1. מי אני?
מור כהן. שחקנית ויוצרת קולנוע, חיה כבר שנה וחצי בניו יורק ועושה פה תיאטרון, קולנוע וטלויזיה. חברת דירקטוריון ושחקנית קבע בקואופרטיב התיאטרון AMIOS, שותפה ראשית בהנהלת פסטיבל הסרטים הבינלאומי New York Film Awards.
צילום: ליאת לומברוזו
2. ההחלטה הכי עצמאית שלקחתי...

לפני שהגעתי לניו יורק הייתה לי עבודת הפקה מהחלומות עם אנשים מדהימים, בפריז. עבדתי במשרה הזאת קרוב לשנתיים והייתי רוב הזמן על גג העולם. בשלב מסוים לקחתי חופש, ונסעתי לניו יורק כדי להתמחות בטכניקה מדהימה שפחות עובדים איתה בארץ (שיטת מייזנר). ההתמחות נמשכה כחודש והייתה מאוד אינטנסיבית, ובסופה, נפתחו לי המון דלתות שאפילו לא חלמתי עליהן. קיבלתי החלטה לעזוב את המשרה המדהימה בפריז ולהקדיש את עצמי לחלוטין למשחק ולקולנוע.
3. ההורים שלי אומרים לי כל הזמן...
לקחת הפסקה.
4. עבודת החלומות היא...
בדיוק מה שאני עושה עכשיו. לפעמים אני קמה בבוקר ולא מאמינה שאלו החיים שלי ושכל זה אמיתי. כל יום מחדש אני מרגישה שזכיתי ומזכירה לעצמי כמה מזל יש לי וששום דבר לא מובן מאליו. אני מלאת הערכה לעולם, לאנשים שסביבי ולשותפי ליצירה על כל מה שאנחנו עושים.
5. אם הייתי חברת כנסת הייתי מציעה הצעת חוק ל...
חוק חינוך חינם לכולם. אני מתכוונת בעיקר להשכלה גבוהה. אני חושבת שהשכלה גבוהה בישראל כיום היא משהו שצריך לעבוד בשבילו יותר מידי קשה (במהלך לימודי המשחק בארץ הייתי צריכה להחזיק ב-4 משרות חלקיות במקביל רק כדי להתקיים!), מה שגורם להרבה צעירים להתחיל מאוחר כי הם חייבים לחסוך מספיק כסף מראש, או להתפשר על משהו שלא מעניין אותם פשוט כי זה "פרקטי", כשהכל כמובן מונע משיקולים כלכליים.

ידע בעיני הוא זכות בסיסית, שאסור לנו כחברה למנוע מאף אחד. זה חשוב והכרחי להפוך אותו לנגיש יותר לכולם, ואם בשלב מסויים אכן יתבצע המהלך המבורך הזה ממש ךא נהיה הראשוני ליישם אותו. האיחוד האירופאי מציע ים אפשרויות כאלה לאזרחיו וזו אחת הסיבות העיקריות בעיניי שבגללן אירופה משגשגת כל כך.

באותו עניין, האתר האמריקאי coursera מציע מגוון קורסים מקוונים ממאות אוניברסיטאות מדהימות ברחבי העולם ובחינם. אני ממליצה בחום לכל מי שרצה ללמוד משהו בכל תחום, וידו אינה משגת, לבדוק את האתר הזה בהקדם.  
צילום: לאה נינה-פישר
6. המחשבה האחרונה שלי לפני השינה היא...

תודה.
7. ה-sms הראשון שלי בבוקר הוא ל...
99% מהזמן זה הודעות בוואטסאפ לקבוצת ההפקה של הסרט "מעבר לחומה" שאני מפיקה ומשחקת בו, ועתיד להצטלם בספטמבר הקרוב. זו ההפקה הראשונה שאני מנצחת עליה מעבר לים, ובגלל הפרשי השעות אני מוצאת את עצמי לפעמים בסשן התכתבויות סוער בארבע בבוקר.
צילום: כריסטופר ג'נארו
8. פעם ראשונה שאמרתי "עברתי את הגיל הזה" הייתה...

כל פעם מחדש כשאני יוצאת עם חברים לדרינקים. תרבות השתייה פה מאוד מאוד מפותחת ולי יש קיבולת של נמלה. רוב הזמן אני ממש לא מפריזה, אבל אם קרה ושתיתי יותר מדרינק אחד, ביום שאחרי אני תמיד כל כך הפוכה שזה ממש מביך ופשוט לא שווה את זה.
9. כשאהיה גדולה אהיה...
שחקנית ויוצרת קולנוע. 
10. כשאצא לפנסיה היום שלי יתחיל ב...
בבוקר.
צילום תמונה ראשית: כריסטופר ג'נארו
// מור כהן

Your email was successfully saved