יש ציטוט שאני אוהבת מאת מארק טווין - "הסוד של להשיג יתרון הוא להתחיל". כמו המסע של טווין בארץ הקודש, כל החיים הם בעצם מסע אחד גדול, נכון? אז כמו בכל יציאה לטרק חייבים להצטייד בהמון ציוד, מצרכים וכישורים בשביל לא להיתקע בדרך. מגיל 25 אני בתהליך של יקיצה מטלטלת. הבנתי שצריך להתבגר, ומהר כי הזמן טס, ולא טוב להישאר במקום ולא לנוע. העולם מתפתח ומשתנה כל הזמן וצריך לתכנן קדימה ולברר מה אני באמת רוצה ואיך אוכל להגשים את זה. והכי חשוב, עד כמה שזה מעייף, לתת פוש עכשיו וללמוד הרבה כדי שיהיה לי אח"כ את הפריבילגיה להנות גם מהדרך ולא רק מהמטרה.

לפני שנה עזבתי את התחום בו עבדתי 10 שנים רצופות והתחלתי בדרך חדשה. נכנסתי לקהילה של כותבים, הוצאתי עוסק פטור, נרשמתי לקורסים ייעודיים במגוון תחומים, החל מסטיילינג ועד שיווק דיגיטלי, לקחתי פרויקטים כפרילנסרית ועמדתי בפרץ מול כל האתגרים, העיקר כדי ללמוד ולהרחיב את רשת הקשרים הבינאישיים והמקצועיים שלי.

לומר לכם שהיום אני יודעת מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה? עדיין לא. אבל אני יודעת מה אני לא רוצה, מה אני יכולה להיות, ומה יידרש כדי להשיג את זה.

1351787841346

מה שפתח את העיניים שלי היה ה- WWW. העולם החדש, המדונה והזונה באחד. התמסרתי למידע שזרם באוטוסטראדה הפראית וגיליתי את הכח שלי להגיע לאנשים בצד השני של העולם, להחליף מידע, לקנות, למכור ולחזור, באופן פארדוקסלי, למדורת השבט (בגלגולה הגלובלי).

במסגרת אטיטוד הראש הפתוח, הגעתי בערב יולי חמים, ממש לפני שבוע, להרצאה ופאנל מוכרים בהנחיית ebay ישראל. אין לי עדיין מוצר מגובש שאני מוכרת עצמאית ואני לא שופוהוליקית אונליינרית מדופלמת אבל לשמוע על מה שיכול לעזור לי בעתיד זו מתנה שלא יכולתי לסרב לה. עם פתיחת המפגש התנגן לי בראש השיר של נעמי שמר "אורחים לקיץ" שבו המילים - "אצלנו בחצר, בצל אילן פורח, ילדי כל העולם באים להתארח...". ההשראה לשיר היתה מהנתון הפותח את ההרצאה כי ישראל היא אחת מבין 3 שוקי האיקומרס (e-commerce) הצומחים ביותר ביבוא בעולם. לא סתם אומרים על היהודים שהם סוחרים מלידה. מסתבר שהיום אנחנו מוכרים לקונים מחו"ל מוצר כל 4 שניות! ב- 2014 זה היה 14 שניות וב- 2013 לקח לנו 50 שניות ארוכות. אחלה שיפור :-) ואנחנו גם מוכרים מארצנו הקטנה - הלבשה תחתונה סקסית כמו זו של טלי אלוני, מוצרים גחמניים כמו אקססוריז לקשיות שתייה (!), ועד למוצרים הכי יצירתיים כמו שגיא שמייצר כיסויים אופנתיים לקסדות.

צילום- דרור סיתהכל צילום- דרור סיתהכל

חוץ החבר'ה האלה, שהקימו עסק בקטן שצמח לחנויות ענק ב- ebay, היו יזמים נוספים שדיברו בסבלנות אל קהל של 100 סקרנים וחפרנים כמוני וסיפרו איך החליטו יום אחד ללחוץ קליק על ebay export ולגלגל את הכדור.

אתר המוכרים הזה הוקם עם מלא תוכן, Q&A, סרטוני הדרכה וב- 3 שלבים פשוטים מלמדים איך להעלות רשומת מוצרים ולסגור מכירות לשווקים חדשים מעבר לים וגם מעבר לירקון. עכשיו בן מאיטליה יכול להינות מיודאיקה, קן מיפן ממגן דוד מפונפן וטניה מבריטניה משטיח יד מנתניה.

חריזה הצידה, מכל החוויה הזו קיבלתי ארגז כלים חדש. תרתי משמע - ערכה מפתיעה וחוברת הדרכה מתוקתקת וכל מי שרוצה גם אשמח לשלוח לה/לו. ההמלצה שלי היא תמיד ללכת לכל אירוע או כינוס שיכול ולו בפוטנציאל של 1% לתת לכם את הרעיון הבא שיקדם אתכם. בין אם להעיז וללכת אחרי חלומות ישנים (למכור את אוסף מיכתביות הוינטג' שלי) או להמשיך כשכירה, לפחות עכשיו אני יודעת מה פתוח בפני. יש עשרות קורסים שמלמדים סחר מתקדם ב- ebay, קיימות ים קהילות מוכרים בפייסבוק שיתנו תמיכה שוטפת ויש המון אזורי הסברה של קנייה ומכירה, כלי ניהול פשוטים למוכרים, אפליקציה וטיפים. הכל בשביל שנוכל להתחבר לעולם החדש, להצליח, ולדעת שהעתיד עוד לפנינו.

רוצים למכור גם? >>> הכל פה!

// דנה קאי

Your email was successfully saved