1. אז מי את? קוראים לי יפה זנה, בת 25, מנתניה. סטודנטית שנה א' באוניברסיטת תל אביב.
2. מה את לומדת ולמה בחרת ללמוד דווקא מקצוע כזה? אני לומדת משפטים. העניין שלי בתחום נובע מהאהבה והרצון שלי לעזור ולייעץ לאחרים וחושבת שהמקצוע הזה רק יחדד את היכולות שלי לעשות זאת. 3. למה בחרת ללמוד דווקא באוניברסיטת תל אביב? כבר מהביקור הראשון שערכתי באוניברסיטת ת"א התרשמתי מסביבה סטודנטיאלית מגוונת ושוקקת וממרחבי לימוד ברמה גבוהה ביותר. מוסיפה לזאת את העובדה כי הפקולטה למשפטים באוניברסיטה היא בין היוקרתיות בארץ, יוצא מכך שלא היו לי הרבה התלבטויות.
4. הרגע האהוב עלייך במהלך יום הלימודים? ללא ספק רבע השעה בדשא בשמש עם החברים, בין שיעור לשיעור, כשאנחנו מקפידים להתלונן על כל העומס שיש להתמודד איתו, ויחד עם זאת לא שוכחים להמשיך לשאוף גבוה. רגע נוסף הוא המפגש החודשי בתכנית "אדמאס" בה אני משתתפת (אדמאס באמהרית ובעברית אופק) - תכנית הפועלת מטעם דקאנט הסטודנטים ומטרתה לסייע ליוצאי העדה האתיופית בקבלה ובהתמודדות עם אתגרי האקדמיה, זאת לאור אחוזי ההשתלבות הנמוכים של הקהילה באקדמיה. במסגרת התכנית ניתנים לכל משתתף תמיכה וליווי משמעותיים, ומעבר לכך, במהלך המפגשים, אנו, כקבוצת מנהיגות, מפרקים ומרכיבים מחדש את נושא הזהות העצמית שלנו, שהיא בין האתיופי לישראלי.  
5. 
הספוט האהוב עלייך באוניברסיטה? בקמפוס עצמו זה כמובן הדשא, בהפוגות מהשיעורים. במתחם האוניברסיטה כולה, הייתי הולכת על החדר הפרטי והשקט שלי במעונות.  
6. 
אם לא היית לומדת את זה, מה היית לומדת? אני חושבת שפסיכולוגיה. אחרי הכול, אי אפשר לזרוק לפח שנים של צפייה בתכנית של ד"ר פיל. וברצינות, מאוד מתעניינת בהבנה לעומק של מחשבת האדם וכנראה שכל תחום שמאפשר גישה לכך יעניין אותי.  
7. 
מהו הקורס האהוב עלייך ביותר בתואר? סיימתי רק סמסטר ורבע מהתואר ועד כה הקורס האהוב עליי עד כה הוא דיני חוזים.
8. מהו הנושא הכי חם בקפיטריה שלכם? הנושא החם ביותר הוא נשף הפקולטה! ערב שמוקדש לכל הסטודנטים בפקולטה והוא מתחיל בתכנית אמנותית, שלא הייתה מביישת אף תכנית בידור מוכרת וממשיך למסיבת ריקודים מלאה בטוב אל תוך הלילה. זו מסיבה באמת טובה! שאפשרה הזדמנות גם לשאוף אוויר עם החברים ללימודים וגם להכיר את הסטודנטים הבוגרים יותר באווירה קלילה. שנית, כל מה שקורה בעיתונות. היופי בלימודי משפטים הוא שהכול רלוונטי. כלכלה, ביטחון, מדינה, תרבות ומה לא. וזה מה שהופך את הלימודים לכה מעניינים ובועטים. אפשר לזהות זאת גם בכיתות, בהן נושאי הלימוד מובילים לא אחת למחלוקות בין הסטודנטים, והמרצה מעודד ומברך על הדיונים הנוצרים.  9. איפה את רואה את עצמך לאחר התואר? מתמחה במקום שיעשיר אותי, יספק לי חוויה אמיתית של עולם המשפטים, ושבו ארכוש ארגז כלים איכותי להמשך חיי המקצועיים.
10. מה הדבר שהכי חשוב לך לצאת איתו מהתואר? התנסות בתחום ותרומה לאחר. כבר כשהגעתי לפקולטה בשבוע הראשון, ההרגשה שנתינה היא מה שבמרכז ולראייה, כמות התכניות המוצעות לשם כך: "אוניברסיטה בעם", המנגישה את עולם האקדמיה לאוכלוסיות שדרכן לא הובילו לשם; קליניקות ייעודיות שמעניקות סיוע משפטי לאוכלוסיות מוחלשות, על ידי סטודנטים מהפקולטה ובליווי עו"ד, וכן מועדוני סטודנטים שמטרתם עיסוק ודיון בסוגיות חברתיות מהותיות. רוח ההתנדבות מלווה את הפקולטה גם מתוכה, כאשר מועצת הסטודנטים יזמה את תכנית ה"מנטורשיפ", שמטרתה הצמדת סטודנט ותיק לכל סטודנט מתחיל, על-מנת לאפשר לאחרון נחיתה רכה יותר. באווירה שכזו, הרצון לתת יד ולקחת חלק פעיל במגוון התכניות המוצעות, הוא מובן מאליו.
גם אתם רוצים ללמוד באוניברסיטת תל אביב? לחצו כאן >>
// יפה זנה


Your email was successfully saved