בלמידה לתואר שני מיד אחרי הראשון, ועליו כולם מדברים הוא: "את עכשיו בראש של למידה. תנצלי את זה, כי עוד כמה שנים את כבר לא תהיי שם". זה אולי נכון בחלק מהמקרים, אבל אין ספק שגם לצבירת ניסיון בשוק העבודה יש יתרון. אתה בודק את השטח, רואה האם זה התחום שאתה רוצה להמשיך איתו, ואחרי שווידאת את זה ועל הדרך צברת ניסיון - אתה נרשם לתואר השני. 


אז מה אני עשיתי? סיימתי תואר ראשון בתקשורת וניהול, החלטתי להתחיל לצבור ניסיון בתחום התקשורת, ואני עדיין לא סגורה באיזה תחום אעשה את התואר השני. אז במקום לרוץ קדימה אני חושבת עם עצמי איזה תואר יהיה הכי יעיל עבורי וייתן לי את הכלים שאני צריכה. ברגע שאבין את זה - אין ספק שארשם לתואר שני.

מעוניינים בלימודי תואר שני? לחצו כאן>>>

// נוי ארווס
 

Your email was successfully saved